Skocz do zawartości

Woski Zymol z USA


paluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, mam kuzynkę w USA i mogłaby mi kupić tam różne produkty Zymol (wiadomo ponad połowę tańsze). Pytanie mam do Was czy jak by mi wysłała je jakąś paczką to będzie musiała dodatkowo jakieś cło zapłacić ? Jeśli tak to inna opcja, ciocia w sierpniu do niej jedzie no i mogłaby mi je przywieźć osobiście (samolotem). Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zależy wszystko od panów celników. Jak ci oclą to musisz płacić. Jak przejdzie bez to masz fart. Ja 2 wysyłałem jako gift i obie nie trafiły na cło ale to jest raczej loteria. Jak ci ciotka przywiezie to cła nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego pecha, że brat wysyłał mi 2 razy elektronikę i 2 razy capneli na cle. Wpisywał "gift" i wartość 50-100 dolarów, raz zapłaciłem 70zł cła, za drugim razem oddali paczkę bez płacenia cła, więc nie wiem od czego to zależy. W każdym razie nie jest to miłe kiedy czekasz na paczkę 2 tygodnie, a zamiast tego dostajesz list z urzędu celnego z informacją o zatrzymaniu przesyłki. W ten sposób przesyłka przedłuża się o jakiś tydzień :/ W każdym razie nawet jak zapłacisz kilkadziesiąt złotych cła to się opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kuzynka wyśle Ci prze US Post wszystko paczką i pootwiera wszystkie produkty z opakowań, zedrze naklejki, wsadzi palec do wosku :) , wyciągnie wszystkie paragony, faktury, rachunki etc. a na paczce napisze Used Items-Gift to nie będzie żadnych dodatkowych opłat...musi zrobić to tak, żeby wyglądalo jak używane. Chyba, że zależy Ci na etykietach i chcesz przywieźć coś na handel, wtedy uśmiechaj się do cioci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło jak cło, ale zapominacie o VAT. Kwota zwolniona z cła jest całkiem wysoka i wynosi ok. 150 EUR, natomiast VAT płaci się od wszystkiego, co jest droższe niż jakieś 20-30 EUR :)

 

Oczywiście jeżeli towar zostanie zatrzymany przez celników. Najlepiej przewieźć w bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Raczej najprościej przez sklep online zymola -> zymol.com :) Ciężko chyba dostać w sklepie w Kanadzie coś z tej półki.

Na stronie zymola jest lista reselerów,bo zamówienia z fabryki zabijają ceną wysyłki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na stronie zymola jest lista reselerów

mógłbyś mnie dokładniej nakierować ... bo jakoś znaleźć nie mogę nic w Toronto :dontknow::oops:

 

Chyba najlepszym sposobem i rozwiązaniem było by zamówienie ze strony zymola i podesłanie paczki na adres do Toronto :roll::idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony moge powiedziec ze zamawialem juz ok 30 paczek (glownie z Chin) i mialem tyle szczescia, ze zadna paczka nie trafila na clo(wazyly od 0.5kg do 5kg ) Za kazdym razem szla jako gift z obnizona wartoscia. Byl to zawsze sprzet modelarski jednakze sledzac fora, ostatnimi czasy urzad celny szaleje i prawie wszystkie paczki z chin trafiaja na clo. Trafiaja sie nawet przypadki zniszczenia paczek.

Czy trafi na clo czy nie to kwestia szczescia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.