Skocz do zawartości

Poorboys World Pro Polish 2


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi w ręce próbka Poorboys World Pro Polish 2 (dzięki Car Crazy ;) )

 

02ebc5330aa765a8175e6ef49c62afde.jpg

 

Nie mam natomiast porównania do poprzednika tego produktu.

Do tej pory funkcję cleanera pełnił u mnie AG SRP i w tym teście będę się do niego odnosił :)

 

Konsystencja: białe, całkiem gęste mleczko (gęstsze niż SRP)

Zapach: przyjemny, jakby cytrusowy

Hmmm.. Albo mi się wydaje, albo faktycznie ten środek nie brudzi tak tworzyw sztucznych jak potrafi to zrobić SRP.

 

Pro Polish 2 zastosowałem na lusterku zewnętrznym.

Miałem na nim jakiś syf, coś w stylu drobinek lakieru.

 

Fotka przed:

 

luss.jpg

 

Fotka po:

 

lus1.jpg

 

SRP nie mogło sobie z tym poradzić, doświadczalnie przeleciałem to delikatnie pastą Tempo :dontknow: (nie wiem co we mnie wstąpiło ;) ), ale tylko dorobiłem parę rys po Tempo.

Natomiast Pro Polish 2 poradziło sobie całkiem fajnie z tym lusterkiem.

 

Później Pro Polish 2 poszło na ryskę którą SRP mi tylko maskowało. Lakier Citroena:

 

Fotki przed:

 

86213934.jpg

 

69912519.jpg

 

Fotka po:

 

29326771.jpg

 

Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania!

Wydaje mi się, że po wykończeniu butelki SRP kolejnym zakupem będzie Pro Polish 2.

 

Pro Polish 2 nanosiłem padem obszytym mikrofibrą, po odczekaniu około 8-10 minut spolerowałem to mikrofibrą z Castoramy (trafiłem na fajny 5-pak 40x40 cm za około 20 złotych :) ).

Pro Polish 2 nie może zbyt długo leżeć na aucie, bo staje się ciężki do spolerowania :/

Także warstwa tego środka nie może być zbyt gruba, bo robi się ciężko...

 

Według mnie bardzo ciekawy specyfik, mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem porownanie ProP 2 i SRP w aspekcie cleanera jednak trzeba pamietac ze sa to rozne srodki. Tzn ProP 2 jest okreslany jako "heavy duty chemical polish" z dosyc mocna zawartoscia srodkow sciernych. SRP srodkow sciernych ma zasadniczo malo, nie tyle by usunac rysy przy pracy recznej, co wspomoc prace cleanera - np przy usuwaniu kamienia z wodu.

Szczerze to samemu nie umiem nigdzie tego srodka umiejscowic. Zakladajac prace reczna, do usuwania niedoskonalosci w zestawie mialbym UC i SX (czy z PB SSR2 i SSR1). Jako cleaner ktory do zastosowan w celu oczyszczenia lakieru przed woskowaniem na pewno cos nie scierajacego lakier - np PB PP, DJ LP/LPL itd. Pytanie wiec w jakiej sytuacji uzyc tego srodka (poza przypadkiem nalotu z lakieru na lusterkach :) ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, przeleciałem nim "ojcowego" mercedesa, a potem poszedł na to FK Pink Paste.

Efekt był fajny, ale ciężko narazie określić jak będzie z trwałością takiego zestawienia.

 

paull, przy aplikacji ręcznej sądzę, że jest bezpieczny.

 

Pytanie wiec w jakiej sytuacji uzyc tego srodka (poza przypadkiem nalotu z lakieru na lusterkach :) ) ?

