Skocz do zawartości

Test wosku Meguiar's Ultimate Liquid Wax


all4auto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Pierwsze spostrzeżenia na temat wosku:

 

Konsystencja: dość gęsty

Zapach: Jakby waniliowy, kojarzy mi się z kuchennymi zapachami :)

Aplikacja: Wosk bardzo łatwo się nakłada i poleruje bez problemu. Aplikowałem wieczorem w bardzo ciepły dzień. Jedynym problemem może być zobaczenie warstwy wosku na jasnym lakierze...

Wydajność: Ciężko ocenić zużycie po ubytku w buteleczce bo wosk jest gęsty i trzyma się na ściankach. Ale zużyłem go bardzo mało, kropla ziarna grochu wystarcza na prawie całe drzwi, no może dwie krople :)

 

Tak się prezentował samochód po umyciu DG 901 i potraktowaniu DJ LPL:

sultimateliquidwaxprzed.jpg

 

sultimateliquidwaxprzed.jpg

 

sultimateliquidwaxprzed.jpg

 

sultimateliquidwaxprzed.jpg

 

sultimateliquidwaxprzed.jpg

 

sultimateliquidwaxprzed.jpg

 

sultimateliquidwaxprzed.jpg

 

Jak widać mam srebrne auto więc cudów nie będzie.

Różnica "przed" i "po" nie jest oszałamiająca i tu znowu dochodzimy do zasady, że najważniejsze jest przygotowanie lakieru.

Jeszcze jak skończyłem aplikacje to zaszło słońce, może nie całkowicie ale za domy na osiedlu :) Widać je jeszcze w odbiciu na masce na fotce nr 5.

Fotki "po" robiłem już jak słońce nie operowało bezpośrednio na auto ale i tak efekty były ciekawe, widać jakby większy blask mimo mniejszej ilości światła.

 

Tak to wygląda po nałożeniu Meguiar's Ultimate Liquid Wax:

 

sultimateliquidwaxpo1.jpg

 

sultimateliquidwaxpo2.jpg

 

sultimateliquidwaxpo3.jpg

 

sultimateliquidwaxpo3.jpg

 

sultimateliquidwaxpo5.jpg

 

sultimateliquidwaxpo6.jpg

 

sultimateliquidwaxpo7.jpg

 

sultimateliquidwaxpo8.jpg

 

Listwa która została "przypadkowo" potraktowana woskiem. Nie widać żadnego śladu po wosku, brak białego nalotu:

sultimateliquidwaxpo9.jpg

 

Kropelki na masce:

sultimateliquidwaxpo10.jpg

 

I na drzwiach:

sultimateliquidwaxpo11.jpg

 

sultimateliquidwaxpo12.jpg

 

sultimateliquidwaxpo13.jpg

A na koniec sheeting na błotniku. Całkiem ładny:

sultimateliquidwaxpo14.jpg

 

Podsumowanie:

Spodziewałem się, że z woskiem oznaczonym liquid będzie się łatwo pracować, będzie wydajny i doda blasku lakierowi.

Nie pomyliłem się, wszystkie te założenia wosk spełnia w 100%.

Kropelkowanie jest bardzo ładne jak na wosk syntetyczny.

Odpychanie wody również wypada dobrze, podobnie jak FK 1000p ale gorzej od Naviwaxa Light.

Fajnie że wosk nie brudzi listew i innych czarnych plastików. Listwa którą nim przetarłem wydawała się nawet lekko odświeżona jak po delikatnym dressingu.

 

Nie sprawdziłem właściwości maskujących bo za bardzo nie ma co maskować na tym aucie. Jak dorwę inny samochód to zdam relację.

Zobaczę też jutro jak się prezentuje w słońcu i dorzucę fotki.

 

Dziękuję Wojtkowi za możliwość przetestowania nowego produktu Meguiar's

 

 

Edit:

1 czerwca: w nocy popadało i rano na aucie były bardzo ładne , kształtne kropelki.

Niestety samochód już się zdążył zakurzyć i pozostawały kropki z kurzu więc się nie nadaje na sesję zdjęciową w słońcu bo znowu trzeba go umyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przeprowadzony na Corsie 2010 lakier w dosyc dobrym stanie. Przed uzyciem wosku auto zostalo umyte i miało duzo plam po zaschnietej wodzie, uzyty zostal Megs Body Scrub, aplikator zołty megs

 

Zdjecia po aplikacji prezentuje ponizej, wybaczcie za jakos ale nie dorobilem sie jeszcze porzadnego aparatu.

