Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

To może zaproponujecie olej do Focusa 1.8TDCi teraz jest wlany Castrol Magnatec 10W-40, a zbliża się wymiana?

Motul 6100+ lub Valvoline MaxLife.

Mam Motula i żadnych problemów nie miałem z odpalenie przy -20st. A te filmiki z youtube to nie oglądam, bo po co? Olej sprawdzony na własnym silniku (dieselek) i niejeden zauważył, że zaraz po odpaleniu przy ujemnych temp.ciszej pracuje niż w/w Castrol. Dobry olej i regularna jego wymiana i filtrów jest ważniejsza niż jakieś tam testy na youtube.

 

Nic dodać ni ująć. W Toyotowskim D4D mruczy na mrozie ąz miło bez zbędnych dźwięków a bywało różnie przy - 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kupuję Motula ze sprawdzonego źródła ( już kilka lat ) , leję Motul Specific 505.01 do mojego traktora [AVF] , żadnych , najmniejszych problemów nie mam , zużycia oleju praktycznie brak , wymiana co 10 kkm , jak ktoś chce mogę dać namiary na sprawdzonego przez bardzo wielu klubowiczów "A4 Klub Polska " sprzedawcę "prawdziwego" Motula w dogodnej cenie ;)

 

... w życiu nie kupiłbym oleju na allegro 8-):wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w życiu nie kupiłbym oleju na allegro 8-):wallbash:

ale jak są aukcje wystawione przez hurtownie lub sklepy motoryzacyjne to chyba powinno być ok? Pare aukcji znalazłem, że niby olej z hurtowni, ale żadnego adresu, żadnego info o niej w google, a jak wysyłam zapytanie, gdzie dokładnie jest ta hurtownia to jest odpowiedź, że sprzedaż wysyłkowa, a hurtownia w innym mieście np. Kraków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w życiu nie kupiłbym oleju na allegro 8-):wallbash:

ale jak są aukcje wystawione przez hurtownie lub sklepy motoryzacyjne to chyba powinno być ok? Pare aukcji znalazłem, że niby olej z hurtowni, ale żadnego adresu, żadnego info o niej w google, a jak wysyłam zapytanie, gdzie dokładnie jest ta hurtownia to jest odpowiedź, że sprzedaż wysyłkowa, a hurtownia w innym mieście np. Kraków...

 

Przez to takich rzeczy jak olej na allegro nie kupuję ( ostatnio dużo podróbek się pojawiło na rynku w związku z tym Motul wprowadził nowe etykiety ) 8-) ... poszukajcie w necie gościa "elemenateur" jest na nie jednym forum motoryzacyjnym chwalony za sprzedaż m.in. olei marki Motul ( można kupić także różne części samochodowe w fajnych cenach) - polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :good: chociaż i po opakowaniu ( etykiecie ) można dostrzec minimalne różnice , poza tym taki "FAKE" często ma inny kolor , zapach , konsystencję ( no i na pewno właściwości ) ... nawet wolę nie myśleć jak takie "smarowidło" powoli zarzyna silnik :wallbash:

 

Tak to już jest w naszym pięknym kraju , że jak pojawi się jakiś dobry produkt to po pewnym czasie zaczynają się też jego "garażowe" odmiany ... Polak potrafi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dużo podróbek się pojawiło na rynku w związku z tym Motul wprowadził nowe etykiety )

moze ktos ma fotke lub linka do nowej etykiety, albo moze opisac jej szczegoly?

 

ja mam wtedy juz ok 4 tys erpeemów, misimy sie kiedyś załpać na S8 do Wyszkowa i z powrotem :P

nie zapomnijcie wlozyc do portfela 'deklaracji dawcy' :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to jeden z najbardziej podrabianych olei... Osobiście go nie tykam (i nie oznacza to, że jest zły) Poza tym pytania po czym poznać są bez sensu do każdego z podrobionych olei ponieważ do puki nie zalejesz to się nie dowiesz czy to oryginał. Pamiętajcie jak kupujecie dobry olej to bez nadmiernej ekscytacji po zalaniu. To, że któryś z olei doda mocy nie wierze bo to jest nierealne :roll: . Ja mam wskaźnik temp. oleju. Wcześniej silnik zalany był castrolem, na którym temp po katowaniu dochodziły do mniej więcej 130 stopni, od kiedy jeżdżę na valvoline vr1 to maksymalną temp. jaką osiągnąłem to 120 stopni. Poza tym v8 bierze teraz trochę mniej oleju :good: Czy pracuje ciszej? ciężko powiedzieć, a zatem pewnie chodzi tak samo, albo bardzo minimalnie ciszej. Poza tym po każdej zmianie oleju silnik pracuje ciszej też trzeba o tym pamiętać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje jakimi zalał bym silnik to Motul , Valvoline i Liqui Moly ( nigdy w życiu z allegro ) ... Castrol , Mobil warte są tylko i wyłącznie kupione za nasza zachodnia granicą , reszta to to samo co Orlen , Lotos ( w najlepszym wypadku ) lub podróbki ... są też b. dobre oleje dopiero wchodzące na nasz rynek np. Millers , Pentosin :-] ( za niedługo jednak można spodziewać się ich "polskich" odmian :/ )

 

[ Dodano: 23 Lipiec 2011, 12:02 ]

...To, że któryś z olei doda mocy nie wierze bo to jest nierealne ...

