Skocz do zawartości

NANOMAXX polerowanie w jednym kroku ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pracowalem na tej pascie, kupilem w jednym z krakowskich sklepow Mayera. Najpierw dostalem probke i potem przerobilem dwie lub trzy litrowe butelki.

Nie wiem jak dziala ta pasta, ale pare moich spostrzezen.

W zaleznosci od lakeru dziala roznie, na lakierach np. Mercedesa jest fajna bo sciaga zdecydowanie szybciej niz zielony 3M ale z kolei miekkie lakiery jakos mi nie podchodza z ta pasta. Porownujac do 3M, bo na tym systemie pracuje: na neiktorych lakierach jest mocniejsza niz zielony 3M a na innych praktycznie porownywalna z zoltym 3M.

Praca jedna gabka to ciezki temat. Owszem ta pasta wyprowadzi spokojnie powierzchnie zmatowione papierem 2000 (nizszych gradacji nie mialem to nie testowalem) jesli pracujemy twarda gabka. Natomiast ciezko mi bylo uniknac hologramow, mimo ze zmniejszalem docisk i obroty. A hologramy robila mocne- z reguly nie wykanczalem sama ultrafina od 3M tylko najpierw zoltym korkiem 3M na zoltej karbowanej gabce 3M i dopiero ultrafina.

Z moich obserwacji ta pasta lepiej spisuje sie z twardymi gabkami. Z miekkimi zapolerowuje rysy i potem przy przecieraniu IPA sporo wychodzi.

Zapach jest genialny :good:

Pasta w dotyku jest praktycznie jak ultrafina- nie czuc drobinek w niej.

To powyzej bylo o mojej pracy polerka rotacyjna. Pracowalem na niskich obrotach.

 

Recznie bardzo fajnie ta pasta poleruje sie np zaglebienia pod klamkami :good:

 

Ogolnie pasta bardzo mi sie podoba i mam ja caly czas w arsenale, od kiedy tylko dostalem tester. Przydaje sie. Trzeba uwazac na hologramy, ktorych niejednokrotnie nie potrafilem uniknac przy pracy ta pasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mav powiedz mi czy jak polerowałeś nano to jechałeś do końca czy zostawiałeś delikatna powłokę i wycierałeś fibrą ?

Powiem ci ze to najczęstszy błąd w tej paście jaki wykonują użytkownicy .

Hologramy fajnie usuniesz na bączku skok 5 mim ....

przyklejasz na bączka gąbkę pasta i tak jak byś matował krążkiem . Usuniesz do czysta

Z pasta to tak jak z kobietami jedno lubią blondynki drudzy brunetki :)

Ja lubie wszystkie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to i ja przy okazji odgrzeję kotleta. Otóż kupiłem tą pastę rok temu gdy zaczynałem przygodę z polerowaniem, bo gość zachwalał że "jeden krok, zero hologramów" itd. Na pierwszy ogień poszedł czerwony akryl na Corsie '97 mojego kolegi. Lakier utleniony do tzw. "pomidorowej ze śmietaną", więc na początku ciężkie darcie, zero poślizgu. Z czasem pastę dało się ładnie wypracować (jechałem do pełnego wypracowania, nie pozostawiałem żadnej mgiełki). Pracowałem żółtym Urbanem (150mm) i różowym Boll'em (75mm). Efekt moim zdaniem całkiem zadowalający. Nie wiem jakby było przy np. czarnym metaliku, ale na czerwonym akrylu hologramu nic a nic. Dodatkowym bonusem tej pasty jest zajefajny zapach gumy balonowej :)

Mam nadzieję, że komuś nico pomogłem, bo swego czasu sam szukałem info o tej "cudownej paście". Na dniach będę zabierał się za lakier w mojej czarnej Vectrze, więc zobaczę na jednym panelu jak sobie poradzi.

 

A polecił mi ją pewien Francuz ze Słotwiny k/Świdnicy robiący aerografem i zajmujący się smart repair'em...

 

P.S. Dawid_emm używaj proszę znaków przystankowych, bo ciężko Cię czasem zrozumieć. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.