Skocz do zawartości

Wosk Turtle i jego krótka żywotność


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

w ramch praktyki chcialem przygotoac auto mojego ojca na zime (honda civic 2005, srebrny kolor). Auto zostało przygotowane w miare moich mozliwosci i umiejetnosci, uzylem glinki sonaxa, a nastepnie nalozylem te dwa produkty (pozostalosci z czasow gdy nie wiedzialem o istnieniu forum ;)) w odstepie kilku h:

 

http://www.autokosmetyki.pl/turtle_wax_ ... urers_id=1

 

nastepnie

 

http://www.autokosmetyki.pl/turtle_wax_ ... urers_id=1

 

Po zabiegu auto myte u mnie goldem. Niestey po okolo 3 tygodniach z maski id achu wszytko zeszlo. Na bokach i tylnej klapie, wszytko sie jeszcze jako tako trzyma.

Co zrobilem zle, moze tych produktów nie wolno laczyc, a moze przerwa pomiedzy warstwami powinna byc dluzsza? Producent deklaruje 11 miesiecy, wiem , ze mozna wlozyc to miedzy bajki, ale oczekiwalem, ze utrzyma sie chcociaz ze 3 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po lekturze opisów tych produktów to można zrozumieć, że na woski nałożyłeś wosk ;) Ten pierwszy to jakby taki produkt ALL IN ONE, a drugi to niby jakiś wosk - jakoś nie wierzę w jego trwałość nawet 2 miesięczną.

 

Wg mnie powinieneś zrobić autko ciut lepszymi środkami, bo jak widać "tanie mięso psy jedzą". Wydaje mi się, że jakbyś zastosował niskim kosztem AG SRP + dobry wosk typu Colli 476/915 lub Megs #16 to byłbyś zdecydowanie bardziej zadowolony. Jakbyś dodał do tego glinkę to było by już naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na zamowione srp i woski, ale chcialem jakos zuzyc te produkty co mi zalegaja, a ojciec o swoje auto i tak nie dba za bardzo, wiec nic nie stalo na preszkodzie zeby sprobowac. Zrobilem to bardziej w formie treningu i nabycia praktyki.

Czyli co, nie wolno laczyc tych produktow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na zamowione srp i woski, ale chcialem jakos zuzyc te produkty co mi zalegaja, a ojciec o swoje auto i tak nie dba za bardzo, wiec nic nie stalo na preszkodzie zeby sprobowac. Zrobilem to bardziej w formie treningu i nabycia praktyki.

 

Oczywiście nie neguję tego co zrobiłeś, bo przynajmniej przetestowałeś jakiś produkt i mamy już na jego temat jakąś wiedzę - fajnie, że się dzielisz doświadczeniem, bo przecież o to tu chodzi :P

 

Czyli co, nie wolno laczyc tych produktow?

 

Wiesz co, nie wiem czy nie wolno, ale wydaje mi się, że w tym przypadku nie ma to zbytnio sensu. To tylko przypuszczenia, ponieważ nie znam tych produktów, a wnioski wysuwam na podstawie przeczytanego opisu i domysłów. Może ktoś ma większe doświadczenie w tych produktach i coś napisze od siebie ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tam używałem "wosku" Formula 1 i przyznam,że nawet po kilku myciach i czasie powyżej 1.5 miesiąca widać było ,że kropelki się robią na karoserii :D a niby też produkt z niskiej półki :) aczkolwiek teraz bym już nigdy to tego nie wrócił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosków turtle mam na lagunie od sierpnia metalic i jeszcze się trzyma, fakt, że samochodu od tamtego czasu nie myłem. Mają jedną złą cechę spływają z samochodu, widać to zwłaszcza na szybach których nie woskowałem a efekt kropelkowania na nich mam. Na zimę się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosków turtle mam na lagunie od sierpnia metalic i jeszcze się trzyma, fakt, że samochodu od tamtego czasu nie myłem

to też dużo mówi :D pewnie po myciu zniknął by kompletnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi turttle wax metalic przeżył wielokrotnie aktywną pianę.

CleanerFreak jestem ciekaw jak by wypadł Nano GoldCare widoczny na zdjęciu. To nie jest typowy wosk tylko takie AIO. Jestem prawie pewien ,że to jest to samo co to http://allegro.pl/item766574804_car_bal ... plock.html i występuje pod różnymi brandami. Kiedys chyba go sprzedawali w TV markecie.

Kupiłem to kiedyś w lakierniczym za 15 zł a na pudełku też jest cena ok 30 euro. Swego czasu byłem z niego bardzo zadowolony.

Wczoraj nałożyłem go na szyby i czekam na deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.