 

Dokładnie , nie ma takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po każdej zmianie oleju silnik pracuje ciszej też trzeba o tym pamiętać ;)

SewerynD. jeszcze 5-6 zmian i bedziesz pomykal bezszelestnie niczym

hybryda ; )

 

 

@ robert. dzieki za informacje

 

poniewaz zbliza sie termin wymiany oleju i filtrow odbylem kilka

ciekawych rozmow z dystrybutorami ww

okazuje sie ze nowa etykieta tymczasem jest tylko na 8100 X-clean,

pozostale byc moze w najblizszej przyszlosci beda mialy nowa szate

graficzna, ja musze kupic Motul Specific 5W30 a on dalej ze stara

etykieta

 

inny watek rozmowy dotyczyl jakosci syntetykow, otoz okazuje sie ze

Castrol i Mobil produkuja swoj olej w oparciu o proces zwany

hydrocrackingiem (obrobka ciezkich frakcji ropy naftowej), natomiast

Motul wytwarza olej w oparciu o technologie PAO (obrobka lekkich

frakcji RN)

dotychczasowe prawo nie zakazuje nazywania olejow hydrocrackowanych

syntetycznymi ale tak naprawde syntetyczne nie sa

przepraszam za chaos wypowiedzi ale nie mam wyksztalcenia

kierunkowego, tyle zrozumialem w trakcie rozmowy a niektorzy

opowiadajacy zdawali sie byc calkiem kompetentni

 

BTW jeden z dystrybutorow potwierdzil dobra jakosc (PAO) olei Royal

Purple ale nadmienil ze dobre sa dla samochodow amerykanskich gdyz

ich specyfikacja odpowiada wlasnie silnikom pojazdow wyprodukowanym w USA

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wy tak z tym nigdy w życiu z allegro. Wystarczy mieć sprawdzonego sprzedawcę i nie kupować na siłę najtaniej. Auris 100 tys zrobione w tym 70 tys na oleju z "allegro". Działanie takie samo jak kupowanie u wymienionego wyżej kolegi "dzika" z np A4-klub. Co mi to da, że pojadę oliwę odebrać osobiście?? Pewność, że jest oryginalna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wy tak z tym nigdy w życiu z allegro. Wystarczy mieć sprawdzonego sprzedawcę i nie kupować na siłę najtaniej. Auris 100 tys zrobione w tym 70 tys na oleju z "allegro". Działanie takie samo jak kupowanie u wymienionego wyżej kolegi "dzika" z np A4-klub. Co mi to da, że pojadę oliwę odebrać osobiście?? Pewność, że jest oryginalna??

 

Do "dzika" nie musisz podjeżdżać , wyśle Ci i masz pewność , że nie jest to "FAKE" z allegro których coraz więcej , jak chcesz "ryzykować" kupuj z allegro , nie mówię , że wszystkie tam kupione to "FAKE" ale jest ich znaczna ilość , ja bym nie ryzykował , szkoda mi by było mojej motorowni 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja podjeżdżam do "dzika" ?? Napisałem, że sprzedaje FAKE?? Wyluzuj

Miałem kupować u niego, bo działam na A4-klub już troszkę, ale zależało mi na filtrach do Aurisa a wtedy miał tylko VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja podjeżdżam do "dzika" ?? Napisałem, że sprzedaje FAKE?? Wyluzuj

Miałem kupować u niego, bo działam na A4-klub już troszkę, ale zależało mi na filtrach do Aurisa a wtedy miał tylko VAG.

 

"Działasz" na A4 Klub Polska ? :o Podaj nick z tamtego forum 8-) ... a już wiem "arielo" ... ale z ciebie "działacz" no , no :song:

 

[ Dodano: 23 Lipiec 2011, 14:05 ]

To dajcie namiary na tych ludzi polecanych jakaś strona czy mail.

 

gg 347504 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie MOTULi

 

podróbę prócz ciemniejszego koloru najłatwiej poznać po smrodzie (wali ropą)

 

Od endriuu to chlasnąłeś :-];)

 

[ Dodano: 23 Lipiec 2011, 14:34 ]

 

A nie wydaje Ci sie że ten "test" był sponsorowany prze pewną firmę 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.