Skocz do zawartości

NANOMAXX polerowanie w jednym kroku ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem tematu nie znalazłem więc sorry jeżeli jednak rozdrapuje stary temat

 

Dziś po przeczytaniu gazety branżowej związanej, z warsztatami samochodowymi, znalazłem ciekawy temat dotyczący nowej pasy polerskiej, firmy EMM "NANOMAXX", po przeczytaniu było ładnie opisane, że jedną pastą można wypolerować zarysowania, po papierze P1500 lub P2000 i nie uświadczyć żadnych hologramów, tak piszę producent, a w owej branżowej gazecie było opisane szkolenie, jak nawet po papierze p800 wypolerował rysy, bez hologramów (w co nie mogę uwierzyć ), więc pytanie moje do was, czy ktoś spotkał się z tą ową pastą i czy to wszystko ładnie wygląda jak piszą

 

Ja osobiście chyba nawet sam sprawdzę działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jedno zaprzecza drugiemu.

Nie ma opcji, żeby wypolerował p800 a potem wyprowadził to na lustro bez hologramów, chyba że to technologia przechwycona od kosmitów i drobinki ścierne rozpadają się tworząc później takie cuda, ale tak czy siak jedną gabką to mało prawdopodobne bo sama gąbka ma przecież własciwości ścierne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie firmie byl handlowiec ktory taka paste chcial nam zaoferowac, no wiec wzielismy maske od audi a6 i zrobilismy test.

 

Handlowiec wzial sie za polerowanie, zrobil jeden przejazd, przemylem IPA i wyjechalismy na slonce, efektem tego bylo mnostwo swrili i hologramow, dalem sie namowic na drugi przejazd na tym samym panelu, efekt podobny ale zarysowania odrobine zmienijszone.

 

Ja zrobilem kombinacje FC+ z EF i po jednym przejezdzie uzyskalem identyczny efekt jak Pan handlowiec :)

 

Tak wiec jak sie spodziewalem, cudu nie bylo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem osoba która zajmuje sie promocją i wdrażaniem tej pasty na warsztatach .

Moj rynek to śląsk , małopolska i podkarpacie . W razie pytań i oferuje swą pomoc .

 

Co do polerowania i narobienia tzw mazów , kółek czy hologramów to jest błąd przy polerowaniu . Pasta faktycznie wychodzi z 800 do pełnego połysku . Nie pozostawiając hologramów .

Pytanie padło w temacie jak i dlaczego . Nie jest to zadna kosmiczna technologia , tylko nano technologia . Inteligentne ziarno które samo sie dopasowuje do rysy i w razie potrzeby samo sie sciera i niweluje . Cała tajemnica ! 1 pasta i jedna gąbka brzmi niewiarygodnie ale jest to prawda

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 1 Lipiec 2011, 16:19 ]

Dodam jeszcze jedno że tą pasto poleruję sie inaczej niz pastami które są do tej pory na rynku . Spełnienie tych drobnych wymagań powoduje zadowolenie efektem koncowym.

Tj.

Polerujemy na niskich obrotach -900 -1200 obrotów

mam gąbkę o odpowiedniej twardości

nie polerujemy do końca tzn. musimy pozostawić "tłusto powłokę " zjechanie po końca może dać efekt hologramów

Pozostałości pasty wycieramy microfibrą

Padną pytania jak będzie ten element wyglądał za 2 tygodnie po wygraniu w słońcu i odwiedzinach na aktywnej pianie ?

Ano dokładnie tak samo jak przed . W pascie nie ma "chemii" nie maskuje rys , jak wypoleruje do pełnego połysku to możesz to zmywać zmywaczami , aktywna pianą bądź nawet nitrem . Połysk pozostaje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama była moja reakcja jak tą pastę przywiezli Holendrzy . Dokładnie taka sama .

I wiekszośc lakierników przed pokazem sie śmiało . Ze pasta do wszystkiego to musi być do niczego itd ... Satysfakcja jest po pokazie jak widze zdziwione miny lakierników .

 

Chłopaki ja nie chce nikogo na siłe uszczęśliwiać i mowić ze ta pasta jest naj .

Tomek Na krakowie juz paru dystrybutorów ta paste ma w sprzedaży standox i maxmayer .

Jesli chcesz rzetelnej opini popytaj ich i ich klientów .

Serdecznie pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid_emm, Wyślij próbki tej "Medżik" pasty do osób które mają pojęcie i duże doświadczenie w polerowaniu różnymi pastami. Potestują... W to co piszesz mi tez się nie chce wierzyć.

