Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Klienta indywidualnego?

To są zestawy dla osoby z ulicy i hurtownika? W sensie "gąbka" a pistolet?

 

Jest cała technologia dla profesjonalistów. Lakiery wykończeniowe, utwardzacze itp.

 

 

Witam

Panowie jak się zabrać do czyszczenia i konserwacji skór wentylowanych w mercedesie SLK z 2008r?

 

Najważniejsze aby nie przemoczyć. Nie lać środka czyszczącego bezpośrednio na skórę. Środkiem konserwującym nie pozapychać perforacji.

 

Zmorka przeszlifować i dofarbować. :)

 

osa_607 Tym sposobem nie powinieneś niczego uszkodzić. Jeśli chodzi o inne sposoby to jeszcze można zamrozić :)

 

[ Dodano: 22 Kwiecień 2014, 06:02 ]

Klienta indywidualnego?

To są zestawy dla osoby z ulicy i hurtownika? W sensie "gąbka" a pistolet?

 

Jest cała technologia dla profesjonalistów. Lakiery wykończeniowe, utwardzacze itp.

 

 

Witam

Panowie jak się zabrać do czyszczenia i konserwacji skór wentylowanych w mercedesie SLK z 2008r?

 

Najważniejsze aby nie przemoczyć. Nie lać środka czyszczącego bezpośrednio na skórę. Środkiem konserwującym nie pozapychać perforacji.

 

Zmorka przeszlifować i dofarbować. :)

 

osa_607 Tym sposobem nie powinieneś niczego uszkodzić. Jeśli chodzi o inne sposoby to jeszcze można zamrozić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Różnica delikatna będzie zapewne.

 

Natomiast w samochodzie przy oświetleniu innym dla każdego elementu nie będzie tego widać. Do tego dochodzi zwykle jeszcze użycie eko skóry na boczkach gdzie kolor też się różni.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry !

 

Posiadam Saaba 9-3 z jasną tapicerką rok 2003, oczywiście skórka. Co ciekawsze fotele mają ciemne wstawki i nie wiem jakiego środka użyć. Widziałem dedykowane do ciemnych tapicerek i jasnych więc wolę się zapytać co polecą osoby obyte w temacie aby nie skończyło się to farbą na szmatce :shock:.

Zależy mi na ładnym matowym wyglądzie.

 

efq9ac.jpg

hx0w2x.jpg

2egft49.jpg

2ns9r3b.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać przetarcie na fotelu kierowcy, zastanawiam się czy niema żadnych przeciwwskazań aby teraz wyczyścić fotele, odżywić a w przyszłości dopiero pokolorować.

 

Więc co byście mi polecili, dodam że będzie to moja pierwsza styczność z takowymi preparatami

 

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niron, skórzane SAABinki dobrze się czyści środkami od GLIPTONE, colourlock, budżetowo dobrze się sprawdza zwykłe szare mydło, rozrobione z ciepłą wodą z pianowaczką, tylko trzeba później dobrze przecierać wilgotną fibrą. Nie zapomnij zabezpieczyć skóry na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Łukasz dzięki, ale strasznie długo kazałeś na siebie czekać :) .

 

Nie ma kiedy taczki załadować :ad: W sprawach pilnych dzwońcie: 71 738 22 26 :P

 

Posiadam Saaba 9-3 z jasną tapicerką rok 2003, oczywiście skórka. Co ciekawsze fotele mają ciemne wstawki i nie wiem jakiego środka użyć. Widziałem dedykowane do ciemnych tapicerek i jasnych

 

Ciągle słyszę ten mit. Z technicznego punktu widzenia nie ma to znaczenia w jakim kolorze jest skóra. Ciemna czy jasna w samochodzie jest garbowana tak samo i potrzebuje takiej samej ochrony. (w meblach wygląda to inaczej - skóry dwubarwne, antykowane)

 

Stosowanie różnych środków jest więc bezcelowe i nie ma innego uzasadnienia poza marketingowym.

