Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

sq8shq, jak ty chcesz poczuć różnicę po jednej wymianie oleju to ja nie mam pytań

 

A za przeproszeniem dlaczego mam nie poczuc po jednej wymianie a poczuc po 30stu? swoja droga roznice poczulem, tyle ze na minus a nie na plus...glosniej po rozruchu

 

Kolejny mit na zasadzie "nie zalewaj syntetyka po mineralnym bo silnik rozszczelnisz"?

 

Jezeli mowisz o wplywie np. na turbo badz inne czesci w dluzszym czasie to tego sie wogole nie daje zauwazyc i faktycznie sprawdzic, chyba ze masz 2 samochody w identycznej kondycji i identycznie uzytkowane na 2 roznych olejach - niestety taki test jest awykonalny

 

P.S.

Zeby nie bylo to w misce nie zostalo ani grama oleju - zostala zdjete, wyczyszczona i poskladana ponownie, silnik faktycznie plukanki nie widzial, niemniej to co moglo tam zostac jest na tyle sladowe ze nie ma realnego wplywu na wlasciwosci mowego oleju. Dlatego dalej nie rozumiem czemu roznica ma byc po ktorejs wymianie? chyba ze na zasadzie placebo, ew. przyzwyczajenia.

Nowe silniki to nie silniki z malucha gdzie calosc lubila "przyzwyczaic" sie do daneg oleju i faktycznie roznice bylo po ktorejs wymianie.

 

P.S.2.

X-cess optycznie jest troche bardziej gesty niz wspomniany wczesniej Total - moze to jest przyczyna efektu glosniejszego rozruchu... Fakt ze to takie malo profi bo sprawdzone tylko optycznie (przelewajac swiezy olej z pojemnika do pojemnika) niemniej daje sie to zauwazyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jedną z głównych zalet oleju ma być jego płynność w niskich temperaturach. Można przeprowadzić następujący "eksperyment" nalać różnego rodzaju oleje do małych pojemników (fiolek) włożyć na noc (na stojąco) do zamrażarki, rano je wyjąć i obrócić wszystkie razem o 180 stopni. Wtedy osobiście przekonamy się co do jakości oleju. Zrobiłem taki eksperyment i Motul wypadł słabo. W sumie na YT można obejrzeć takie eksperymenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem piatke to zrobilem plukanke z 2 flaszek tego motula i zalalem valvo synpower 5w40. To co zlecialo nie bylo tragiczne. Nic sie nie rozszczelnilo, pobor oleju pomijalny. Uwazam ze przy kazdej wymianie nie ma sensu plukac- syntetyk powinien sobie z tym radzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moim zdaniem Motul to zwykly dobry olej (co tez widac po cenach). Jego legenda wziela sie ze sportu i serii 300 oraz (chyba) braku reklam - przez co wydaje sie bardziej 'niszowy'.

 

I tak właśnie powstaje legenda. Brak reklam to też reklama, odpowiednie pozycjonowanie produktu, ... a niech się klientowi wydaje, że otrzymał coś wyjątkowego, za konkretną kasę ... coś co ma tylko on, a nie to badziewie co reklamują dla plebsu. Zamiast reklamować się medialnie za tą samą kasę można, a może i mniejszą wypromować produkt za kulisami, w kuluarach np. przez wszelkiego rodzaju fora motoryzacyjne.

Podstawowym dla Nas problemem jest to, że My w PL i reszta tej gorszej Europy traktowani jako klienci gorsi, mniej wymagający, dlatego nam oferuje się dużo gorsze jakościowo produktu, niż takie same na zachodzie. Cóż taki nasz los. :mrgreen:

Co do samych olei: na pewno z allegro to największe ryzyko zakupu, najlepiej chyba u jakiegoś oficjalnego dystrybutora np. Motul min w InterCarsie, lub zakup oleju mniej popularnego np. Liqui Moly. Pomijam fakt, że najlepiej kupić u naszych zachodnich sąsiadów.

 

Co do samego oleju tak ogólnie: Motul 5W40 vs Mobil 0W40 (do diesla, bo takie mogę porównać), na + Motul. Oba z IC, ale czy warto zapłacić 50zł więcej za Motul? Nie wiem , jak ktoś ma kasę napewno. Teraz jeżdżę na dedykowanym bo wychodził najtaniej i jest dobrze.

 

Aha, osobiście wolę zakupić drożej o lokalnego dystrybutora, a niż tanio i byle od kogo. Przypomniało mi się jeszcze, jak była rozlewania mobila pod berlinem oczywiście nielegalna, ale za to jakie ceny mieli i ogłoszenia na allegro, że niby oryginalny bo z DE.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również poruszam się na motulu - wszystkie możliwe oleje (silnik, skrzynia, dyfry itp).

 

Na podlasiu oryginalne "Motule" oferuje firma Antcar - w/w dystrybutor został "gruntownie prześwietlony" :)

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się/porozmawiać nt olejów - sugeruję przejrzeć poniższy wątek

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread

... i nie sugerujcie się "marką" gdyż temat jest baaardzo obszerny i dotyczy różnych pojazdów włącznie z motocyklami. Aktualnie jest to podobno najlepszy wątek olejowy dostępny na polskich forach - wiele opinii, testów, badań - uwzględniając również wypowiedzi specjalistów producentów różnych firm olejowych...

 

 

Edit: ...zapomniałem dodać, iż przedstawione powyżej zdjęcia motula z forum opla są już "nieaktualne" gdyż producent kilka miesięcy temu zmienił wygląd opakowania, a dokładnie naklejek: http://www.motul.fr/system/masonry_bric ... 1309190547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To do poczytania - krótko zwięźle i na temat :)

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=26847

hehe zdjęcia robione przez nas:) nawet moje dłonie są na fotkach:)», pracuję z Marcinem pro-choice

 

na każdym forum wrzucane są te same zdjęcia:) do nas ostatnio trafiła kolejna bańka Motula podrabianego tym razem specific, jak ktoś jest ze Szcezcina zapraszam osobiście do porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kledzy poratujcie jakims linkiem do sprawdzonego sprzedawcy olejow, przy czym olejow ciagnietych z niemiec...

potrzebuje dosc szybko kupic 2x6l oliwy

- 5w40 Total 9000

- 0w40 Castrol FSD TD

- cos sensownego z polsyntetyka 10w40

 

3 rozne fury wiec 3 rozne oliwki potrzeba :)

 

Niestety osoba u ktorej przez kilka lat kupowalem oleje stwierdzila ostatnio ze przy obecnym kursie euro zupelnie sie to jej nie oplaca i zawiesila "dzialalnosc" :(

 

Zasadniczo interesuja mnie tylko ori, tylko niemieckie (blagam bez przekonywania ktory lepszy tudziez ze taki sam)

 

Pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koledzy a gdzie zakupic pewny olej Liqui Moly Synthoil 5w40? ah i czym sie w praktyce rozni DIESEL SYNTHOIL od SYNTHOIL HIGH TECH? Teoretycznie pierwszy typowo dla diesla a drugi diesel/benzyna. Pytanie czy faktycznie lepiej do diesla te pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.