Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

W dupowozie mam miękka deskę, obszyta skóra, NL wyglada i trzyma na niej bajecznie. W drugim aucie mam wszystko w naturalnej skórze, od foteli po sufit, rączki, podłokietnik i deskę oraz dekory. Tam nawet na podsufitce NL zrobił taka robotę :

618055e44e5c9793244d72a722da3b59.jpg

 

Oczywiście najpierw wyczyszczone Interior Cleanerem, potem przetarte wilgotna fibra, potem sucha fibra i na to dopiero dressing. Efekt trzyma sie drugi tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli NL mogę śmiało stosować na skórę ? ofc wcześniej umyję wszystko APC Shiny garage. :/

 

Skóry bym nie czyścił APC, lepiej cleaner dedykowany do skóry będzie bezpieczniej.

dobra rada :good: niemniej jednak jak już chcesz to robić APC to nie przekraczaj najmniejszego stężenia roztworu i sprawdź w małym miejscu jak znosi to Twoja skóra:) bądź jak chcesz już po taniości to spróbować możesz szarego mydła, chodź i tak radziłbym dedykowane do tego celu środki

 

Nawet na samej etykiecie Naturala jest zwrotka o Leather, Vinyl, Rubber.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... bądź jak chcesz już po taniości to spróbować możesz szarego mydła,.......

 

właśnie tak kiedyś zrobiłem to potem aż się przestraszyłem jak zobaczyłem w skory, sucha, szorstka i plamy po mydle

 

 

 

MateuszX - kup najtańszy to ne znaczy ze slaby nielssen do deski super produkt cały czas używam a do skory jak chcesz po taniości to sonax mleczko i za około 35 zl masz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... bądź jak chcesz już po taniości to spróbować możesz szarego mydła,.......

 

właśnie tak kiedyś zrobiłem to potem aż się przestraszyłem jak zobaczyłem w skory, sucha, szorstka i plamy po mydle

 

owszem szare mydło potrafi wysuszyć niektóre skóry, dlatego później warto położyć coś nawilżającego ;) więc tym bardziej uważałbym z APC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje środka do kokpitu do bmw e46.. ponieważ najgorsze są boczki drzwi które robią się wyblakłe..a jak popada deszcz wychodza białe plamy+zacieki się robią

 

użyłem sonax extreme cocpit mat bez APC tylko z kurzu boczki wytarłem i dałem sonax i efektu żadnego..a jak się np po tym sonax teraz(mimo ze 1mc upłynął od aplikowania) położy palce na oparciu drzwi od razu białe plamy..

 

 

i mam pytanie który z tych środków wyciągnie głębie koloru+przykryje te wyblaknięcia

 

 

PB Natural Look czy Zymol Conditioner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma porównanie SV Protecton vel Protecton Matt? Ten drugi na podstawie forum wiem, że daje głęboki mat. Obecnie używam Zymol Vinyl Conditioner ale mi się kończy. Bardzo mi odpowiada wykończenie, które daje ale chciałbym coś zmienić. Dlatego myślę o SV Protecton tylko nie wiem czy daje on połysk, czy też podobne do Zymola wykończenie. Wolałbym podobne do Zymola :-] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam pytanie który z tych środków wyciągnie głębie koloru+przykryje te wyblaknięcia

PB Natural Look czy Zymol Conditioner?

 

Zymol nie korzystalem ale NL bardzo lanie podbija i uwydatnia fakture materialu,

nei wiem jaka cena ale bardzo przekonal mnie Polytop Kunststoffpflege

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OneMore - to są nasączane chusteczki do mycia szyb i do czyszczenia/zabezpieczenia kokpitu (w tym drugim przypadku takie AIO). Dupy nie urywa, ale na szybką akcję (gdy chcesz przeczyścić szybko szybę w drodze, lub na szybko przetrzeć kokpit) dają radę. Oczywiście nie nadają się dla typowego detailera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kokpitów używam Anglewax AnGel, bardzo fajny efekt delikatnie błyszczący przy czarnym kokpicie używam go raz na dwa czasami trzy mycia auta a tak to tylko kokpit przecieram mikrofibrą. ładny cytrusowy zapach. Cena to nie całe 50zł. Środek jest bardzo wydajny bo używam go w kilku autach i w czasie ponad roku zużyłem dopiero pół butelki 0.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Koch Refresh Cocpit Care, mam też NL i Zymola i ten lepszejszy :-D

 

Na kokpicie bardzo przyjemną satynę robi również Koch Chemie Top Star ;)

 

A jak z zapachem? Kończy mi się Natural Look i szukam czegoś mniej świecącego. Ale równie dobrze przyciemniającego jak NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o tego Kocha którego ja wymieniłem to w sumie nie zwróciłem uwagi na zapach wiec musi byc delikatny bo mam słaby węch. Napewno tak dobrze jak NL nie przyciemnia jest bardziej subtelny. Dużo też zależy od plastiku. W moich aucie Koch wygrywa z NL ale u żony nadal stosuje NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.