Skocz do zawartości

Zaino ZFX


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie to nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale nie wiem czym tak naprawdę jest ten produkt.

http://zaino.pl/product_popup.php?produ ... e765b889a9

Z tego co udało mi się wywnioskować to jest to dopalacz do wosku ale opis na stronie wydaje się przetłumaczony jakimś translatorem i nie moge zczaić o co tam chodzi( w prawdzie pije teraz piwo ale pamiętam ,że wcześniej czytałem na trzeźwo i też nie rozumiałem).

Używał ktoś?Po co jest te kilka butelek? Można używać to z produktami innych producentów czy tylko jako część systemu Zaino? Nie ukrywam ,że mam plan zrobić auto na wiosnę w zaino i spokoju mi to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skracajac swoją droga baardzo dziwny opis produkty z ich strony :D to sealant buteleczki są do mieszania głównego składnika do odpowiednich proporcji . Sam go jeszcze nie testowałem ale z czego słyszałem to świetny sealant , bardzo wytrzymały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując Z-FX kupujemy te małą buteleczkę środka i 4 puste butelki w których rozcieńczamy produkty?

 

 

EDIT: Patrze opisy innych produktów zaino i wychodzi na to ,że Z-FX jest niezbędny do nakładania innych produktów(przynajmniej to można wywnioskować z tych dziwnych opisów). Czyli co? Każdy produkt Zaino trzeba aktywować Z-FX'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-FX jest niezbędny do nakładania innych produktów
Czyli co? Każdy produkt Zaino trzeba aktywować Z-FX'em?

 

Nie - każdy z produktów Zaino dobrze działa samodzielnie. ZFX to "tylko" dopalacz - przyspieszający wiązanie. Z2/Z5 Zaino bez dopalacza zalecane jest sezonowanie 11-24 godzin pomiędzy warstwami. Z ZFX możesz kłaść praktycznie bezpośrednio warstwa na warstwę do 3 warstw w 24h. Chociaż Zaino jest wrażliwe na pogodę (wilgoć w powietrzu i niskie temperatury) i nawet z ZFX słyszałem, że w niesprzyjających warunkach potrafi schnąć kilka godzin :!: (ale tylko słyszałem).

 

Zaino też twierdzi, że ZFX niby poprawia trwałość wiązania do lakieru - ale tego już nijak nie sprawdzisz :roll:

 

Dostajesz produkt + butelki do mieszania. ZFX dodaje się po kilka kropel. Zmiksowane produkty musisz w miarę szybko zużyć, bo się "zeschną" - dla tego nie dolewa się ZFX do butelki produktu, tylko odmierzasz ilości, jakie będziesz akurat używał. Musisz też w mierę szybko oczyścic butelki do mieszania po zakończeniu prac - dają instrukcję. Inaczej Zaino twierdzi, że butelki nie będą się nadawać do powtórnego wykorzystania (znaczy - ze starymi zapraszamy do kosza i po zakup nowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaino też twierdzi, że ZFX niby poprawia trwałość wiązania do lakieru - ale tego już nijak nie sprawdzisz :roll:
zawsze można przeprowadzić test i przekonać się jak to się w praktyce ma :D

być może to coś podobnego jak było w Diamondbrite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak już @PN napisał "Z-FX" to nic innego aniżeli utwardzacz, dzięki któremu można w przeciągu 24h nałożyć 3 warstwy w odstępach 30 minut.

Mieszanka z Z-FX musi być zużyta w przeciągu 6 godzin.

 

Jeżeli chcesz użyć ZAINO, to polecam Z-FX.

 

Natomiast kupno Z-5 można sobie zaoszczędzić i użyć bezpośrednio Z-2 lub Z-3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z tego co wyżej przeczytałem, to Z-FX jest przyspieszaczem;-) Czyli jego użycie nie jest konieczne.

A co sądzicie: mycie, następnie Z-2 PRO Show Car Polish i finał Z-8 Grand Finale Spray Seal. Cel: maksymalny efekt wizualny:-)

Próbować, czy lepiej iść w sprawdzone na forum firmy/produkty.

