Skocz do zawartości

BMW E36 328 Coupe


plotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam kolejny projekt. Tym razem jest to BMW E36 coupe 328 z roku 1996. Lakier granatowy, akrylowy. Na powłoce liczne otarcia, rysy, część nawet do podkładu.

 

Gdy auto do mnie dotarło, zabawe rozpocząłem od dokładnego mycia. Następnie w ruch poszedł pędzelek i szurum-burum...po wszystkim osuszyłem auto, wyglinkowałem, obkleiłem taśmą wszystkie newralgiczne elementy i wprowadziłem do pieczary :evil:

Korekta oparta na systemie 3M, wspomagana przez meguair's, chemical guys poorboy's, Dodo juice LP L, colli. Praca wre, oto zdjęcia z dotychczasowego przebiegu robót:

 

 

img9966l.jpg

 

 

img9969gl.jpg

 

img9962y.jpg

 

img9963r.jpg

 

 

img9964w.jpg

 

 

 

img9973c.jpg

 

 

img9974j.jpg

 

 

img9975vn.jpg

 

 

 

img9987w.jpg

 

 

 

img9985a.jpg

 

img9982b.jpg

 

 

 

img9980i.jpg

 

 

img9979.jpg

 

 

img9981z.jpg

 

 

 

img9977x.jpg

 

 

img9988o.jpg

 

 

img9994h.jpg

 

 

img9992c.jpg

 

A to efekt uzyskany jak na razie, po Fast Cut + oraz Extra Fine Compound. Jutro kolejny dzień walki, tym razem przy udziale mniej agresywnych past

img0003lv.jpg

 

 

 

img0015mv.jpg

 

 

 

img0008vi.jpg

 

 

img0004dlb.jpg

 

 

img0006lg.jpg

 

 

img0016co.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekty bardzo dobre :) tylko dlaczegozaczynasz najpierw od mocniejszych past a piszesz ze następna część na słabszych?? inne elementy są mniej skatowane?? jeśli tak samo to powinno się zaczynać od słabszej kombinacji a jak nie pomaga to sięgać po mocniejszą ale wydaje mi sie, że na lakier Bmw FC to niekoniecznie mocna pasta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekty bardzo dobre :) tylko dlaczegozaczynasz najpierw od mocniejszych past a piszesz ze następna część na słabszych?? inne elementy są mniej skatowane?? jeśli tak samo to powinno się zaczynać od słabszej kombinacji a jak nie pomaga to sięgać po mocniejszą ale wydaje mi sie, że na lakier Bmw FC to niekoniecznie mocna pasta :evil:

 

 

Zaczalem od Fast cut'a bo extra fine compound nie dawal sobie rady. Przejechałem CAŁE AUTO auto fast cutem i extra fine compound, a nie tylko wybrane elementy. Wszystko zgodnie ze sztuka :) A ze lakier jest twardy to fakt, chociaz nie ma tragedii, w mercedesie, ktorego ostatnio robilem--lakier byl niczym skała

 

[ Dodano: 5 Kwiecień 2011, 08:32 ]

Zapowiada się ciekawie :) Ile czasu zajęło to co zrobiłeś ?

 

 

To co widać na zdjeciach, czyli mycie obklejenie i dotychczasowa korekta zajeło mi 11h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ORI lakier czy była malowana?

 

Maska była pryskana z powodu wgniotek. Poza tym ORI

 

[ Dodano: 5 Kwiecień 2011, 08:46 ]

Fajna coupetka, Rcki 8/9 czy wszystkie 8??

Kolor Dunkel Blau czy się mylę??

Efekt bardzo fajny, super będzie wyglądać na gotowo :good:

 

Odnośnie kół, to nie wiem jakiej sa dokładnie szerokości bo auto nie jest moje, ale stawiałbym na 8 cali wszystkie. Kolor dzisiaj sprawdze bo jest bardzo ciekawy a nie wiem jaki dokladnie jest. Przed korekta byl oczywiscie matowy i zaniedbany, a w miare postepu prac, gdy patrzymy na lakier pod pewnym katem to kolor niebieski wpada w bliżej nie określony ciepły kolor, jakby lekki burgund,naprawde bardzo mi sie to podoba. Chyba, że to ja jestem ślepy a ta poświata jest tylko z powodu lamp :kox: Sprawdze to za dnia jak skoncze korekte :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kolejny dzień walki, tym razem przy udziale mniej agresywnych past

tym się zasugerowałem, że dalszą część auta będziesz ciorał słabszymi pastami niś FC :)

 

[ Dodano: 5 Kwiecień 2011, 12:51 ]

Chyba, że to ja jestem ślepy a ta poświata jest tylko z powodu lamp :kox: Sprawdze to za dnia jak skoncze korekte :|

tu wszyscy mamy zboczenie na punkcie kolorów :D daj zdjęcia w słońcu jak skończysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne koła ;)

 

Używasz IPA?

