Skocz do zawartości

Co sądzicie o Einhell APM 110 ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Porównałem sobie przed chwilą Sparkyego i Einhella.

Kawałek maski i :ad:

 

Sparky zdecydowanie bardziej przypomina maszynę profesjonalną, lepiej wykonany, większy.

Osobiście nie używam rączek więc trzymam polerkę za przód. Sparky ma plus bo ma uchwyt.

Głośność pracy jest porównywalna, obie ogólnie są głośne porównując do szeleszczącej Makity :-)

 

Jeżeli chodzi o regulację obrotów; w Einhellu mamy LCD i przycisk plus minus. Przez ten bajer mam problem z radzeniem sobie z regulacją obrotów w Sparkym muszę spoglądać bez przerwy na ściągę :-)

Plusem Einhella jest to że ma regulacje co 100RPM pomaga to przy braku stabilizacji jeżeli chcemy utrzymać optymalne obroty

Wydaje mi się, że Einhell ma tak naprawdę niższe obroty niż podaje producent na LCD (przez brak stabilizacji).

Gdy ustawiłem obie na 1800RPM Sparkiego szybko zwolniłem do 1500 i w takim układzie maszyny zachowywały się podobnie (1500 i 1800)

 

Co mnie totalnie zaskoczyło, docisnąłem z całej siły Einhella na najniższych obrotach i nie udało mi się jej zatrzymać, zwalnia ale nie drastycznie -trzeba wtedy dodać kilka setek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli ktoś odwali kawał dobrej roboty, Ty zrobisz osobistą inspekcje i stwierdzisz, że wszystko jest malina, po czym spytasz jakiej maszyny użyto. Gdy dowiesz się, że był to sprzęt za 300zł a nie za 1500 to zmienisz zdanie i uznasz, że to partactwo? :)

 

 

Marco, skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeczytalem caly watek i cycki mi opadly...

To co Grubeer mowil ze Einhell kupil jaka druga polerke to wlasnie dla mnie, pracowalem i Flexem i Einhellem

dla mnie (to moje osobiste odczucie) jest lepszy chwyt Einhella ma ciensza raczke,jest ciut lepiej wywazona i stabilniejsza od flexa i podczas pracy mam bezposrednia kontrole na jakich obrotach pracuje

a to o czym wczesniej wspominal Grubeer ze Nasz znajomy juz kilka lat na takiej samej pracuje i zrobil nia dziesiatki aut jednak daje do myslenia ze ta maszyna jest napewno warta swoich pieniedzy,tyle ze to nie maszyna a ludzkie umiejetnosci jej uzycia daja efekt koncowy...a akurat Naszego znajomego uwazam za profesjonaliste w temetyce detailingu i napewno ma bardzo duza wiedze i praktyczna i teoretyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o einhelu e 1100 to jak dla mnie kiepska maszyna (oczywiście co nie znaczy że nie można nią zrobić coś na wysokim poziomie) nie pracowałem ale trzymałem w ręku i 4,7 kg to zabójca jak dla mnie :) dodatkowo start od 1000 obrotów też nie jest fajny przydał by sie powiedzmy od 800 i było by zdecydowanie lepiej . Kiepska w rozumieniu nie komfortowa podczas pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o einhelu e 1100 to jak dla mnie kiepska maszyna (oczywiście co nie znaczy że nie można nią zrobić coś na wysokim poziomie) nie pracowałem ale trzymałem w ręku i 4,7 kg to zabójca jak dla mnie :) dodatkowo start od 1000 obrotów też nie jest fajny przydał by sie powiedzmy od 800 i było by zdecydowanie lepiej . Kiepska w rozumieniu nie komfortowa podczas pracy .