 

firmek, tak jak napisałem - ryski które SRP mi maskował ProPolish 2 całkiem sprawnie "usunął".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla ustalenia, ze wszyscy mowimy o tym samym (bo nazewnictwo producenta jest koslawe, przy skrotach prowadzi do nieporozumien). Jest Poorboy's Professional Polish - czysty, nie scierny cleaner oraz byl Pro Polish ktory byl scierny i to ten jest zastepowany przez Pro Polish 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, tak jak napisałem - ryski które SRP mi maskował ProPolish 2 całkiem sprawnie "usunął".
Nie lapie do konca, co rozumiesz przez "usunal" w cudzyslowie? Jesli jest na tyle scierny, ze rzeczywiscie wypolerowal rysy to nadal twierdze, ze pokrywa sie funkcjonalnoscia z linia SSRow. Jesli zamaskowal to juz inna sprawa ale to wydaje mi sie zupelnie malo prawdopodobne. Patrzac na linie srodkow Poorboy's nadal nie umiem umiejscowic tego srodka, chyba ze zamiast SSR1.

 

[ Dodano: 20 Kwiecień 2011, 16:33 ]

Szczerze byłem przekonany, że Pro Polish 2 to następca Professional Polish
Mam nadzieje, ze nie krece bo cos nie moge znalesc zdjecia Pro Polish ale jesli dobrze pamietam na stronie PB dostepne byly wlasnie Professional Polish i Pro Polish. Pierwszy byl nie scierny drugi juz tak. Z reszta Professional Polish i Pro Polish 2 sa razem dostepne. Opis Pro Polish 2 z strony PB:
PRO POLISH 2

Pro Polish 2 is a heavy duty chemical polish using the highest quality ingredients possible. Pro Polish 2 works well on all paints, clear coats, and metals. PP2 will give you a great 1-2 punch for highly oxidized finishes and metals. There is no need for a specific heavy duty metal polish as the Pro Polish 2 and Professional Polish combo will take care of any metal polishing needs. Some early testers of the products named it Secret Goo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w jednym z sklepów ogłaszających się tu na forum jest opis Poorboys World Pro Polish 2 nowa mocniejsza wersja słynnego Professional Polish, no ale nowa 2 ma w nazwie pro czyli wynika o następstwie pro polish :o i jest ścierna czy dobrze to rozumuje jak nie to proszę o poprawkę.

Czy Pro Polish 2 w takim razie można stosować za każdym razem przed nałożeniem wosku jako cleaner, nie chciał bym zdzierać niepotrzebnie lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem dzisiaj Pro Polish 2:

 

Kolor biały, Professional Polish wpadał w beż (zdjęcie z telefonu, nie chciało mi się iść po aparat :oops: ): 20110428162929.jpg

 

PP2 jest gęstszy od swojego poprzednika, dzięki temu nie wchłania się tak w gąbkę i jest raczej wydajniejszy.

 

Zapach w stosunku do PP przyjemniejszy, ciężki do opisania, może faktycznie ma coś z cytrusów.

 

Co do samego działania - jest poprawa w stosunku do Professional Polish, łatwiej się nakłada i łatwiej poleruje (specjalnie zrobiłem na masce mikro zarysowania, które PP2 usunął) Mimo wszystko niestety ani PP, ani PP2 nie jest tak dobry jak Dodo Juice Lime Prime ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pLaYmAn,

Mimo wszystko niestety ani PP, ani PP2 nie jest tak dobry jak Dodo Juice Lime Prime ;)

Czy Dodo Juice Lime Prime też można stosować na szkło, poliwęglan, części niklowane i chromowane, jak możesz rozwiń pod jakim względem jest lepszy dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Odkop.

Jakieś nowe wrażenia co do Pro Polish2? Szukam czegoś co odświeży lakier przed zabezpieczeniem, możliwie dużo usunie jako jeden środek i nada się pod wosk. Na zasadzie jak najbardziej ścierny cleaner, ale nadal cleaner a nie pasta/glaze ;)

Jak tam trzymanie się wosku na PP2? Z PP nieściernego jestem dość zadowolony, dobrze doczyszcza i woski się trzymają. Mam chęć spróbować czegos takiego na służbowym wole roboczym, więc nie bedę sie tam bawił w korekty i cuda wianki, a ślady po szczotkach zniwelować trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
pp2.jpg.55e522b243afdf9ac430207663fbcb88.jpg

Nada się jeszcze? Będzie miał już pewnie ze 4 lata. Po wstrząśnięciu znów wraca do takiej formy. Konsystencja bardziej wodnista niż pasty  

Jak miałem nowy to tez tak mial jak postoi, Imo sie nada - ja używam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.