Skocz do zawartości

Mercedes CLC 200 Kompressor - wash&wax


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

By sie wydawało, że po 15 000 to nie ma co robić przy aucie poza ew. odkurzeniem, ale tutaj pojęcie czystości jest troche inne :-].

Evo, mistrzem byś był jakbyś ogarnął tego Traffica co się w tle przewija, a szczególnie jego front ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca fajna, widać i prawie świeże auto można jeszcze bardziej odświeżyć. A wzór felg na zgięte nóżki pajączka musi być koszmarny w eksploatacji. Te zgięcia same się proszą o rysy i krawężniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
dołączam sie do prośby plus porównanie do SRP

 

To środki z dwóch różnych kategorii, SRP napewno więcej wypełnia, i napewno jest dużo gorsze pod względem kultiry pracy.

 

dobrze Ci się pracowało teraz shieldem przy tych temperaturach?

 

Bardzo dobrze. Najniższa temperatura w jakiej działałem Saphirem w listopadzie to 5 stopni, też bez problemu było.

 

Jak długo trzymałeś bilberry na felgach zanim zacząłeś pędzelkować??

 

1-2 min

 

A mam pytanie mógłbyś coś napisać na temat Nielsena tar&glue remover?

 

Bardzo skuteczny środek,nic mu nie brakuje.

 

Fotele w sumie też już chyba zasłużyły na ekstrakcję.

 

Zdecydowanie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Evo, jakiego stężenia Bilberry używasz do lekko/ średnio brudnych felg? Felgi są dobrze przygotowane na sezon, i raczej nic nie poleży na nich dłużej niż dwa tygodnie :)

Widziałem, że w tym przypadku 1:4, a pracowałeś może na większym rozrzedzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pepper, na zabezpieczone felgi generalnie używam wody z szamponem,przy mojej częstotliwości mycia w zupełności wystarczy. Ale rozrabiałem do 1:10 i też domywa bardzo ładnie. Tutaj 1:10 spokojnie by dało radę, 1:4 to był overkill.

 

a ja mam znów pytanie czy jest sens używania Bilberry w mocniejszym stężeniu na bardzo mocno zabrudzone felgi?

 

Bilberry nierozcieńczone jest naprawdę mocne, ale są na rynku produkty dużo mocniejsze i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, też myję szamponem pomijając przed czy posezonowe przygotowanie, ale czasem po trasie lub jakiejś czasowej obsuwie w pielęgnacji trzeba wytoczyć mocniejsze armaty. Pomyślałem że przyda się bardziej efektywny, ale bezpieczny środek. Już go mam, więc zamierzam używać :) Myślisz, że można stosować Billbery rozcieńczone 1:10 systematycznie zamiast szamponu czy raczej przemywać nim raz na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja :good: i efekt końcowy :-] Evo mam pytanko co do produktu SVNano Express bo sie przymierzam do zakupu.Co o nim myślisz ?Godny jest polecenia wart swojej ceny,jak długo leży na lakierze ,według opisu ok 4 tygodni?bezpośredni konkurent to Cquartz Reload z pojemnością 400ml i taką samą cenną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.