Skocz do zawartości

zarowki led zamiast klasycznych


sq8shq

Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo rozumiem po co (przynajmniej mi) podajesz parametry mostka, czy diody. Wszystkie te dane sa dostepne w katalogach. Wiem ze 4 diody moga robic za mostek , jak tez mozna dac mostek zamiast 4 diod. Wiem ze uklady te mogac byc zamiennie stosowane itp itd etc etc... tłukli mi to przez xxx lat do głowy na elektronice czy elektrotechnice....

l nie wiem do czego zmierzamy. Tak samo jak i wzmacniacze maja pewne schematy budowy tak i driver diody MUSI miec pewne podobienstwa. Nie wiem do czego zmierza ta dyskusja..... mozemy tak sie przerzucac danymi przez 3 strony jeszcze a na koncu bedziemy porownywac wartosci rezystorow.

 

Jesli edukujesz innych, choc nie wiem po co , to fajnie.... (kazdy w google moze znalesc odpowiednie pdf z parametrami i zastosowaniem).

 

Dajesz driver, ja mowie ze to nie jest do konca taki sam, mowisz ze 4 diody, ja mowie ze mostek... tłumaczysz ze to samo - oczywiscie - wynikowe dzialanie jest takie samo bo musi takie byc, jednakze jakby nie sporzec mostek nigdy diodą nie będzie. Kwestia perspektywy.... Co dalej, porównujemy podłoże ?

 

konkludujac: Jest PODOBNY, nie jest taki sam. Mamy omowiony driver, ile to wnioslo to mertimum, imo nic. Udowiadaniamy sobie nawzajem kto ile wie co nie ma sensu a innych nudzi.

 

Charakterystyka prac 4 diod jako mostek jest inna niz mostka MB6S, co sam potwiedziles, ergo sam driver tez ma w zwiazku z tym ciutke inne parametry co z tego m.in wynika, ergo 2 - driver pelni te same funkcji (bo musi), ma ciutke inne parametry (co bylo wiadomo od poczatku, i wynika chocby z el. skladowych), ergo3 nie jest to dokladnie taki sam driver, moze kosztowac inne pieniadze, byc inne jakosci itp, a ze wszystko sa podobne to tez wiadomo...

Ergo 4: nie majac produktu w reku nie jestes w stanie stworzyc jego charakterystyki, musisz tworzyc pewne zalozenia... a w tych zalożeniach moga sie wlasnie kryć owe różnice miedzy tym co zakladasz ze produkt potrafi a tym co potrafi faktycznie (w jedną lub drugą stronę).

 

Finalizazujac ostatnie 2 strony - mam nadzieje ze wiecej bledow w opisach nie ma, wiadomo ze jak na zdjeciu jest samochod to nie jest on przedmiotem sprzedazy, a sprzedawca mniej lub wiecej ale cos jednak w temacie wie. Ja sie przynajmniej troche podszkolilem jesli chodzi o CREE itp wiec sa pozytywne efekty...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Marco, w jakim aucie ?

 

te żarówki z reguły zaczynaja fiksowac po ok 2 miesiacach, głownie z racji zle dobranych elementów regulujacych napiecie na diodzie, lub niskiej jakosci, slabych lutów itp itd.... na koncu jeszcze szwankuje konserwacja i jak rzeczy ktore juz wymienilem sa ok, to zalatwia je woda.... wszystko wiec zalezy od tego jak zarowka jest wykonana - samo zdjecie nie wystarczy - tego typu zarowki produkuje wiele mniejszych i wiekszych zakladow, moga sie drastycznie roznic tym co jest w środku... - najlepiej podpytaj sie kogos kto u nich kupil i jezdzi juz jakis czas z nimi.

 

Juz nie wspomne ze estetyka takiej zarowki jest żadna, chyba ze Twoj klosz zasloni to paskudztwo wiec nie bedzie to problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, ale maja dzialac jako przeciwmgielne, jako dzienne, maja tylko ladnie wygladac.... ? Altea której generacji ?

 

mihnova, elokwencja pełną gębą, chciałoby się rzec - oratoryjny kwiat młodzieży się nam objawił 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale maja dzialac jako przeciwmgielne, jako dzienne, maja tylko ladnie wygladac.... ? Altea której generacji ?
Jako dzienne. Fabrycznie nie mam przeciwmgielnych ,ale co za problem je wstawić razem z kratkami ,tyle ze zrobić instalacje dziennych na takich właśnie ledach. Altea jednej jedynej generacji. No chyba ze po tym delikatnym lifcie w 2008r coś się zmieniło w elektryce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako dzienne to na razie tylko te sprawuja sie prawidłowo :

 

http://sklep.motohid.pl/pl/p/BA15s-1156 ... -biala/255

 

tj - nie straszą wyglądem ,moc + w pelni wypelniaja klosz reflektora co czyni je użytecznymi wlasnie jako swiatla typu DRL. Nie generuja bledow do rocznika 2009 ( z wyjatkiem paru modeli Audi)

 

tu masz zdjecia tych wlasnie zarowek w Leonach:

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... &start=280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lec, jak mam kupic jakis schit to wole poczekac. A zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Jak jest ze skokami napiecia ,bo wiadomo ze w aucie nie ma stalych 12V,a te ledowe zarowki sa raczej do takiego napiecia przystosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowoczesnych autach masz juz mozliwosc regulacji napiecia w komputerze auta.

 

Co prawda nie bedzie to dot. zapewne H7 w halogenie , wiec do konca nie wiem jak w tym przypadku bedzie z żywotnoscia żarówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś kondensatory,separatory czy cokolwiek innego co można wpiąć w układ? Nie wiem,nie znam się. Wolałbym aby misternie wykonana prze ze mnie instalacja nie zakończyła się w krótkim czasie spaleniem żarówek wartych 100zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś kondensatory,separatory czy cokolwiek innego co można wpiąć w układ? Nie wiem,nie znam się. Wolałbym aby misternie wykonana prze ze mnie instalacja nie zakończyła się w krótkim czasie spaleniem żarówek wartych 100zl...

 

zawsze mozesz sobie wstawic stabilizator 12V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.