Skocz do zawartości

Mercedes CLC 200 Kompressor - wash&wax


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dzisiaj na warsztat trafił Mercedes CLC 200 Kompressor,dość świeże auto - 15kkm przebiegu. Lakier niestety dośc mocno skatowany, auto myte na myjniach :roll: Na auto miałem parę h więc o korekcie niestety nie było mowy, ale to się zmieni w wakacje :)

 

Głowny problemem właścicielki była dośc brudna skóra :

 

int1g.jpg

 

Do czyszczenia użyłem SV Leather Cleaner, i szczotki Colourlock.

 

50/50

 

int2s.jpg

 

I cały boczek zrobiony :

 

int3e.jpg

int4.jpg

 

Te świeże zacieki na siedzisku to ewidentnie mój błąd,za dużo prodktu dałem :oops:

 

Kolejne 50/50:

 

int5n.jpg

int6.jpg

int8.jpg

 

Tak wyglądała MF po fotelu kierowcy :

 

int7.jpg

 

Czas na deske rozdzielczą, troche kurzu,nic wielkiego.

 

int9.jpg

int10.jpg

int11.jpg

int12.jpg

 

Całośc przetarta APC Meguiars w stężeniu 1:10:

 

int13.jpg

 

Nastepnie w ruch poszedł Zymol Vinyl Conditioner,na uprzednio podgrzane plastiki :

 

int14.jpg

int15.jpg

int16.jpg

int17.jpg

 

Szyby umyte Meguiars Glass Concetrate,uwielbiam zapach tego środka :)

 

int18.jpg

int19.jpg

 

Z szyb zniknęły również ślady po sporej ilości winiet:

 

win1px.jpg

win2kk.jpg

win3x.jpg

 

Dywaniki zostały odkurzone i oczyszczone 303 Fabric Cleanerem z pomocą odkurzacza wodnego.

 

int20.jpg

int21.jpg

int22.jpg

 

Skóra została potraktowana później Raceglaze Leather Balm :

 

let1v.jpg

let2a.jpg

let3lp.jpg

 

Na elementy lakierowane użyłem SV Nano Express :

 

ne1d.jpg

ne2.jpg

ne3n.jpg

 

Środek zasadniczo skończony, czas zająć się autem z zewnątrz. Na pierwszy ogień koła:

 

wheel1.jpg

 

Niezbyt brudne,za to niestety dośc mocno poobijane :/

 

wheel2b.jpg

 

Do mycia użyte zostały Valet Pro Bilberry 1:4,szczotka Raceglaze i pędzelek do kół ValetPro, którego test zamieszcze w oddzielnym temacie.

 

wheel3a.jpg

wheel4q.jpg

wheel5.jpg

wheel6.jpg

wheel7.jpg

 

Opony i nadkola domyte BiltHamberem Surfex 1:10 :

 

wheel8.jpg

wheel9.jpg

wheel10.jpg

wheel11.jpg

wheel12.jpg

 

Detale,napisy itp również potraktowane Surfexem :

 

det1n.jpg

det2l.jpg

det3.jpg

 

Czas na mycie auta - CG CitrusWash and Gloss w stężeniu "cleaner" i SV Washpudel :

 

wash1.jpg

wash1.jpg

wash4.jpg

wash5.jpg

 

Następnie auto zostało spłukane i wyglinkowane za pomocą ONRa i glinki BiltHamber :

 

clay1r.jpg

clay2.jpg

clay3.jpg

 

I osuszone :

 

dry3x.jpg

 

Czas zajać się lakierem. Jak już mówiłem, czasu na korekte nie było, siegnąłem wiec po Chemical Guys Ez-Creme który co nieco zamaskował i ożywił niesamowicie wysuszony lakier. Bardzo fajny środek, po wypracowaniu mamy praktycznie czysty lakier tak że nie ma co zbierać MF :) :

 

ez1x.jpg

ez2z.jpg

ez3.jpg

 

Z tego etapu nie ma zdjęć niestety, walczyłem z wszechobecnym pyłem który mi nonstop leciał na samochód (cholerny wiatr :zly: ), z użyciem CG Pro Detailera :

 

pro1js.jpg

 

 

 

Czas na wosk - miał być CG Celeste, ale że w niskich temperaturach działa kiepsko,sięgnąłem po SV Shield :

 

wax1.jpg

wax2.jpg

wax3.jpg

 

Po 30 min spolerowany :

 

wax4.jpg

 

W między czasie zająłem sie wydechem,tutaj użyty Autosol :