Niestety bardzo mało jest recencji o kosmetykach Zaino. Praktycznie nie ma ich wcale!:-( Opisy producenta wyglądają zachęcająco;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Dla mnie właśnie opisy są strasznie zawiłe i strasznie upiększone, nigdzie nie ma jasno napisane co jest sealantem , co politurą itp. Tylko jedne wielkie masło maślane :) I trzeba się samemu domyślać że jak coś daje ochronę i jest na bazie polimerów to my będziemy wiedzieć że to wosk syntetyczny ale człowiek nie obeznany w temacie szukający jakiegoś wosku może się nie domyślić.

 

Ale to może tylko moja reakcja ;)

 

[ Dodano: 11 Grudzień 2009, 13:01 ]

Ale produkty ogólnie na zachodzie w miarę popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaino to jest bardzo renomowana firma. Można powiedzieć, że wśród sealantów wyznacza standard, tak jak SV czy Z wśród wosków. Tylko trzeba lubić sealantowy look.

 

W Polsce do tej pory jakoś mało widoczna - może kwestia dystrybutora? ;)

Mają też inne świetne produkty - np. do skóry.

 

To co zaproponowałeś powinno zdecydowanie dać Ci wybijający się z tłumu, hmm... agresywny look. Zdecydowanie zalecałbym jednak posiłkowanie się ZFX ze wzhlędu na komfort pracy (schnięcie i wiązanie).

 

Wbrew temu niektórym tezom, że sealanty są niewrażliwe na pogodę, sealanty Zaino podczas nakładania mogą być bardziej kapryśne co do pogody niż niejedne woski (niska temperatura, wilgotność powietrza) np. baaaardzo długo schnąć.

 

A tutaj jest BIBLIA o systemie ZAINO w języku language oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu Zaino są bardzo trwałe (poziom #16 albo 476s). Ale:

1. warstwowanie ma znaczenie (warstwy zwiększają trwałość) - stą ZFX ma sens;

2. Prawidłowość aplikacji (idealnie czysta powierzchnia, związanie przed rozpoczęciem kolejnej warstwy etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metys, powiedz parę słów o Zaino;-) Twoje doświadczenia, spostrzeżenia.

 

A co sądzicie o takim połącznieu: sealant Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0 (ze względu na wspaniałe właściwości wizualne i wspaniałą wytrzymałość), a potem jako uzupełnienie-quick detailer Zaino Z-8 Grand Finale Spray Seal (nie wiem czy można go nazwać quick detailerem?-niestety opisy Zaino są bardzo zagmatwane;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to zależy o jakie produkty dokładnie chodzi :)

gama jest dość szeroka, a ja oczywiście wszystkich nie znam. Odnośnie tych, z którymi miałem do czynienia, mam wyrobioną swoją opinię, ale wolałbym skupić się na pojedyńczych produktach, a nie jakimś zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z2Pro to świetny sealant, który można (wg mnie powinno się) nakładać warstwami.

Co do aplikacji i ścierania to zostało to już opisane przez Pawła. Teoretycznie można używać tego bez sealanta, ale szczerze mówiąc nigdy tego nie robiłem i jak zauważył PN, Zaino ma problem z zaschnięciem. Moje spostrzeżenia są identyczne. Ten produkt chyba lubi wysoką temperaturę i dość suche powietrze.

Z8 to fajny QD. Niektóre tego typu produkty mają tą piękną właściwość, że przy regularnym stosowaniu zmywają wosk i pozostaje nam kropelkowanie tylko i wyłącznie po samym quick detailerze. Z8 można stosować na Z2Pro bez najmniejszych obaw o naruszenie zbudowanej powłoki. Nie polecałbym jednak stosowania bezpośrednio po starciu sealanta, nawet jeśli gdzieś zostanie smuga. Po kilku godzinach będzie ona łatwa do usunięcia za pomocą Z8.

 

Sealant Wolfganga sam w sobie jest bardzo dobrym produktem. Z8 z pewnością mu nie zaszkodzi, a na ciemnych lakierach spotęguje efekty wizualne.

 

Z2Pro z utrwalczem może wytrzymać nawet pół roku

to akurat nie jest jakieś hasło reklamowe tylko to co zaobserwowałem :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.