Skocz do zawartości

Nieudana polerka ;/ Pomocy


gioseSłupsk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego Pawle

Wpadłeś w panikę i straciłeś duuuużo czasu. To Forum to kopalnia wiedzy, Często lepiej jest szukać niż rozkładać ręce i zadawać pytania.

I pamiętaj tanio to wcale nie do końca jest opłacalne.

Gdybyś umiejętnie pochodził to znalazł byś taki zestaw AG

Radiant Wax Polish 0,5 litra 25 zł -likwiduje drobne rysy, kryje te głębsze, woskuje

Extra Gloss Protection 100ml za 10 zl syntetyczny wosk 4-6 miesięcy trwłośc

Hi-Tech Pad Aplikator 14 zł

Wysyłka 13 zł priorytet Wczoraj wysłane piątek u Ciebie. Dwie godziny i auto jak nowe.

Za 62 złote.I jeszcze zostaje produktów na 3 takie roboty

Nie trać czasu w takich wypadkach tylko działaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba starająca się podchodzić do życia w sposób praktyczny uważam, że najsensowniejsze rozwiązanie przedstawił kolega k24...

 

Po pierwsze na szukanie, tudzież zamawianie kosmetyków zwyczajnie nie ma czasu.

Po drugie zaś, nawet z najlepszymi produktami nic nie zdziałamy bez odrobiny wiedzy praktycznej.

 

Nie jest to absolutnie cios wymierzony w gioseSłupsk ponieważ na zapoznanie się z tematem będzie miał odpowiednio dużo czasu, jednak doraźnie sugerował bym powierzenie auta w ręce fachowca... niekoniecznie takiego jak poprzedni :-]

 

Jeśli budżet przewiduje kwoty rzędu 50 - 100 pln. to poza mazidłem typu "wosk koloryzujący" raczej nic nie zdziałamy.

Oczywiście możemy podpowiadać różne rozwiązania, ale łącząc pewne fakty:

 

- niską cenę;

- niewielką ilość czasu;

- brak doświadczenia;

- spapraną wcześniejszą pracę;

- niemożność wykonania zdjęć, nie mówiąc już o jakichkolwiek innych zabiegach przy aucie, to...

 

... czarno to widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet przewiduje kwoty rzędu 50 - 100 pln. to poza mazidłem typu "wosk koloryzujący" raczej nic nie zdziałamy.

Oczywiście możemy podpowiadać różne rozwiązania, ale łącząc pewne fakty:

Kompletnie się nie zgadzam.

Poczytaj relacje ze Spotu w Jelczu albo poczekaj na relację z drugiego - sobota najbliższa. Tam pokazujemy sobie jak za pomoca środków z wysokiej półki robie się extra stan za niewielkie pieniadze Mit o dużych pieniadzach , przynajmniej w niektórych markach kosmetyków samochodowych, to przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet przewiduje kwoty rzędu 50 - 100 pln. to poza mazidłem typu "wosk koloryzujący" raczej nic nie zdziałamy.

Oczywiście możemy podpowiadać różne rozwiązania, ale łącząc pewne fakty:

Kompletnie się nie zgadzam.

Poczytaj relacje ze Spotu w Jelczu albo poczekaj na relację z drugiego - sobota najbliższa. Tam pokazujemy sobie jak za pomoca środków z wysokiej półki robie się extra stan za niewielkie pieniadze Mit o dużych pieniadzach , przynajmniej w niektórych markach kosmetyków samochodowych, to przeszłość.

 

Ależ nie napisałem, że to niewykonalne.

Różnica polega na tym, że zdecydowana większość użytkowników tego forum nawet płyn do mycia naczyń będzie wykorzystywać w sposób nieszkodliwy dla auta, chociażby przed aplikacją CQuartz.

 

Po prostu poza "czym" należy jeszcze wiedzieć "jak".

 

W pełni zgadzam się, że w niektórych markach kosmetyków cena nie ma przełożenia na jakość.

Zaproponowałem rozwiązanie, które moim zdaniem jest najrozsądniejsze w tej konkretnej sytuacji i w żaden sposób nie musi sprawdzać się w innych okolicznościach.