 

Maskowanie całkiem dobre auto mialo pare rys, i zostaly one dosyc dobrze ukryte

krepelkowanie ładne, znakomity sheeting

probka(50ml) starczyla na cale auto i jeszcze zostalo jej ok 1/3

Co do nakadania to bardzo latwo sie aplikuje zapach przyjemny

jezeli chodzi o polerowanie to powiem szczerze ze nie bylo tak rozowo, tam gdzie dalem troszeczke grubiej musialem sie namachac, tam gdzie wosk zostal na dluzej niz 15 minut tez trzeba bylo dobrze sie gimnstykowac-ale ogolnie nie byl tragedii

Wosk nie brudzi plastikow nie zostaje absolutnie nic

 

jak dla mnie wosk calkiem dobry i szybko mozna zrobic auto na błysk. polecam wszystkim ktorzy wola woski w plynie napewno sie nie zawiodą. Fajny wet look i blask powinnny skusic klientow

 

Dziekuje ALL4auto za probke

 

 

Zdjcie0108.jpg

 

Zdjcie0119.jpg

 

Zdjcie0115.jpg

 

Zdjcie0114.jpg

 

Zdjcie0113.jpg

 

Zdjcie0110.jpg

 

Zdjcie0121.jpg

 

testujacy:)

Zdjcie0115.jpg

 

testujacy i zadowolona pani wlaścicielka :)

Zdjcie0117.jpg

 

czas na kropelki po deszczu

Zdjcie0137.jpg

 

Zdjcie0124.jpg

 

Zdjcie0123.jpg

 

Zdjcie0134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym podziękować Wojtkowi,(all4auto) za umożliwienie mi przeprowadzenia testu wosku: Meguiar's Ultimate Liquid Wax.

 

 

Opis produktu:

Nasz najbardziej zaawansowany hydrofobowy wosk! Ponownie podnieśliśmy poprzeczkę tym w 100% syntetycznym woskiem, który zapewnia wzmocnioną ochronę i zwiększoną siłę odbicia promieni światła oraz nie pozostawia białego osadu na elementach z tworzyw sztucznych. Technologia Meguiar's® ThinFilm umożliwia najprostsze nakładanie i polerowanie wosku ... nawet w pełnym słońcu! Usieciowane syntetyczne polimery tworzą najtrwalszą barierę ochronną, wzmacniają odbicie świata dla niesamowitej głębi i połysku jak lustro.

 

Zapach: przyjemny, trochę przypomina waniliowy

Aplikacja: zarówno aplikacja jak i polerowanie wosku jest niezwykle łatwe i szybkie. W ramach testu, na jednym elemencie, spolerowałem wosk dopiero po upływie ponad godziny od nałożenia. Polerowanie wymagało trochę większego wysiłku niż w przypadku prawidłowej aplikacji, jednak nie sprawiło mi większych problemów.

Wosk nie pozostawia żadnych śladów na niemalowanych elementach plastikowych.

 

 

Test:

Do testów posłużyła mi czarna Astra IV. Lakier chodź jeszcze młody nie jest w najlepszym stanie, posiada trochę swirli i kilka mniejszych rysek. Auto dokładnie wymyte a następnie oczyszczone przez DJ LPL.

 

1.JPG

2.JPG

 

W teście chciałem przedstawić efekt jaki daje syntetyczny wosk Megsa, w tym celu postanowiłem przeprowadzić 50/50 Wosk VS czysty lakier, oczyszczony przez DJ LPL.

 

3.JPG

4.JPG

 

Ciężko było mi uchwycić różnicę aparatem, jednak na żywo efekt był wyraźnie widoczny, wosk ładnie podbił głębię lakieru i nadał imponujący efekt „zalania szkłem”.

 

5.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

12.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

 

Dodatkowo zauważyłem że Meguiar's Ultimate Liquid Wax posiada właściwości maskujące drobne ryski.

 

20.JPG

 

Kolejny etap to test właściwości hydrofobowych.

 

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG

 

Zachęcam również do obejrzenia filmików z tej części testów

 

http://www.youtube.com/watch?v=oC4NCj6xZQ4

http://www.youtube.com/watch?v=vgwFCFBwvzM

 

Podsumowanie:

Na dzień dzisiejszy z wosku jestem bardzo zadowolony, pozostaje mi tylko przetestować jego trwałość, jeśli tu również nie będzie miał problemów to Meguiar's Ultimate Liquid Wax na pewno trafi na moją listę zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przeprowadziłem test wosku Meguiar's Ultimate Liquid Wax otrzymanego od All4Auto. Focus został wcześniej dwa razy umyty (glinkowanie) oraz został nałożony Meguiar's Ultimate Polish.