Błotnik wygląda na zdjęciu ostro natłuszczony by pasta.

 

Pędzelek oklej sobei jakąś izolacją. Uchroni to przed przypadkowymi zarysowaniami ze strony metalowej obwódki włosia.

 

Robić Robić... :ad:

Zdjęcia wrzucać! :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kielichu najlepiej sprawdzić jaki to kolor, no i oczywiście niezłe serducho 2,8 to już ładnie jedzie :D Jeśli chodzi o koła to teraz taka moda ;) w sumie sam bym sobie jakiś fajny kolor położył na swoje ;) ewentualnie na jakieś bbsy rsy :D ładnie się auto prezentuje :good: a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota skonczona. Dzis niestety była kiepska pogoda wiec fotografie nie oddaja w pełni tego jak wyglada auto. Czas pracy wyniósł łącznie 27 godzin:

 

Auto nie jest moje tylko znajomego, który zlecił mi robotę, zdjęć środka nie zapodam, bo panuje tam póki co syf(do weekendu, bo wtedy będzie dokładnie czyszczone-prane).Nadmienię tylko, że tapicerka jest skórzana w kolorze bananowym. Skóra troche zmeczona życiem ale kuracja z Lederzentrum lub pochodnej firmy, dużo pomoże.

 

Poniżej zdjęcia

 

71435358.th.jpg

 

21980056.th.jpg

 

83375522.th.jpg

 

51265198.th.jpg

 

31339516.th.jpg

 

24681886.th.jpg

 

16589589.th.jpg

 

52263555.th.jpg

 

92371984.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie teraz można w weekend wyjechać na miasto jest co pokazywać :good::good:

 

Dokładnie. ZADBANA, nie zwieśniaczona, stara bejca, może sie podobać. Na tym przykładzie można tak stwierdzić. Osobiście "kebaby" mi się nie podobały ale od dzisiaj, taka coupe'ta mogłaby stać u mnie na podjezdzie obok mojego e34 - do niedzielnych wojaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te opony mają prawie 10 lat ? dobrze widze ? 8-)

 

Dokładnie tak, Panie szczegółowy :D ...też to dzisiaj zauważyłem gdy nakładałem bold'n bright PB na opony. Są leciwe ale bieżnika jest zadziwiająco dużo. Być może właściciel kupił gdzieś "magazynowe" opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny egzemplarz: też ciemny i bananowa skóra. Niestety wtedy nie wiedziałem, co to pieszczenie lakieru i jeździłem obklejony błotem :)

 

Ładna robota. Widać, że dużo serca, bo lakier BMW do najprzyjemniejszych w obróbce nie należy.

 

Tylko co to za moda na kolorowe felgi? Nie rozumiem, jak komuś może jadowity pomarańcz pasować do ciemnego auta. Czyżby ta sztuka też miała się "wyróżniać" na drodze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście lubię takie kombinacje.A co to za różnica czy pomarańcz czy srebrny czy inny kolor? Właścicielowi się ma podobać a nie komuś tam.A jak kapcie maja 10 lat to zdrowo.Bieżnik to średnio ważny jest ,a elastyczność i właściwości gumy ,które z czasem się pogarszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. Doszło tutaj do dobrej korekty. Listwy boczne oczywiście są?

 

Tak, są oczywiście, jednakże właściciel auta nie zdążył ich jeszcze zamontować. Auto fabrycznie nie było wyposażone w M-pakiet, którego częścią są wspomniane wyżej listwy boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :good: . Nie miałem jeszcze do czynienia z BMW ale wiem, że w niedalekiej przyszłości będę miał na warsztacie bardzo podobną e36 coupe. W bardzo podobnym lakierze. być może to ten sam nawet ale stan jeszcze gorszy... Jakich padów używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.