 

Możesz zabezpieczyć skórę przed dalszym wycieraniem. Natomiast jak masz fotel wyczyszczony to warto już go dofarbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz.

 

Zastanawiało mnie to z tymi różnymi kolorami, wydawało mi się to bezsensowne no ale wolałem zapytać.

 

Co do farbowania to zrobię to ale jak już złapię nieco wprawy w temacie :)

 

Chyba skuszę się na colourlock z soft clean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość małe doświadczenie ze skórami, a wujek potrzebuje coś do pielęgnacji motoru (siedzenie, bagażniki itp.) i przy okazji kurtki skórzanej.

Wziąć mu zestaw Colourlocka czy coś innego? Dobrze byłoby się w stówce zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zdecydowanie syntetyczny wosk.

 

http://sklep.colourlock.pl/pielegnacja- ... -wosk.html

 

Natłuszcza, chroni przed wodą i jej przesiąkaniem.

 

Oczywiście wcześniej versiegelung można położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dzięki, ale strasznie długo kazałeś na siebie czekać :) .

 

Nie ma kiedy taczki załadować :ad: W sprawach pilnych dzwońcie: 71 738 22 26 :P

 

Posiadam Saaba 9-3 z jasną tapicerką rok 2003, oczywiście skórka. Co ciekawsze fotele mają ciemne wstawki i nie wiem jakiego środka użyć. Widziałem dedykowane do ciemnych tapicerek i jasnych

 

Ciągle słyszę ten mit. Z technicznego punktu widzenia nie ma to znaczenia w jakim kolorze jest skóra. Ciemna czy jasna w samochodzie jest garbowana tak samo i potrzebuje takiej samej ochrony. (w meblach wygląda to inaczej - skóry dwubarwne, antykowane)

 

Stosowanie różnych środków jest więc bezcelowe i nie ma innego uzasadnienia poza marketingowym.

 

Możesz zabezpieczyć skórę przed dalszym wycieraniem. Natomiast jak masz fotel wyczyszczony to warto już go dofarbować.

,

 

 

Jeszcze nie zakupiłem środków przez Was polecanych ale za to kupiłem sobie na próbę mleczko do skóry Sonax i jestem zaskoczony !

 

 

 

2vi2s78.jpg

s5z4ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

atvmmz, Cleanery Colourlocka są przeznaczone do:

Skóra gładka w skórzanej tapicerce samochodowej. Nie należy stosować środka do skór anilinowych, skór otwartych, nubuk,welur.

Pytanie, czy siedzisko motocykla jest wykonane ze skóry a nie np: nubuku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, Nubuku raczej nie ale pewny nie jestem.

 

Tak jak pisałem wyżej zastawia mnie czy nie narobię bałaganu zestawem samochodowym.

Kolega zmorka z doświadczenia wie, że nic się nie stało ale zobaczymy co jeszcze na temat odpowie muzycom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz, Cleanery Colourlocka są przeznaczone do:
Skóra gładka w skórzanej tapicerce samochodowej. Nie należy stosować środka do skór anilinowych, skór otwartych, nubuk,welur.

Pytanie, czy siedzisko motocykla jest wykonane ze skóry a nie np: nubuku :o

Tomasz, w motocyklu żadnych szkód nie ma, za to cieszę się z czyściutkiej kanapy, jeśli natomiast chodzi o skóry anilinowe, a takowa jest w Audi TT tez stosowałem cleaner Colourlocka, bo taki dostałem w zestawie z Lederzentrum i nie wiedziałem , że nie nadaje się do tego typu skór, problem był jedynie podczas barwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zakupiłem środków przez Was polecanych ale za to kupiłem sobie na próbę mleczko do skóry Sonax i jestem zaskoczony !

 

Ale, że mleczkiem czyściłeś? Czy to taki środek 2w1, trochę doczyści trochę zabezpieczy?

 

Jeśli to drugie to na początek efekt dobry, ale pamiętaj zasadę: wyczyścić, zabezpieczyć i potem dbać na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.