Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy środkiem Nielsen cyclone tak jak kolega wyżej polecił, wyczyszczę progi plastikowe dość mocno brudne? Oczywiście też bym chciał resztę plastików umyć :).

Do mocno ufajdanych progów możesz się wspomóc magiczną gąbką, u mnie pomogła.

 

P.s zewnętrzne czarne listwy plastikowe, można nieco je jakimś środkiem nadać nieco dawnego "blasku"?

Wg. mnie najfajniej sprawdza się Koch Chemie Nano Magic Plast Care, ale możesz popróbować z tańszymi środkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s zewnętrzne czarne listwy plastikowe, można nieco je jakimś środkiem nadać nieco dawnego "blasku"?

 

Polecam Owatrol Polytrol - chyba jak żaden z dostępnych środków przywraca czerń i świeżość zewnętrznych tworzyw. Leży długo, można też potem kłaść na powierzchnie potraktowane Polytrol-em dressingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuje za odpowiedź. Szczerze powiem nie spodziewał się tak szybkiej reakcji :)

 

Teraz już mam prawie wszystko a oglądając i czytając opinie na temat Owatrol Polytrol, to naprawdę plastiki wyglądają rewelacyjnie. Nawet jak by efekt był końcowy w 50% to było by ekstra :)

 

hmmm, przeczytałem że bardzo dobry do tapicerki jest Mainz Refresh 500ml, tylko właśnie nic nie pisze o welurze, czy czasem go nie "zje"?

 

P.s Wosk wybrałem Dodo Juice Hard Candy, czytając na forum cena i jakość idą w parze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić do wnętrza Toyoty Avensis 2010r.

Zależy mi na intensywnym zapachu oraz lekkim połysku.

Czy PB Natural Look będzie pasować?

 

Natural Look będzie idealnym rozwiązaniem aczkolwiek nie oczekuj od dressingu, że zastąpi zapach samochodowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Mam do was pytanie jaki środek możecie mi polecić do deski rozdzielczej w bmw jest ona wykonana z dziwnego materiału do tej pory stosowałem tak zwanego "Plaka" ale irytuje mnie w nim to że rozpyla on się na inne plastiki oraz daje taki tłusty nalot szukam środka najlepiej w postaci żelu oraz żeby dawał efekt połysku nie chce matu.Czy możecie mi coś konkretnego polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na samym początku dobrze wyczyść wszystko APC, a dopiero później aplikuj. Ja do nakładania NL używam Megsowego żółtego aplikatora, możesz tez używać aplikatora z MF, wszystko wedle uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikomu robić reklamy wiec podesle tylko foto, same aplikatory sa dostepne w kazdym sklepie który jest partnerem forum.

żółte Megsowe słoneczka

meguiars-foam-applicator-pad-lg.jpg

i zwykły aplikator z MF

1176_1.jpg

Co do samego mycia przy użyciu APC to w dużym skrócie zależy wszystko od stopnia zabrudzenia. Zaczynasz od rozcieńczenia APC około 1/20 z wodą demineralizowaną, spryskujesz czyszczone miejsce, pędzelkujesz, przecierasz wszystko wilgotna fibrą, a na koniec suchą. Jeśli brud nie schodzi robisz mniejsze stężenie i robisz wszystko jak wcześniej. Pracujesz zwykle na malej powierzchni żeby rozpuszczony brud z APC nie wysychał. Jeśli nie chcesz bawić się w rozcieńczanie APC możesz kupić gotowe środki do czyszczenia np. Autoglym Interior Shampoo czy 4Nano Predator. Używa się je podobnie jak APC. Dopiero po takim czyszczeniu używasz NL czy innego dressingu jaki masz pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brud nie schodzi robisz mniejsze stężenie i robisz wszystko jak wcześniej.

 

Chyba "przejęzyczenie", Według mnie jeżeli brud nie schodzi to potrzebne jest nam większe stężenie APC.

Oczywiście że przejęzyczenie :mrgreen:

 

Używał ktoś TuningKingz Natural Interior Dressing ?? Zastanawiam się nad jego zakupem a brak opinii.

 

Mam go :kox::mrgreen: w dużym skrócie właściwościami, konsystencją i wydajnością przypomina mi PB NL, jak będę miał dziś czas po południu to zrobię szybkie porównanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś TuningKingz Natural Interior Dressing ?? Zastanawiam się nad jego zakupem a brak opinii.

 

Mam go :kox::mrgreen: w dużym skrócie właściwościami, konsystencją i wydajnością przypomina mi PB NL, jak będę miał dziś czas po południu to zrobię szybkie porównanie ;)

 

Super by było, byłbym Ci naprawde bardzo wdzięczny. Jak bys sprawdził czy pozostają jakieś slady po kontakcie z wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś TuningKingz Natural Interior Dressing ?? Zastanawiam się nad jego zakupem a brak opinii.

 

Mam go :kox::mrgreen: w dużym skrócie właściwościami, konsystencją i wydajnością przypomina mi PB NL, jak będę miał dziś czas po południu to zrobię szybkie porównanie ;)

 

Super by było, byłbym Ci naprawde bardzo wdzięczny. Jak bys sprawdził czy pozostają jakieś slady po kontakcie z wodą :)

O własnie bo to najwiekszy minus PB NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma porównanie Zymöl Vinyl Conditioner do NL na plastikach wew. w astrze g vectra c ford mondeo mk4 ogólnie niemieckie plastiki?

Bo z tego co wiem to na każdej desce wychodzą inaczej te produkty i nie wiem który wybrać aby uzyskać lekką satynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kita33 - nie wiem, czy tworzywa wewnętrzne w Octavii można "podciągnąć" do "niemieckich plastyków", ale Zymol dał nieco bardziej matowy efekt. Jednocześnie dał też zauważalnie mniejsze przyciemnienie tworzyw, niż PB NL. W weekend postaram się "zebrać do kupy" i zrobić test na plastykach w Fieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.