Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

Olej w skrzyni manualnej powinno się wymieniać co 80-100 000 km.

 

Różnicę widać i czuć od razu po wymianie.

 

NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK NIEWYMIENIALNY OLEJ.

 

Każdy olej się starzeje i zanieczyszcza oraz z upływem czasu traci swoje pierwotne właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Olej w skrzyni manualnej powinno się wymieniać co 80-100 000 km.

 

Różnicę widać i czuć od razu po wymianie.

 

NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK NIEWYMIENIALNY OLEJ.

 

Każdy olej się starzeje i zanieczyszcza oraz z upływem czasu traci swoje pierwotne właściwości.

 

Otóż właśnie tak jest.

 

Tak jak i zalecenia producentów np. transit - olej w silniku co 45kkm.

kto mi powie jaka smoła będzie po takim przebiegu...

 

Warto robić olej w skrzyni, a zwłaszcza przy sprzęgle czy gdy jest idealny dostęp obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak i zalecenia producentów np. transit - olej w silniku co 45kkm.

kto mi powie jaka smoła będzie po takim przebiegu...

 

Wszystko pod floty - pisałem już o tym nie raz.

 

Jak ktoś nie myśli to się stosuje do takich zaleceń - producent w razie czego ma gotową formułkę - "to zalecenia maksymalne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale czy jest sens się interesować tym tematem skoro biegi wchodzą elegancko, wycieków nie ma, a przebieg (pewny!) to 137 tyś km?

Ja zrobiłem autem około 50 tyś km, a czy poprzedni właściciel wymieniał olej to musiałbym w książce serwisowej popatrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie krótkie pytanie:

Będę wymieniał olej w swoim aucie, co polecacie do xsary picasso z silnikiem benzynowym o przebiegu 120tyś. ?

Auto w większości jeździ po mieście, od czasu do czasu dłuższa trasa.

Do tej pory zalewałem Castrola Magnateca, ale czytałem gdzieś w tym wątkum, że nie jest to zbyt dobry wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers CFS Motorsport 5W30, inne auto, silnik pszczółka, z każdego biegu idzie jak zły, zamiast 270/411 na pewno 300+/500+, do tego pali tylko litr na 2000 km, a nie 2 na 1000 :good:

 

A tak na serio, koło 10 stopni zimniejszy od Motula, szybciej traci temperaturę, co do innych "tematów" się nie wypowiadam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie powtórzyć moje pytanie:

 

Będę wymieniał olej w swoim aucie, co polecacie do xsary picasso z silnikiem benzynowym o przebiegu 120tyś. ?

Auto w większości jeździ po mieście, od czasu do czasu dłuższa trasa.

Do tej pory zalewałem Castrola Magnateca, ale czytałem gdzieś w tym wątkum, że nie jest to zbyt dobry wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, Przede wszystkim zmień olej na dobry olej ;)

Ja bym zrobił płukankę np. Liqui Moly i zalał Millersem lub LM - lepkość itd - zostań przy dotychczasowej.

 

ja sobie bardzo chwaliłem Millersa XFS 5w50 / którego już nie ma . teraz jeżdżę na LM Synthoil High Tech 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, a nasze Citroeny całe życie śmigają na Totalu, oleju który jest fabrycznie wlewany i nie mogę narzekać. Moja Xsara ma 363 tys km przebiegu i zalewana jest 5W40 Total Quartz 9000 i wymiana co 15tys km, czyli mniej więcej co 7-8 miesięcy. Co prawda nie rozbierałem silnika i nie wiem jak wygląda w środku, ale też nie mam powodu do takich prac, oleju nie bierze wcale, pracuje bardzo ładnie, więc moim zdaniem nie ma sensu kombinować, tym bardziej że cenowo tez jest ok :o A mam w domu 6 Citroenów, przebieg od 60tys do 363tys :) i żaden oleju nie bierze i odpukać się nie psują :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mógłbym Was również poprosić o rade odnośnie oleju. Auto to bmka 528i. Obecnie olej 0W40 Castrol edge, oleju nie ubywa, warto zmienić na coś innego? Przebieg 231tys.km. Zrobiłem autem już ponad 100tys. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.