Skocz do zawartości

Iron X vs Sonax Do usuwania nalotów rdzy


Gość Żółw

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to są te same produkty

 

sonax.jpg

 

Tylko nie wiem jaki sposobem mała butelka na w środku ciecz koloru jasnego ( jak białko z jajka),a w opakowaniu 5 litrowym jest coś żółtego.

 

Tylko cena jakaś kosmiczna, bo w Polsce mała butelka kosztuje połowę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Okazuje się że Amerykański Full Effect to nie to samo co Polski Exterme Super Efekt

 

Żeby dostać tą właściwą wersje Full Effect trzeba szukać w PL tego oto Sonaxa:

 

http://sklep.parys.pl/82,289,produkt,czyszczenie_i_zabezpieczanie_felg_sonax...

 

Kilka jego cech:

Kolor - żółty

PH value: 10 g/l H²O(20°) 7,0-8,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

"Właściwy" Sonax którym się zachwycają Amerykanie, i który wizualnie działa podobnie do IronXa to właśnie nasz Xtreme Super Efekt - porównajcie oznaczenia producenta : S230200. To że wersja 5l ma inny kolor o niczym nie świadczy, i nie jest to niczym niezwykłym że produkt hurtowy różni się takimi niuansami od produktu detalicznego ( vide - Autoglym ).

 

A konkluzja i tak jest taka że konkurencja wypada dużo lepiej i ekonomicznej zarówno w kwestii usuwania metalicznych cząstek, jak i samego czyszczenia kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Właściwy" Sonax którym się zachwycają Amerykanie, i który wizualnie działa podobnie do IronXa to właśnie nasz Xtreme Super Efekt - porównajcie oznaczenia producenta : S230200. To że wersja 5l ma inny kolor o niczym nie świadczy, i nie jest to niczym niezwykłym że produkt hurtowy różni się takimi niuansami od produktu detalicznego ( vide - Autoglym ).

 

A konkluzja i tak jest taka że konkurencja wypada dużo lepiej i ekonomicznej zarówno w kwestii usuwania metalicznych cząstek, jak i samego czyszczenia kół.

 

Tyle że w Stanach w małych i dużych opakowaniach jest żółty a w PL nawet 5 litrówki są przeźroczyste.

Kluczem do odpowiedzi może być informacja na amerykańskiej stronie Sonaxa

 

"**Available November 2010 with New Citrus Scent**" - może dodatek zapachowy zmienił kolor

 

http://shop.sonaxonline.com/product.php?pro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba są bez kwasowe. nie jedzie ktoś do DE przypadkiem, to by przywiózł właściwy sonax

 

Siostra z szwagrem przyjeżdżają z Niemiec teraz na święta więc mogą przywieźć :) Tylko który w końcu tak dobrze działa bo się pogubiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe obejrzyj sobie teraz jakąś kolorową bajkę. będzie ci się podobać jak nigdy ;)

 

:-]

 

:lol: Też kupiłem Iron'a, na opakowaniu napis "kwiatowa bryza" czy podobnie, nie pamiętam. Zasmrodził mi całą szafkę z kosmetykami :mrgreen: do tej pory mi niedobrze jak sobie o nim pomyślę. Muszą nad tym popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaicie się po kilku aplikacjach, a jak po Ironie pracuje się z SoapGelem to nawet zaczyna to ładnie pachnieć :) Jest też trzecia opcja dla Sonaxa i Irona-Wolfs Brake Duster WF-1P. Ktoś może testował, sprawdzał. Cenowo wychodzi zdecydowanie taniej. 5 litrowe opakownie to koszt około 150 zł a działanie bardzo podobne:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=209614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lukwawa, możesz napisać dokładnie jak stosujesz tego Iron'a. Mam zamiar w weekend go przetestować. Po przeczytaniu tematu powstrzymuję się od otwierania i wąchania go w domu :) Za pierwszym razem postaram się auto w miarę dokładnie spryskać bo jest dość mocno zapuszczone... może nie zużyję go za dużo jak będę to w miarę ostrożnie robił. Nic się nie stanie jak zaaplikuję go na plastiki czy elementy gumowe? Po tych 5min. jak środek zrobi swoje wystarczy auto spłukać i potem umyć? Rozumiem, że przed aplikacją furkę umyć i wysuszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myję, suszę niezbyt dokładnie, spryskuję auto Ironem (tutaj są dwie szkoły, spryskiwania: rozpoczynając od dachu kierując się ku dołowi auta i druga na odwrót od progów ku górze) Ja stosuję tą drugą bo na dole jest najwięcej syfu i miejsca w których najbardziej mi zależy na działaniu Irona rozprowadzam przy pomocy rękawicy bo nie jestem w stanie spryskać dokładnie wszystkiego (mam już taką rękawicę "śmierdziuchę" do produktów CarPRo :) ). Być może wypowie się ktoś jeszcze bo może bładzę w kolejności spryskiwania :oops: . Kiedy w dolnych partiach Iron robi swoje rozprowadzam preparat na reszcie auta wspomagając się rękawicą, nie omijając szyb, uszczelek, zakamarków. Później na rękawicę nakładam kilka kropel SoapGel Irona i całość od dolnych partii auta zaczynam myć takim combo. Po wszystkim spłukuję auto bardzo dokładnie wodą. 5 min o jakich wspomina producent to czas umowny podany raczej na wyrost myśląc o najgłupszym użytkowniku ale nie ma co przeginać w drugą stronę dlatego podtrzymuję i przedłużam proces posiłkując się SoapGelem.

 

Po aplikacji irona mam wrażenie, że auto nawet po kilku dniach śmierdzi przykrą wonią jaka wydobywa się z aut z niezbyt profesjonalnymi instalacjami gazowymi. Do tego stopnia mnie to irytowało, że chodziłem wokół aut i je obwąchiwałem :/ . Może jestem dziwny ale kamień spadłby mi z serca gdybym nie był osamotniony w tym schizofrenicznym myśleniu..... :shock::) Piszę serio. Zapach rzecz jasna po kilku dniach "ulatnia się z auta"

 

Oczywiście zachęcam do użycia, nie odstraszam, :) prewencyjnie informuję co i jak :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was za pomyłkę, kilka postów wcześnie pisałem że ten fioletowy sonax nazywa się xtreme, dziś sprawdzałem na myjni i się pomyliłem prawidłowa nazwa to sonax felgenreiniger intensiv.

 

Tak to wygląda

img0486r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.