Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

Jeździ ktoś na tym oleju?http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje/silnikowe/fuchs-titan-syn-mc-10w40-4l-polsyntetyczny-olej-silnikwoy-detail

 

Aktualnie smigam na motulu6100 na który przeszedłem z mobila 10w40 diesel i zauważyłem ,lepszy rozruch zimą i cichsza pracę silnika,latajac po necie zaciekawil mnie ww olej,fuchs dobra firma a ten olej ma śmieszna cenę,przechodzić narazie nie chce bo z 6100 jestem zadowolony,pytam czysto teoretycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Damianldz, a widziałeś ten link?

 

http://pablogarage.pl/forum/viewtopic.p ... b&start=80

 

może Millersa?

 

 

Opinie o Millersie dobrze znam , bo pablo jest uczestnikiem forum alfy , więc się naczytałem o millersach , no i fakt że to dobre oleje , używam dodatków do ropy millersa i widać że to nie placebo tylko coś daje , jednakże na razie zostanę przy 6100 bo w sumie mam go dopiero od 23tys km , 3 tys temu była 3 zmiana na tan olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianldz, ja różne dodatki do diesela przetestowałem, ale uwierz mi, że po tym silnik najlepiej pracował. W zasadzie to olej do smarowania silnika, który dodajemy do paliwa, ale różnica w głośności pracy była znacząca

 

0380180_1?$medium$&defaultImage=image_na_EN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko że Ty masz benzynkę a ja diesla , u mnie czuć było różnice w pracy i w trochę lepszym zbiorze z dolnych partii obrotów po

 

millers-oils-diesel-power-ecomax-500ml.jpg

 

 

początkowo , walnąłem shota (czyli mniejsze opakowanie , które wlewa się na raz) ,wlałem na 25l ropy i było czuć różnicę po pewnym czasie , teraz leje zapobiegawczo po prostu , aktualnie kończę

 

4ffc93507fa44.jpg

 

i millers w moich odczuciach jednak chyba był lepszy , chociaż teraz to już za bardzo nie do wykrycia czy się polepsza jak cały czas śmigam na uszlachetniaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nadal tak jest, ale z tego co pamiętam Motul nie jest pełnym syntetykiem, w przeciwieństwie do takiego Millersa czy Amsoila.

 

Motule serii 8100 itp. to są podobno syntetyczne hydrokraki. To bardzo dobre oleje ale nie są tak dobre jak pełne syntetyki na bazie polialfaolefinowej (PAO).

 

O tej technologi syntetycznej HC można sobie poczytać dużo w necie. 95% olei "syntetycznych" 5WX dostepnych na rynku to wlasnie HC.

 

Nie oszukujmy się my nie jesteśmy w stanie stwierdzić różnicy w warunkach normalnych między jednym a drugim olejem ale faktem jest, że po przejściu z jakiś półsyntetyków lub syntetycznych HC takich marek jak Castrol itp. na olej wyższej jakości jak Motul czy PAO od Millersa lub Amsoila praca silnika w wielu przypadkach w szczeólności diesla jest lepsza, bardziej zwarta.

 

Już w PL więc Millers niech się powoli pakuje....

Nie sądze by wielu użytkowników do normalnej jazdy czy nawet sportowej zmieniło szybko Millersa na cokolwiek innego - choć pewnie nie wszyscy bo jest sporo osób majacych "olejowego świra" i dla zasady co 2 lata zmieniaja olej - markę oleju.

 

Nie słyszałem o tej marce ale gdyby na rynku w PL pojawił się Royal Purple w jakiś sensownych pieniądzach ~200-250pln za 5L to chętnie bym spróbował zamiast Millersa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchar'owi chodziło raczej że co 2 lata zmieniają firmę oleju na inną , przynajmniej tak mi się zdaje , bo Ci co mają świra na punkcie olei , a nie robią rocznie tego 10tys km to i tak raz w roku powinni wymienić olej i filtry na świeże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dla zasady co 2 lata zmieniaja olej.

 

olejowego świra nie mam, a olej zmieniam co roku, niezależnie od ilości km

 

chodziło mi tak jak napisał Damianldz, że niektórzy po prostu co 2 lata zmieniaja markę oleju. To, że zmienia się olej raz na rok/10-15kkm to jasne jak słońce :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża mi się wymiana oleju za parę dni wcześniej miałem castrola ale chciałem zmienić na coś lepszego czyli millersa,znalazłem w necie informację że 5W30 nie nadaję się do silników diesla z dpfem ? w takim razie jaki inny olej zalać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.