 

img0379uw.jpg

 

img0381m.jpg

 

Tutaj po prawej stronie widać mgiełkę nałożonego wosku:

 

img0382hu.jpg

 

Po wypolerowaniu:

 

img0388f.jpg

 

Tak się auto prezentowało po nałożeniu wosku:

 

img0397wv.jpg

 

img0396qr.jpg

 

img0393c.jpg

 

img0394c.jpg

 

Przeprowadziłem test kropelkowania, który wypada jak najbardziej ok :good: Na lakierze powstały ładne, regularne krople, które dzięki dobremu odpychaniu wody zjeżdżały z karoserii.

 

img0399z.jpg

 

img0400j.jpg

 

img0403u.jpg

 

img0404af.jpg

 

img0406ew.jpg

 

img0407lb.jpg

 

Tu zdjęcia całego auta w lepszym świetle:

 

img0439s.jpg

 

img0435h.jpg

 

img0436ud.jpg

 

img0437z.jpg

 

img0438kl.jpg

 

Moje spostrzeżenia:

 

-zapach: słodki, przypominający mi jogurt brzoskwiniowy,

 

-aplikacja: dość łatwe nakładanie jak i polerowanie,

 

-efekt: co do maskowania rysek to chyba nic więcej nie zamaskował, niż Ultimate Polish, jednak wydaje mi się, że wosk nadał szklistości.

 

-wydajność: dobra, na całe auto zużyłem ok 35ml.

 

-inne: nie brudzi plastików, bardzo ładne kropelkowanie i odpychanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Luppus a możesz wrzucić fotke jak kropelkuje ?

Meguiars po wycofaniu #16 nie ma własciwie fajnego i jednocześnie trwałego wosku/sealanta i szkoda.

 

Miałem NXT 2.0 i jak dla mnie bardzo dobrze się z nim pracowało i miał bardzo przyjemny zapach. Niestety zbyt trwały to on nie był (chociaż zaznaczam, że to były moje początki i nawet nie wiedziałem, że wypadało by używać QD itp. ale to go nie usprawiedliwia bo leżał na "weekendowym" aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugim myciu wyglądało to tak:

dsc00126hh.jpg

dsc00127xl.jpg

 

Po ostatnim myciu wjechałem do garażu ze śniegiem na dachu, na następny dzień cała woda z tego śniegu spłynęła po trzaśnięciu drzwiami. Jak tylko weekend będzie w miarę ciepły, to po myciu zrobię lepsze zdjęcia jak to wygląda, póki co tylko na słowo, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, auto garażowane i mało jeżdżone, myte dwa tygodnie temu tylko pianą, żeby usunąć grubszy syf. Dzisiaj na parkingu akurat śnieg mi stopniał na dachu więc na szybko zrobiłem telefonem. Nie kropelkuje jak zaraz po nałożeniu, ale coś tam go jeszcze jest. Od nałożenia na początku września do teraz minęło 4,5 miesiąca.

 

dsc00135ap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie wiem czy mogę w tym temacie dodać fotki z efektem mojej pracy z tym woskiem a jeśli nie to proszę admina o przeniesienie.

 

Cały samochód zrobiony był ręcznie produktami Meguiars.

Rocznik 2003 i prawdopodobnie nigdy nie był glinkowany ani woskowany bo był mega szorstki w dotyku tak więc było co odszczurzać ;)

Czas: 10h (rozłożone na 3 dni) ;)

 

- szampon Meguiars Ultimate Wash and Wax

- glinka (ale tym razem ValetPro żółta)

- Meguiars Ultimate Compound

- Meguiars Ultimate Polish

- Meguiars Ultimate Liquid Wax

 

Woskiem pracuje się BARDZO łatwo i jak dla mnie jest spoko, nie brudzi plastików ale minusem jest przyciąganie kurzu (zrobiłem pół dachu i po nocy wyraźnie było widać że nawoskowana połowa jest mocniej zakurzona :(

Zapach wosku jest super...taki słodkawy, aż chce się go wypić z butelki :)

Używałem czarnego aplikatora dołączonego do opakowania oraz dołączonej czarnej mikrofibry do polerowania. Wosk sprowadzałem z USA przez kuzynkę i zapłaciłem za niego 24$ (w Polsce kosztuje 140zł) :(

Spływanie wody z nawoskowanej maski jest zadowalające ale dupy nie urywa ;)

Zobaczymy jak długo wytrzyma :ad:

 

...a oto efekty:

 

bd9fdb124793d6cemed.jpg

 

84d732abf3873eb9med.jpg

 

0ef4ade484a7ace9med.jpg

 

12ed8b415755679amed.jpg

 

31a6e6dfea0f578bmed.jpg

 

b0e7e7c91c8bf43amed.jpg

 

94017452f6c1a62fmed.jpg

 

a09e08e283ddfb4emed.jpg

 

2cd86e27721bfab7med.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich maniaków :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.