Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z racji czyszczenia laptopa wpadłem na pomysł zrobienia 50/50 z użycia środka do plastików wewnętrznych Dr Marcus Mleczko do czyszczenia kokpitu.

Efekt to przyciemniony plastik o neutralnym wyglądzie. Elementy matowe pozostają całkowicie matowe, tak samo w przypadku satynowych.

 

Dobry produkt dla osób, które szukają taniego środka lub robią masówkę, czy też potrzebują czegoś do dywaników gumowych.

 

f76a4907ea2e7c8amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chwale Nielsen Finesse :-] a co polecacie na zajechana plastikowa podloge w dostawczaku, gumowa wykladzine w busie lub po prostu na gumowe dywaniki? widzialem kiedys w akcji jakis srodek do zmywania wastwy polimerowej na tarkiecie i powiem ze robi robote. Zostawia gume czysta ale nie sliska i nie ma bialego nalotu. Tylko zapomnialem jak sie ten srodek nazywa :wallbash::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz użyłem dzisiaj Zymola do plastików i trochę się zdziwiłem. Tzn. Różnica między plastikiem naszmalcowanym a nienaszmalcowanym jest najmniejsza z wszystkich środków które stosowałem. Co prawda były to głównie marketowe środki ale używałem też Autoglym i różnica była większa. Mimo tego platik po tym mazidle ma swój urok. Nie wiem tylko czy rzeczywisty czy sam się nakręcam że to Zymol i zaczyna działać autosugestia. Natomiast zapach jest obłędny. Ma się ochotę nasmarować tym ryj zamiast samochodu.

 

Chyba zrobię pięćdziesiątkę Zymol kontra Autoland i może wtedy do końca się przekonam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam z nosem nie tak w takim razie albo Zymol zmienił tego tańszego, bo dla mnie to on jest bez ładnego zapachu.

Podobno, bo nie miałem, wyczuwalny zapach miał stary droższy (biała butelka), bo ten nowy droższy też jakoś rewelacyjnie nie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam oba ;)

I ten w białej ma słabo wyczuwalny zapach jak dla mnie... - mowa o nowym, który gęstością i kolorem jest taki sam, jak ten tańszy w przezroczystej butelce ;)

 

:o Co to znaczy nowy? (pytam o tę białą butelkę). Ja mam z początku marca 2013 i zapach jest mega intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy była zmiana, ale jak czytałem na forum o zymolu "biała butelka" to właśnie wszyscy pisali, że mega zapach i wodnisty, przezroczysty.

Teraz ten w białej butelce ma kolor i gęstość tego taniego. Też gdzieś czytałem na forum, że zmienili - bo się zdziwiłem, jak otworzyłem swoją butelkę ;)

Zapach wyczuwalny, ale nie jest to jakaś feeria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powącham jeszcze raz. Może katar miałem. :mrgreen:

 

[ Dodano: 23 Maj 2014, 11:43 ]

Niuchnąłem.

No nawet jest coś w tym z migdałów, ale żadne mega, pachnie na całą okolicę ;) jak chociażby powąchanie Zymola Detail - tu czuć silnie zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

...ponieważ jeszcze nic do kokpitu mnie nie przekonało do siebie (szukam czegoś, co będzie w cieniu jak Zymol, ale nie będzie jak on oślepiał w słońcu ;) ), dokupiłem kolejne i położyłem obok siebie ;)

 

Wkleję zdjęcia, może komuś się przydadzą. W tym wątku, bo to żaden test - posiedzą może z półtora tygodnia i zmyję, zostawię sobie ten, któremu połysk spadnie - bo teraz w słońcu każdy się świeci (takie jakieś dziwne te plastiki w E46), reszta na giełdę ;)

 

Zdjęcia opisane, więc widać co gdzie.

Użyte są:

Sonus Total Eclipse

PolishAngel Snow Cake

Zymol Vinyl

Zymol Vinyl Conditioner (czyli ten tańszy)

 

Boczek drzwi

 

DSC_4297.jpg

 

DSC_4299.jpg

 

DSC_4301.jpg

 

DSC_4303.jpg

 

DSC_4305.jpg

 

Na drugim taka sama kolejność:

 

DSC_4306.jpg

 

 

Kokpit

 

DSC_4313.jpg

 

DSC_4316.jpg

 

DSC_4317.jpg

 

DSC_4319.jpg

 

DSC_4320.jpg

 

DSC_4322.jpg

 

DSC_4323.jpg

 

W ostrzejszym słońcu - nie widać tego na zdjęciach, ale błyszczy się bardziej niż nieposmarowany plastik.

 

DSC_4324.jpg

 

DSC_4325.jpg

 

DSC_4326.jpg

 

DSC_4327.jpg

 

DSC_4328.jpg

 

DSC_4331.jpg

 

Trochę późniejszą porą. Mniej słońca i inne kąty zdjęć.

 

DSC_4353.jpg

 

DSC_4354.jpg

 

DSC_4357.jpg

 

DSC_4361.jpg

 

Na koniec jeszcze kawałek wolnego plastiku na drzwiach (róg przy lusterku) potraktowałem po prostu Cockpit Detailerem Sonusa, zobaczymy ;)

 

DSC_4363.jpg

 

DSC_4364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z taką dokumentacją zdjęciową, ta relacja nadawała by się do testów. Ciekaw jestem wyników trwałości. Mógłbyś potrzymać te dresingi jakiś czas.

To się raczej nie uda - w Boże Ciało mam zlot ;) raczej z takimi paskami nie pojadę ;)

 

GR_BKP, A próbowałeś AF Spiritz ? Przyciemnia, ale jest totalnie matowy. :good:

Kiedyś, kiedyś próbowałem u Pawła MX z jego prywatnego zapasu. U mnie nie było go za bardzo widać na plastikach. Ale może jeszcze raz spróbuję :good:

 

Podgrzewałeś plastik przed aplikacją Zymola ?

Przy tej temperaturze i wcieraniu nie ma to chyba większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.