 

Co to za gąbka o odpowiedniej twardości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja też w to nie wierze no ale już o takim czymś kiedyś słyszałem, koleś z Soanax-a też kiedyś mi proponował pastę że tak powiem 2w1 cuuting i finish w jednym chyba z tego co mapietam koło 150 zł za 1l, ale nie dałem się namówić ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie

Na terenie sląska i małopolski mogę nawet podjechać , na pw podam nr tel . Próbki też jak najbardziej są do dostania .

W żorach na tej Pascie pracuje juz 2 miesiące wałach dośc znany warsztat i sklepik .

Trochę czasu minie zanim produkt bedzie znany bo tak jak mówicie opis produktu brzmi "niewiarygodnie"

Pozdro

 

[ Dodano: 1 Lipiec 2011, 22:25 ]

Co do gąbki ..

Zalecana jest gąbka hamacha żółta .

Pierwsze odczucie jest takie ze jest miękka .

Dużo miększa jak zielona i pomaranczowa 3m . Kolejne zdziwienie było jak taka gąbka wyciąga rysy . Cenowo jest niżej niz gąbki 3m w granicach 30 pln.

Jedno co sie rzuca w oczy po użytkowaniu to to ze jest bardzo wytrzymała ( nie sypie sie)

 

aczkolwiek były próby polerowania ta pasta gabkami 3m , farecli , bodzia itd itd . Zawsze czegoś brakowało . na gąbkach 3m szybciej wychodziła z rys ale brakowało połysku . dużo by pisać o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligentne ziarno które samo sie dopasowuje do rysy

 

ale jajca :mrgreen:

Inteligentne... jajca :D Na poważnie może podjęlibyście się testu?

 

....ale nano kompozyty które np. są w naszej paście, P1 są już od dawna (6lat, w przypadku Gtechniq). W większości przypadków to też jest 'jedyna pasta którą będziesz potrzebował' tzn. usuwa od zmatowień po papierze ściernym 2000 do usuwania hologramów.

 

P.S kawy / herbaty nie robi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Matowanie P800 to jest skrajność nikt tego nie robi . Ja na pokazie podejmuje się takiej próby tylko po to aby pokazać jakie pasta ma możliwości . Matowanie elementu P2000 czy P1500 jest normalne . Przy tej paście można pominąć etap "trajzaka" przyspieszy to też sam proces polerowania .

 

W każdy piątek jestem w Krakowie u klientów nie więc nie ma problemu z testami .

 

Podkarpacie jestem rzadziej . śląsk na co dzień .

 

 

Powiem szczerze ze północ polski jeszcze tej pasty nie zna . Są tam narazie skromne próby wprowadzania jej na rynek . Na południu coraz więcej serwisów i firm zajmujących sie auto det. przeszło na tą paste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja przyznam racje Dawidowi z NANOMAXX, że jest naprawde dobra do lakieru jak i plastików reflektorów, choć z tym efekt bez hologramow to jednak zawsze moze sie cos pojawic i dla pewnosci lepiej użyć DA z finiszem. Ale pasta ma tą właściwość że działa na niskich obrotach w bardzo dobrym stopniu, nie przegrzewa lakieru no i mozna ja kupic 1L albo 0,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odgrzeje kotleta co do pasty jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale czy przedstawiciel tej zacnej pasty był u kogoś z tym? (chodzi mi o doświadczonych użytkowników) Pisze że jeździ po Małopolsce, a nie był u żadnego z moich znajomych, warsztatach a tym bardziej w miejscach gdzie zaopatrujemy warsztat, nadal nikt o tym nie słyszał, przynajmniej w moim rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już koledzy pisali wcześniej. Najlepszy będzie test na tym forum. Poświęcić kilka próbek. Rozesłać do tych bardziej zaawansowanych forumowiczów i wtedy sprawa się wyjaśni jak to jest z tymi inteligentnymi ziarnami. Będziemy mieć czarne na białym. A takie gdybanie, pisanie, zachwalanie nikomu się nie przyda.

Test i jeszcze raz test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie test na tym forum. Poświęcić kilka próbek.

Wygląda na to, że brakuje chętnych do testu. Przecież Dawid_emm, napisał, że nie ma problemu z próbkami. Sęk w tym, że najprawdopodobniej nikt się nie zgłosił... A szkoda bo sam byłem ciekaw co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.