Skocz do zawartości

Iron X vs Sonax Do usuwania nalotów rdzy


Gość Żółw

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem ostatnio IronX, jako, że pierwszy raz na swoim samochodzie więc go nie żałowałem. Zużyłem około 70% butelki. Zaczynałem od dolnych partii, idąc ku górze. Felgi doczyścił znakomicie, byłem pod wrażeniem, myślałem, że z tym oczyszczaniem lakieru to pewnie jakaś bujda, ale kiedy zobaczyłem czerwone strugi spływające z maski, drzwi, tylnej klapy, byłem zdumiony. Świetny produkt, który zagości u mnie na dłużej, wg mnie obowiązkowo przed każdym "grubszym" Valetingiem samochodu. Aha, ja nie zauważyłem efektu "śmierdzącego" samochodu, obfite płukanie, glinka, cleaner, wosk i było lustro.

 

Ps. Rozumiem, że Produkt IronX oraz SoapGel nie można stosować na nawoskowany samochód? Tzn. można, ale pozbędziemy się wosku? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator
rozumiem, że IronX mozna stosować na całym aucie bez obawy o szyby, jakies gumy itd itd?

 

Za stroną producenta :

 

Cquartz can be applied to any surface: glass , wheels, plastics, leather and rubber surface as well.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest w koncu z tym pryskaniem na cale auto?

cytując za gruby_RS a ten za cquartz.com :) :

 

1. To be safe, check the spray on such area which does not cause noticeable stains before the whole application.

2. Unpainted plastic parts and rubber can be sprayed. If attached, before drying Please rinse well.

ironX will affect oily Wax layer by 50% ,if the car had wax on it. sythethic sealant it will not affect !

3. Avoid spraying under direct sunlight or hot surface.

3.5 Avoid as much as possible spraying on the brake calipers , Iron.X might affect after market acrylic lack surfaces.

IronX is safe to use on 3M protection films, Chrome trims and panels !

4. Please work in adequate ventilated space (we strongly suggest using face mask while working).

5. Wash hands after handling with water.

6. If swallowed, do not induce vomiting, immediately rinse your mouth, please get medical attention.

7. Eye and skin contact, please wash with water.

8. Avoid reach of children's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem... auto się nie roztopiło, więc jest :good:

Generalnie okazało się, że moje autko nie było w takim złym stanie. Oczywiście było trochę fioletowo - czerwonych nalotów, ale sądziłem, że będzie dużo gorzej. No i trzeba będzie jednak nauczyć się go dobrze aplikować bo tak na pierwszy raz zeszło mi ponad pół butelki, ale coś za coś. W połączeniu z glinkowaniem lakier gładki jak pupcia niemowlęcia a felgi to dawno tak czyste nie były. Jutro akcja "wosk" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Iron x można uzywać na felgach aluminiowych w codziennej pielęgnacji? nie powoduje zmatowień lakieru? Czy można nim myć motocykl ( chodzi mi o chromowane wydechy, kolektory, silnik?

Używałem ostatnio Karcherowskiego Rm31 rozcieńczonego 1:10 z wodą - myje idealnie wszystko, ale wydaje mi się że lakier na kołpakach żony jakby zmatowiał. czy nie przydaży się to samo z Iron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie używam R222 Wheel Cleaner i jest ok, ale mam dość mocno pylące twarde klocki i szukam czegoś konkretniejszego na specjalne okazje hehe

Ja mam DS2500 jak również stosuje R222 wheel cleaner i nie uważam go za słabo czyszczącego., nawet mająć do czynienia z starym zapieczonym brudem.

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4851

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.