Skocz do zawartości

Usuwanie rys pod klamkami


Gość wikkon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do osób zajmujących się regeneracją lakieru. Jak radzicie sobie z rysami po pazurkach które prawie zawsze występują pod klamkami? Jestem nowicjuszem w polerowaniu, ale wychodzi mi ono już całkiem nieźle. Mam jednak problem pod tymi klamkami :/ Obecnie używam do tego celu papier 2000 + Megs ScratchX, ale efekty nie są zadowalające. Czy macie jakiś lepszy sposób na to bądź inne środki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czegos mniej lub wrecz nie agresywnego. Jesli sa to tylko takie czarne kreski to cleaner powinien sobie z tym poradzic. U mnie dalo rade AG SRP a nie jest to zaden hardcore ani jako srodek scierny czy cleaner - bialy lakier. Jesli beda ryski to recznie SwirlX jesli ten nie pomoze to UltimateCompound. Z racji malej ilosci miejsca, aplikator piankowy megsa lub szmatka z fibry.

 

pasta tempo ... muszisz papierem ...
:shock::wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czegos mniej lub wrecz nie agresywnego. Jesli sa to tylko takie czarne kreski to cleaner powinien sobie z tym poradzic. U mnie dalo rade AG SRP a nie jest to zaden hardcore ani jako srodek scierny czy cleaner - bialy lakier. Jesli beda ryski to recznie SwirlX jesli ten nie pomoze to UltimateCompound. Z racji malej ilosci miejsca, aplikator piankowy megsa lub szmatka z fibry.

 

pasta tempo ... muszisz papierem ...
:shock::wallbash:

jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma, takie ryski łatwo sie usuwa tymbardziej na tak małej powierzchni nawet tempo moze sie udać, nie mowie ze to najlepszy sposób ale da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo jak tempo ale papier? Z reszta ogolnie chodzi o to ze najpierw powinno sie sprobowac nak najmniej agresywnego podejscia, chyba ze wiemy ze i tak nic ono nie da.
papier wodny 2000 jest dość bezpieczny, ja usunąłem nim wszystkie rysy po kocie z maski (cała mi zrysował) rysy pod klamkami sa od paznokci więc podobna rzecz, potem 2500 i na to SRP i myśle że by dobrze wyszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya, ale SRP nakladales maszynowo czy po prostu recznie? Papier na pewno zmatowil lakier a SRP jesli nakladane recznie tylko przykrylo i jak wyparuje to slady po papierze wyjda :( Z reszta nie wiem czy maszynowo SRP dalby rade to wypolerowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya, ale SRP nakladales maszynowo czy po prostu recznie? Papier na pewno zmatowil lakier a SRP jesli nakladane recznie tylko przykrylo i jak wyparuje to slady po papierze wyjda :( Z reszta nie wiem czy maszynowo SRP dalby rade to wypolerowac.
no tak trzeba by po usunięciu rys to wypolerować, trzeba by dojsc do papieru 3000 na mokro aby było polerowanie pastami, chyba ze na miniszlifierce mała gąbeczkaka wtedy bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Przepraszam, że odkopuję. Napiszcie proszę jak usuwacie rysy pod klamkami. Może pojawiło się coś nowego na rynku? Pacjent to czarny mercedes z 2009 roku. Po umyciu niestety uwidoczniły się rysy pod klamkami i w okolicy. A na czarnym lakierze niestety rzuca się to w oczy. Na szczęście chyba nie są głębokie, nie są wyczuwalne pod paznokciem.

IMG_20180409_183227.jpg

IMG_20180409_183355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Pasta cutingowa czy polish na MF czy tricolor i cała naprzód. Przecież tak jest taki sam lakier jak na całym aucie. Ze względu że to Mercedes trzeba liczyć się z tym że się trochę namachasz, chociaż z drugiej strony wystarczy że nabłyszczysz rysy I będzie o niebo lepiej wyglądać. Ewentualnie zdjąć klamki mały pad na rotacje.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekMasa napisał:

Na filmiku robi robotę.

Ale nie mogę go znaleźć nawet na allegro. Ktoś wie gdzie można to dostać?

Już mi się skończył, ale tak działa. Połowa znajomych z pracy pożyczała, żeby właśnie klamki oblecieć. Jak na "ręczną" robotę to efekt super. Musisz poszukać albo zapytaj w dziale Kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarekMasa napisał:

Napiszcie proszę jak usuwacie rysy pod klamkami

zdejmuję klamkę i jadę rotacją normalną korektę na małych padach 35 lub 55mm, zależnie od kształtu zagłębienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.