Jump to content

Wybór padów


chudy1987d

Recommended Posts

Jeżeli temat zaczęty i nie zamknięty to ja się konkretniej zapytam o takowy zestawik:

(Produkty flexipads z polskiej strony producenta)

75mm BP (AP003)

150mm BP (10400)

Finish (czerwone):

150x50 (44420)

80x25 (44417)

Polish (niebieskie):

150x50 (44115)

80x25 (44117)

Cutting (pomarańczowe):

150x30 (44406)

80x25 (44415)

Futro:

150 (40225)

80 (40242)

 

Do tego Menzerna FG500 + SF4000.

Co do padów to chodzi o ogólną ocenę rodzajów, bo ilościowo już sobie zaplanowałem.

Prosiłbym o ocenę zestawu i ewentualne poprawki :) Nie chcę kupić niepotrzebnie rzeczy, które mi się nie przydadzą i wydawać pieniążki na marne (chyba jak każdy).

Maszyna oczywiście rotacyjna. Zestaw do wszystkiego, co wpadnie w ręce.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadam ogólnie na ogólne pytanie - potrzebny jest ci komplet, czyli cutting, polishing i finishing.

 

tak potrzebny jest mi zestaw i chce się dowiedzieć jakiej firmy mam wybrać pady. planuje zrobić korektę na 3 autkach. zielone ciemne bmw e39, czarne bmw 34 i scenic 2002 zielony ciemny metalic. czy pady abw będą się do tego nadawać czy kupić coś z flexipa, megsa czy 3M lub inne... zestaw past to menzerna FG500 i SF4000

Link to comment
Share on other sites

moje doświadczenie z DAS6 i zielonym padem 3M były marne. Swój żywot zakończył na 1 samochodzie. Więc pad cutting może dobrze by było kupić innej firmy np. Lake Coutry, Flexipads czy ABW.

 

Życzę również wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia "pełnej" korekty przy użyciu tej maszyny. ;)

Link to comment
Share on other sites

Na początek 150mm, niebieski - 3szt., żółty - 2szt. i czarny, kup z ABW, a małe 100mm jeśli nie szkoda ci kasy, kup sobie z Lake Country - bardzo trwałe i świetne gąbki.

Link to comment
Share on other sites

Czyli dać sobie spokój z flexipads? Myślałem, że będą odpowiednie pod pasty menzerny, tymbardziej, że są w miarę cenowo. Do tej pory pracowałem tylko padami dedykowanymi do past farecli i nie było źle, tyle że są tragiczne wytrzymałościowo. Prosiłbym jeszcze parę słów o BP, bo jest ich dużo z przeróżnymi gąbkami.

Link to comment
Share on other sites

Nie, dlaczego dać sobie spokój - jeśli masz doświadczenie to jak najbardziej, są droższe niż 3M więc całkiem tanie nie są, dlatego ja na pierwszy raz proponuje wszystkim poćwiczyć na ABW, a potem przesiadać się na lepsze i droższe wyroby.

BP flexipads'a ok, możesz brać też scholla albo 3m.

Link to comment
Share on other sites

No jest sporo rys ( na masce są dwie spore do podkładu ale już się w 100% tego nie zjedzie) i widać przejście po malowaniu na wysokości zejścia tylnego słupka w dachem. na forum wyczytałem że przy używaniu futra lakier mniej się grzeje i że szybciej można zrobić korektę (czy szybciej = dokładnie w przy użyciu futra?) a przy użyciu gąbki po fg500 lakier jest tak gorący że problem jest ze zdjęciem pozostałości na lakierze:) zależy jeszcze jak ktoś mocno dociskał tą gąbkę...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć jaką ilość fg500 i sf4000 muszę nałożyć na pada podczas pracy z da. chodzi mi o to ile muszę nałożyć tej pasty żeby zrobić korektę na masce albo na drzwiach? wiem że to zależy od wielkości elementu, ustawienia prędkości ale nie wiem jak mam dawkować.

Link to comment
Share on other sites

Wydzielasz obszar 40x40cm i na nim pracujesz, na pad nakładasz 3, 4 krople wielkości groszku (zielonego :) ) i pracujesz w tym obszarze. Ponawiasz akcje tyle razy ile będzie trzeba - do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Potem przechodzisz do kolejnych czesci danego panelu. Co jakis czas (jak sie zapcha) szczoteczka czyscicsz pad z pasty. Pamietaj że DA prowadzimy wolno i każdy przebieg przechodzi tak mniej więcej po 50% poprzedniego. Trudno to napisać ale chyba będziesz wiedział co mam na myśli.

Link to comment
Share on other sites

Podepnę się pod temat bo mam takie pytanko. W weekend chcę się zabrać za korektę również pastami menzerny fg500 (żółty pad flexipads) i sf4000 (biały pad flexipads) oraz maszyna silverstorm. Jedno z pytań co do ilości pasty widzę ,że została rozwiana. Następne pytanie brzmi wiadomo pierw ożywam fg500 na danym elemencie i czy następnie przechodzę do kolejnego elementu również z tą pastą czy zmieniam pady i bawię się sf4000 ?

 

Proszę o wyrozumiałość :)

Link to comment
Share on other sites

każdy przebieg przechodzi tak mniej więcej po 50% poprzedniego

 

no wiem wiem o co chodzi :) to tak samo jak przy praniu tapicerki albo dywanów :) dzięki bardzo za podpowiedź jutro postaram się zrobić fotki lakieru bo nie jestem pewien czy zaczynać od razu od fg500 czy czegoś łagodniejszego bo lakier już przeżył parę polerek u wcześniejszych właścicieli do tego stopnia że na tylnej klapie dokopane już jest do podkładu :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.