Skocz do zawartości

IPA-czym zastąpić?


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, bo przeciez IPA jest na alkoholu ;)

 

nawet nie tyle "na alkoholu" co jest to poprostu alkohol izopropylowy (tanszy od spirytu ze sklepu monopolowego bo nie nadaje sie zbytnio do spozycia :) do naszych zastosowan praktycznie kazdy alko sie nada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Marco bardzo dobrze podpowiada. Kup sobie zmywacz silikonu, ja np w ogóle nie używam ipa tylko takiego zmywacza. Oprócz silikonu zmywa wszystkie tłuszcze, woski itd. nie rozcieńcza się tego koszt niższy niż wódka czy spiryt. Dostępny w każdej mieszalni lakierów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco- kupiłem go w sklepie lakierniczym na Karniszewickiej
Niechta:)
plan jest taki: Meguiars Ultimate Compound>zmywacz>politura Autoland>wosk Dodo Blue Velvet
Ta politurę zdecydowanie sobie daruj.

 

Nie lepiej jakiegoś dobrego clenera pocisnąć przed woskiem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lepiej czas poświęcony na tę zbędną pracę przeznaczyć na wypicie piwka, z małego lokalnego browaru, podczas upajania się pięknym widokiem wosku, którego trwała powłoka zabezpieczy nasz lakier na kilka tygodni lub miesięcy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywacz silikonowy jest świetny jeśli chodzi o wymywanie past polerskich, ale jako przygotowanie powierzchni przed CQuartz czy sealanty już nie bardzo.

A czemuż to nie można użyć go przed CQuartz czy sealenty? Doskonale oczyszcza i odtłuszcza, więc w czym problem? Skoro idealnie przygotowuje powłokę przed farbą (w lakierniach) to chyba zły nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian_K,

 

1. najlepiej spróbować ;)

2. w zmywaczu oprócz ipa jest ukryte kilka innych, sympatycznych składników, które znacznie zmieniają właściwości powierzchni. o ile dla lakierów nie jest to problem, ,dla CQuartza już tak.

3. na idealnie oczyszczonej powierzchni nakładanie i ścieranie CQuartza jest przyjemnościa - na powierzchni po zmywaczu już niekoniecznie.

 

Zły nie jest, ale do wymywania past czy usuwania jakiś starych wosków - przed CQuartzem odradzam.

 

P.S. IPA jest szeroko oferowana na allegro i generalnie w internecie, więc moim zdaniem nie ma sensu kombinować - poza tym jest niedroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
P.S. IPA jest szeroko oferowana na allegro i generalnie w internecie, więc moim zdaniem nie ma sensu kombinować - poza tym jest niedroga.
Zgadza się i popieram :good:

Pytałem z ciekawości, bo wiem, że masz duże doświadczenie.

Swego czasu używałem zmywacza silikonu zamiast IPA, bo miałem go w nadmiarze.

Budżetowy sealent - Turtle Extra Gloss - na zmywaczu siedzi rewelacyjnie :)

piszesz, że nie przed sealantami, masz tu także na myśli woski?
Julian dał do zrozumienia, że nie warto kombinować, bo IPA droga nie jest. Jeżeli jednak masz zmywacz i chcesz go użyć to nic nie stoi na przeszkodzie. Spróbuj, przetestuj i sam ocenisz czy Twój wosk się z nim polubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam pytanie, czy IPA zastępuje po prostu cleaner jako tańsza opcja

i działa tak samo?

 

I odpowiedź do reszty co pisali żeby IPA zastąpić wódką :shock:

Otóż, alkohol izopropylowy ma genialne właściwości czyszczące,

jest używany i ceniony do czyszczenia bardzo precyzyjnych urządzeń,

w tym optyki laboratoryjnej, a wódka to już nie do końca to samo,

ani inne rozcieńczalniki z niewiadomo czym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz do czyszczenia bedziecie używać denaturatu :?

kto takie głupoty pisze ipa to ipa używana jest do inspekcji głownie przy korekcie lakieru zbiera drobinki pasty i odtłuszcza można na sama ipę dać wosk ale jak są ryski to wszystko bedzie widac

albo cleaner albo aio pod wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, alkohol izopropylowy ma genialne właściwości czyszczące,

jest używany i ceniony do czyszczenia bardzo precyzyjnych urządzeń,

w tym optyki laboratoryjnej, a wódka to już nie do końca to samo,

ani inne rozcieńczalniki z niewiadomo czym....

bzdura, wiesz czemu ipa ma takie zastosowanie? tylko i wyłącznie dlatego że dzięki swojemu łańcuchowi alifatycznemu (hydrofobowemu) rozpuszcza związki organiczne przy czym bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie dzięki tworzeniu wiązań wodorowych, dlatego świetnie odtłuszcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.