 

Sorry ale jakbyś ją miał w ręku to byś nie napisał że waży 4.7kg !! Tyle waży cały zestaw wraz z walizką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama maszyna z talerzem padem waży moze z 3kg

w kwestii halasu jest cichsza od flexa

 

zajonc moze poprostu jakas trefna sztuke trafiles,teraz Einhell daje 2 lata gwarancji typu door to door

byc moze cos zmienili bo zoltej juz nie ma jest niebieska o tym samy oznaczeniu modelu,i tak jak mowilem wczesniej kolega Tomek (nOx wie o kim mowie) na identycznej pracuje i dlugo juz mu sluzy

Kazdy moze miec swoje odczucia i spostrzezenia,ale napewno nie zgodze sie ze zdaniem ze wartosc sprzetu jakim sie pracuje jest wykladnia profesjonalizmu i wzorowosci wykonanej pracy na lakierze 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wiem, Łukasz widziałem to. Liczę na to, że brak stabilizacji obrotów + siła docisku spowoduje, że liczba obrotów pod obciążeniem będzie mniejsza niż 1000 rpm i że wskaże mi ją wyświetlacz :) (to takie moje wyobrażenie, bo nigdy nie pracowałem polerką)

 

Jak to wygląda w praktyce chłopaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że brak stabilizacji obrotów + siła docisku spowoduje, że liczba obrotów pod obciążeniem będzie mniejsza niż 1000 rpm i że wskaże mi ją wyświetlacz :)

 

Polerka od 1000 obrotów, bez stabilizacji + szansa na to, że zwolni jak dociśniesz ??? :shock::shock::shock:

 

Zwaliło mnie to z nóg, no ale to Ty będziesz tym pracował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwaliło mnie to z nóg, no ale to Ty będziesz tym pracował ;)

 

Hehe... nie zwolni? :o W takim razie wybrałbyś Power Up (0-3000obr/min) z dwojga złego?

 

Użytkownicy Einhella, nie przeszkadzała Wam ta prędkość minimalna 1000obr/min?

 

PS. Jeśli to co napisałem o zwalnianiu to bzdura to chciałem jeszcze raz zaznaczyć, że nigdy nie pracowałem maszyną polerską, więc to tylko moje wyobrażenie o tym jak to by miało wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... nie zwolni?

 

Zwolni, ale co z tego ? Podczas pracy jak lekko dociśniesz, bo będzie taka potrzeba to też chcesz się martwić o to, że obroty będą latać np. od 700-1200 przy tej samej zadanej prędkości ? Przecież nie dość, że można zwariować to jeszcze coś nabroić :P

 

W takim razie wybrałbyś Power Up (0-3000obr/min) z dwojga złego?

 

Nie wiem, nigdy tym nie pracowałem więc ciężko mi się wypowiedzieć.

 

PS. Jeśli to co napisałem o zwalnianiu to bzdura to chciałem jeszcze raz zaznaczyć, że nigdy nie pracowałem maszyną polerską, więc to tylko moje wyobrażenie o tym jak to by miało wyglądać :)

 

Jak już mam być szczery to tak - zdecydowanie jest to niepoprawne.

 

Przy polerowaniu maszynowym możliwość zejścia poniżej 1000 obr. oraz stabilność pracy polerki to chyba jedne z najważniejszych aspektów (przynajmniej dla mnie), na które powinno się zwracać uwagę przy jej wyborze.

 

Mój zakres pracy to 600-1200 (no bardzo rzadko, ale czasami wejdę trochę wyżej, ale nigdy więcej niż 1500) więc jak sam widzisz przedział ten jest zgoła odmienny od Einhell'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy polerowaniu maszynowym możliwość zejścia poniżej 1000 obr. oraz stabilność pracy polerki to chyba jedne z najważniejszych aspektów (przynajmniej dla mnie), na które powinno się zwracać uwagę przy jej wyborze.

 

Mój zakres pracy to 600-1200 (no bardzo rzadko, ale czasami wejdę trochę wyżej, ale nigdy więcej niż 1500) więc jak sam widzisz przedział ten jest zgoła odmienny od Einhell'a ;)

 

Hmm w takim razie zacząłem się zastanawiać czy jednak nie wziąć Power Up, wtedy miałbym spełniony chociaż jeden z dwóch podanych przez Ciebie warunków :) Bo stabilność pracy zapewniłby mi dopiero Sparky lub ewentualnie gdyby udało się znaleźć to Kestrel Sim 180 ale to już nieco wyższa półka cenowa.

Kilka ludzi na forum jakoś daje radę bez stabilizacji, napewno nie ma takiego komfortu pracy, ale trudno - coś za coś. Raz na rok z jednym samochodem można się przemęczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.