Skocz do zawartości

Międzynarodowa Ekologiczna Siec Ręcznych Myjni Samochodowych


wax-master

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wirującej lancy używam do kołpaków tylko - ale tak jak Kanar napisał można jej używać rozsądnie na karoserię ale tylko po uprzednim zrzuceniu luźnego piachu i z większej odległości - suma summarum dla mnie bez sensu.

 

Co do wspomnianego filmu to nie wiem czy zauważyłeś ale ta samoobsługowa myjnia w tym filmie miała także szczotki napędzane tym strumieniem i to była główna przyczyna powstania zarysowań. Film miał pokazać bardziej ,że szczoty są bezpieczniejsze od ściągaczek niechlujnie używanych przez pracowników myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh 8 barow to ma natrysk moj odkurzacz do prania

 

no tak, nawet się nie zastanowiłem nad tym;) nigdy nie przywiązywałem szczególnej wagi do wgłębiania się w takie parametry, póki myjka zmywała, było ok, a ile to bar to nie wnikałem. ale masz racje, w myjkach to zupełnie inne wielkości, mój błąd;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywanie wirującej lancy nei jest najlepszym pomysłem;/

jest zasada działanie jest taka, że wąski strumień o maksymalnym ciśnieniu się kręci, czyli tak na prawdę mamy bardzo niebezpieczną zabawkę. Taką dyszą można zrywać farbę ze ścian. Kiedyś taką dyszą zrzucałem farbę ze starej przyczepy.. nie polecam do mycia auta. niektórzy na tą dysze mówią dysza atakująca, i to chyba dobre określenie:) zdecydowanie do mycia auta tylko płaska dysza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zobaczyć jak zbudowana jest taka głowica:) jest to mała metalowa kulka, z malutkim otworem przez który leci woda z ogromnym ciśnieniem, a fakt, że jest to kulka, wprawia to w ruch i stąd mamy wirujący strumień. Jednym słowem ZŁO!

Swoją drogą, taką dyszą się genialnie zdejmuje farbę np. z drewna:)) od razu można je lekko oheblować:DD tynk można szybko zmienić, drzewka przyciąć.. generalnie przydatne, ale z dala od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.