 

Gdyby mój przyjaciel w tej chwili zadzwonił z informacją o bolącym zębie i potrzebie poradzenia sobie do jutra z powodu planowanego ślubu, to nie mając dostatecznej wiedzy w zakresie stomatologii zapewne wysłał bym go do możliwie najlepszego dentysty, aniżeli uskuteczniał "rwanie" przy pomocy dłuta i obcęgów, które posiadam na wyposażeniu domowej skrzynki z narzędziami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie Szczególnie przykładem kolegi, zęba i obcęgów. :)

Sam się często łapie, że stoje w rozkroku próbując odpowiadać np na PW na niektóre pytania. typu Co możesz polecic z AG żeby było dobre, trwałe, pachnące, łatwe w aplikacji, w duzym opakowaniu i TANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie fortunne/ niefortunne porównanie ;)

 

Z drugiej strony muszę powiedzieć, że forum traktuję jako niesamowicie pomocną kopalnię wiedzy w zakresie kosmetyki samochodowej.

 

Zawsze dbałem o samochody, jednak dopiero w tym miejscu dowiedziałem się... a właściwie cały czas się dowiaduję zarówno o narzędziach jak i sposobach korzystania z nich w taki sposób aby osiągnąć efekt, który jeszcze dwa - trzy lata wstecz wydawał mi się niemożliwy do uzyskania 8-)

Mam co prawda bardzo absorbującą czasowo pracę, jednak forum przeglądam tak często jak tylko pozwala mi na to bieżąca sytuacja.

 

Nie odbieraj tego jako "wazelinę" :P:mrgreen: jednak z Twoich wypowiedzi, jak np. w temacie Autogloss Rins również wyniosłem sporo wiedzy praktycznej.

Właśnie za to bardzo cenię wszelkiej maści fora tematyczne oraz "ludzi z pasją".

 

Pozdrawiam :good:

SpeedR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odzywa sie, więc pewnie został zakatowany przez rodzine przy próbie zrobienia fotek :D:D

 

Witam :)

Fotki będą juto, chociaż ciągle pada deszcz.... Z sytuacji wyszedłem w taki sposób że kupiłem jakiś wosk na mokro. Ściereczką go wcierałem aż miejsce było suche i tyle. Mimo deszczu to woda stoi na autko w takich kropelkach jak po woskowaniu. Wszystko jest dobrze.Obawiałem się że 1 deszcz i po robocie będzie ale utrzymuje się.

 

/byłbym rad, gdybyś nie opisywał na forum siłowego sposobu wymuszenia zwrotu pieniędzy za nierzetelnie wykonaną usługę/ i dowiedziałem się że zrobił polerkę mechaniczną pastą g3??? :dontknow: Taka w żółto bordowej tubce i nic więcej. Więc teraz co ja mam dalej zrobić??? Jakieś mleczko czy coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to troche nie tak, jak ktos jedzie na polerke za 100 zł to sie moze spodziewac g...a a nie cudu, i to pewnie najlepiej zeby panie zrobic a 2 godziny i bedzie git. Ehh

 

Ale już ustalili i wyjaśnili mi że to nie tak wygląda. Co twój post wnosi do tej rozmowy?? Powtarzasz co już było kilka razy powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat G3 można bardzo ładnie wyprowadzić lakier ... ale za 100 to ja bym sie po maszyne nawet nie schylił nie mówiąc już o polerowaniu czegokolwiek. A jak ktoś robi bo myśli że umie to efekty pózniej widać :lol: No a teraz oddaj komuś kto ogarnia albo sam powalcz bo po zmyciu tego boskiego czegoś znowu wyjdą rysy i cały ten syf powróci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od równowartości 174 butelek zubra w cenie sugerowanej. Ale wszystko zalezy jakie auto, jaki lakier, jaki poziom korekty.

 

btw. G3 lepiej matowi alu niż papier 2500

używasz G3 do polerowania alufelg ? ręcznie też gdzie nie mozna dojsc wiertarką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.