Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie warto bo nie wypierzesz tym urządzeniem foteli najwyżej tak jak napisałeś powyżej odświeżyć i to w miare czyste fotele bym dodał. My znaleźlismy alternatywe dlatego urządzenia o wiele tańszą. Zamówiliśmy w firmie KWAZAR wytwornice piany kosztowała chyba ok 700zł przerobilismy ją tak aby można było podłączyc do niej kompresor bo ona była na ręczną pompkę do tego dokupilismy reduktor cisnienia i szczotkokońcówke oraz wizyta u tokarza zamkneliśmy sie w kwocie nieco ponad 1000 zł bez kompresora bo juz mielismy na stanie. Tylko że mało kiedy przyjeżdrzają czyste fotele do odświeżania więc niedługo potem szef ja sprzedał. Ale jest to jakies rozwiązanie jesli by ci zależało na pianownicy o wiele tańsze oczywiście musiałbyś jeszcze se jakiś kompresor sprawić który jest niezastąpiony moim zdniem przy czyszczeniu samochodu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To oczywiste że czyszczenie pianą jest czyszczeniem czysto pielęgnacyjnym. Sama zasada czyszczenia pianą sprawia że brud jest wiązany i podnoszony do góry. Nie powinno się prać więcej niż 3 razy tego samego auta tylko pianą bo:

1. Podczas czyszczenia pianą nie płuczemy tapicerki, i ma ona w sobie zawsze nawet śladowe ilości chemii.

2. Kilkukrotne zastosowanie tej metody sprawia że niewypłukana chemia przyciąga do siebie bród.

 

Jeśli chodzi o szybkość czyszczenią tą metodą, to jest ona dużo szybsza niż w przypadku ekstrakcji. Po drugie dziś był klient własnie po santoemme foam i zrobiliśmy test na mojej kanapie. Obecnie jest już ona sucha nie było mowy o dosuszaniu na biegu jałowym. Nie ma jedynie słusznej metody rewelacyjnej na wszystko.

 

Jeśli chodzi o Santoemme Foam to jest wersja z podgrzewaczem wody, nazywa się ona Hot Foam.

 

Proces czyszczenia tapicerki farelka nie jest dobrym pomysłem. Jeśli wypraliśmy auto bardzo brudne, to używając nawet ekstraktora z trzema trójkomorowymi turbinami, z 5000 mm słupa wody i przepływem w granicach 100L/Sekunde nie wyciągniemy z gąbki całego brudu. Żebyśmy użyli niewiadomo jakiego podciśnienia pod ssawka to i tak powietrze poleci tam gdzie mu łatwiej, a nie ściągnie brud ze spodu fotela. Farelka nagrzewa punktowo miejsca do bardzo wysokich temperatur, to z kolei prowadzi do szybkiego parowania które wyciąga bród z niżej położonych warstw. Efekt wygląda tak że możemy płukac fotel 2 godziny, a po przystawieniu farelki na wyschnietym fotelu mamy bardzo brzydkie brązowe plamy. Żeby osiągnąć ciekawe rezultaty przydaje sie włożyć badz do samochodu, badz warsztatu osuszacz powietrza który zmniejszy nam wilgotność powietrza. Przy wilgotności 90 % można podgrzewać w nieskonczoność, powietrze otaczające nie przyjmuje już wilgoci i wszystko schnie bardzo długo.

Przepraszam za mój długi wywód, oraz brak znaków interpunkcyjnych, przestankowych, oraz błedów ortograficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja suszę tapicerke podonie jak Kanar czyli wentylacja na max. Czasami np. gdy mam wymontowane fotele, bardzo mokry samochód albo w niepewnym stanie technicznym np. po zalaniu ustawiam wszystko w takim pomieszczeniu po dawnej komorze lakierniczej i używam turbiny na gorące powietrze (takiej do ogrzewania pomieszczeń). Temperatura w pomieszczeniu wnosi ok 50 stopni. Chwila moment i wszystko suche. Co do wykręcania foteli to dodam bo nie wiem czy ktoś wcześniej napisał że w przypadku gdy wyciągniemy fotel do którego były podpięte jakiekolwiek kabelki lepiej nie przekręcac stacyjki. Najczęściej kończy się to świecącą kontrolką poduszki powietrznej. A co do suszenia na włączonym silniku w garażu to można zrobic prosty wyciąg spalin w stylu rura elastyczna do wydechu, otwór w ścianie i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupiłes nowa?? napisz jak wrazenia z pracy z ta maszynką, ostatnio czytałem ze Kirby wprowadza na polski rynek swoj system prania pianą podobno jest bardzo skuteczny ale jak bardzo to cza pokarze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupilem, mam zamowiona, nowa oczywiscie. Mialem przyjemnosc popracowac na pianie dzieki uprzejmosci mojego kolegi dystrybutora, wrazenia jak najbardziej pozytywne, przy uzyciu odpowiedniej chemii mozna doczyscic srednio brudna tapicerke. Pracuje sie milo i przyjemnie. Jak chcesz wiecej info wal na priv, nie chce tu reklamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KANAR chłopie,podeślę Ci pomysł na odświeżanie tapicerki ( bo pranie to pranie jak u babci...szare mydło,szuruburu,dużo wody do płukania...) kup sobie zestaw Raypath(rękawicę i sunbeam)to będzie jakieś 160 pln .Proste przeczyszczanie i tylko mydełkiem...prawie suche...Testowane w firmie od 2002 roku-REWELA ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to powaga , Raypath górą ...polataj po forum,albo na ALEGRU.Jestem z branży od A.D.1994 i próbowałem wiele ...Rękawica biała do szorowania i sunbeam do ściągania brudnych nalotów z wierzchu-pozdrowienia z Zielonej Góry :good:

 

[ Dodano: 9 Styczeń 2010, 19:09 ]

hehe dzieki ;) do tego magiczna gabka i bede mistrz ;) dzieki jeszcze raz, poprawiles mi humor z ranca ;)
Moja Córcia mówi -Tata ale to jeszszcze jest brudne....Ge

t Perfect Or Die Trying

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pytanie przede wszystkim do kanara,ale każda rada będzie cenna ;) Czy taki odkurzacz http://www.promoceny.pl/detail/odkurzacz-uniwersalny-a2003-karcher-30159/ będzie się nadawał do odświeżenia tapicerki w aucie ? Wiadomo że nie jest to profesjonalna maszyna,ale cena mocno zachęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest typowy odkurzacz mokro/sucho, wiec bedziesz musial roztwor nanosic za pomoca opryskiwacza. Czy sie nadaje? Do tego typu techniki kazdy odkurzacz mokro /sucho sie nadaje kwestia tylko jaka ma sile ssania aby poradzil sobie z wyciagnieciem wilgoci na tapicerce. Wedlug parametrow z www powienien dac sobie rade, ale osobiscie bez wyprobowania go (nie znam tej maszyny, nigdy takiej nie widzailem na oczy) to bym go nie kupil. Poza tym tego modelu chyba juz nie ma w ofercie.

Zastanawiam sie czy warto sie pakowac w taki slaby sprzet, ja bym na twoim miejscu poszukal raczej odkurzacza typowo pioracego (niekoniecznie karchera, moze byc cos z domowych). Warto czasem oprocz chemii przeplukac na koniec tapicerke sama woda zeby wyplukac pozostalosci. Da sie to zrobic z pomoca oprsykiwacza oraz odkurzacz mokro/sucho ale jest to wtedy dosyc mocno utrudnione i uciazliwe w praktyce, ale jak napislem w innym watku dotyczacym dywanikow da sie to zrobic. Za 500-600 PLN mozna juz cos wyrwac z takich sprzetow domowych, wiec zastanow sie nad tym.

 

edit:

 

wiesz ja bym sie wstrzymal na twoim miejscu, poczekaj az sie ociepli a ja rusze z nowa pracownie u siebie, podjedziesz, dam ci wyprobowac odkurzacz mokro/sucho i pioracy i sie zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego karchera, i daje radę;) za te pieniądze, to nawet jako zwykły odkurzacz się nadaje. proste czyszczenie, lekki mały i poręczny. całkiem przyzwoita siła ssania. na święta ktoś wylał kapustę na fotel w salonie, no to ja apc, odkurzacz i cały syf wyszedł(łącznie z masą starego brudu:D

Więc za 169 pln to moim zdaniem na prawdę spoko odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja uparcie jeszcze raz...pranie to pranie :good: jeśli chcemy podciśnieniowo odświeżyć to precyzyjnym sprzętem to mamy wszelkie w\w linki ale jeśli ktoś ma na celu zafałszowanie dogłębnego brudu to polecam zestaw Raypath...Jeśli jestem tajemniczy to pytajcie... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się to kojarzy z MLM i szmatkami od domokrążców.... ale może jestem w błędzie, jeżeli tak to mnie popraw.

Co do prania tapicerki scierkami R... to no comment....

mam dokładnie takie same odczucia:) i ta nazwa jeszcze, coś rainbow'em mi zalatuje:) do tego ostatniego nic nie mam, ale raypath jakoś tak dziwnie;/ wolę chyba metody tradycyjne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.