 

autosol1.jpg

 

Oraz plastikami i oponami, z pomocą CG HyperCoata :

 

dres1k.jpg

dres2m.jpg

dres3.jpg

dres4.jpg

 

I tak się prezentuje skończone auto :

 

wax5.jpg

wax6.jpg

wax9.jpg

wax10.jpg

wax11.jpg

wax12.jpg

wax13.jpg

wax14.jpg

wax15.jpg

wax16.jpg

wax18.jpg

wax19.jpg

wax20.jpg

wax21.jpg

 

Wnętrze :

 

fin1d.jpg

fin2r.jpg

fin3.jpg

fin4.jpg

fin5k.jpg

fin6.jpg

 

I to by było na tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Głowny problemem właścicielki była dośc brudna skóra
:roll:

Myślałem że będą trochę inne zdjęcia...ale te też są fajne... wypas fotorelacja efekt oczywiście też. Może masz zbliżenie lakieru przed i po tym ez kremie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pieknie pieknie :good: jaka reakcja wlascicielki?? bo podejrzewam ze w takim stanie nie byl nawet jak go z salonu odbierala ;)

skórzana tapicerka w nowych autach jest chyba produkowana w innej technologii niz dawinie hehe tez mam przypadek jasnej skóry w audi którą czyściłem jakiś miesiąc po odebraniu samochodu z salonu bo była zabrudzona dżinsami. to bylo bodajże w październiku- doprowadziłem ją do czystości, niedawno wlasciciel do mnie dzwonil że skóra znów jest w takim samym stanie. Widziałem już różne jasne tapicerki ale żeby aż tak szybko się brudziła to jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super robota jak na tak krótki czas :good: ciekawe jaka była mina właścicielki :-]

na tej materiałowej części fotela są jakieś plamy czy to wina zdjęć?

 

czemu plastiki podgrzewałeś i czym?

 

z tego co czytałam Zymol Vinyl Conditioner nakłada się na ciepłe plastiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Myślałem że będą trochę inne zdjęcia..

 

A co z nimi nie tak ? ;)

 

Może masz zbliżenie lakieru przed i po tym ez kremie?

 

Niestety, jaka pogoda dzisiaj była każdy wie,i choć bez lamp różnica też była widoczna, to aparat tego nie oddawał.

 

jaka reakcja wlascicielki??

 

Bardzo zadowolona ;)

 

trzeba przyznać ,że czyścioszka z niej.

 

Moim zdaniem jak na "zwykłą" osobę to auto było zadbane i niezapuszczone. Fakt, lakier zniszczony przez myjnie,ale wynika to z tego że auto często je odwiedza.

 

To normalne, że skóry tak szybko się brudzą ?

 

Ostatnio robiłem X6 które miało jeszcze mniej przebiegu, a jasne skóry w porównywalnym lub gorszym stanie.

 

czemu plastiki podgrzewałeś i czym?

 

Bo Zymol zaleca podgrzanie plastików przed nałożeniem Conditionera, lepiej się wtedy wchłania i jest trwalszy. Ale za dużo z tym zabawy IMO. Podgrzewałem suszarką ;).

 

napisz kilka slow o SV Washpudel - warto ?

 

Wg mnie warto, ale co kto lubi. Ja rękawic nie lubie bo sa bardziej męczace przy myciu, i dają zero piany. Minusem Washpudla jest to że lubi sobie na początku gubić włókna, ale to mija po kilku myciach.

 

Mógłbyś porównać Chemical Guys Ez-Creme do Chemical Guys wet mirror ?

 

Nie używałem niestety WMF.

 

na tej materiałowej części fotela są jakieś plamy czy to wina zdjęć?

 

Na zdjęciach z lampą powyłaziły takie plamy, na żywo w świetle dziennym i pod LEDem nie było tego widać.

 

akiej szczotki używasz do czyszczenia dywaników welurowych? I jak wg, ciebie wypada 303 Fabric Cleaner na tle np. Megs APC w steżeniu 1:4 ?

 

Szczotka to jakaś najtańsza z Tesco, ale jest rewelacyjna bo ma ciut bardziej miękkie włosie od szcztoki Colourlocka, więc nie ma opcji żeby coś pozaciągała, i jest bardzo trwała.

 

303 uzywam w stężeniu 1:10, bardzo lubie ten środek bo w przeciwieństwie do Megsa się w ogóle nie pieni,a czyści ładnie. Nierozcieńczonego nie uzywam bo nie miałem jeszcze do czynienia z plamami które by tego wymagały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.