Skocz do zawartości

EP800 Compact Rotary Polisher


Plater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Praca z nią jest ok. Nie wydaje się za ciężka ani za lekka, taka w sam raz. Niestety nie jestem tak doświadczony jak koledzy wyżej i nie miałem przyjemności porównywać jej z innymi polerkami rotacyjnymi oprócz z orbitalną DAS-6.

Wymiarami i wagą jest bardzo podobna do DAS-6 . Z włącznikiem jest mały problem gdyż wpierw trzeba go lekko wcisnąć a później można przesunąć w pozycję ON. Trochę upierdliwe ale idzie się przyzwyczaić. Szczególnie polecam ją do "zastosowań domowych" i nie mam tu na myśli mieszanie ciasta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podłącze się.

 

Też posiadam EP800, miałem okazję ostatnio przetestować ją na drzwiach w samochodzie.

Wrażenia, lżejsza od Silverline ale bez przesady, włącznik jak przedmówcy, nic nowego nie dopiszę.

 

Założyłem BP 75 i w sumie byłem zadowolony, brakuję wolego startu. Włączasz na "1" a tu się rakieta odpala.

 

Mała moc 800W nie przeszkadzała na BP75. Dziś zobaczę jak pracuję się nią na BP 125.

 

reasumując:

Można kupić, ale wg mnie dobra jako 2 w garażu. Raczej do finiszu bądź do dziwnych powierzchni. Do cięższych prac lepiej coś masywniejszego, cięższego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra małe sprostowanie.

Wczoraj około 8h pracowałem EP800. Przez cały czas jechałem na zielonym padzie i na pastach Menzerna 500 i zielony korek.

 

Wrażenia.

Bieg między 4-5 czyli wg tabliczki czyli obroty między 1800-2000 idealnie nadaje się do pracy cuta. Ze względu na wagę trzeba bardziej kontorlować maszynę. Większy docisk też wskazany ale rekompensuje np przy pracy na dachu albo bocznych panelach.

 

Co zauważyłem, maszyna się grzeje. Prawie 30min odpoczynek nie wystudza jej.

Przełącznik po 5-6włączeniach opanowany.

 

Minusem też jest brak blokady głowicy. By zdjąć BP trzeba mieć pod ręką kluczyk albo prawami fizyki :)

 

i taka uwaga na koniec, mogła by mieć zamiast tej rączki uchwyt jak w DAS czy też makita bądź silverline.

 

Podsumowanie.

Dla początkujących fajna zabawka, lekka, nie wymaga takiej kontroli jak cięższe maszyny ale po puszczeniu samopas potrafi narobić hologramów:) Świetna jako druga "w domu"

 

 

 

dziś będę leciał finiszem na padach LK 3m, i pastach Menzerna 4000 i żółty korekt.

Później dam znać jak sie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem, maszyna się grzeje. Prawie 30min odpoczynek nie wystudza jej.

No właśnie, jak Paweł pracował (pewnie słąbiej dociskał;p) to była zimna i się wkurzałem, dlaczego to moje metabo już jest gorące a ta zimna:D Ale jak ja chwyciłem ep800 i docisnąłem z cuttingiem to też się nagrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak an cutingu 150 (bp125) grzeje się dość mocno ( przy dużym docisku) a na np. na cutingu ale na 75 przy średnim docisku też się grzeje ale nie aż tak.

 

Zauważyłem jeszcze coś takiego, na dużym padzie (pod samym obciążeniem pada) polerka wydaje dziwny dźwięk. taki jak by łożysko albo cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak an cutingu 150 (bp125) grzeje się dość mocno ( przy dużym docisku) a na np. na cutingu ale na 75 przy średnim docisku też się grzeje ale nie aż tak.

 

Zauważyłem jeszcze coś takiego, na dużym padzie (pod samym obciążeniem pada) polerka wydaje dziwny dźwięk. taki jak by łożysko albo cos.

pewnie trzeba ją dosmarować na przekładni,

 

 

EDIT

dzisiaj dołożyłem troche smaru do przekładni troszke weszło ;) pracuje troszke ciszej i pewnie będzie sie mniej grzać, niedługo prawdziwy test na lakierze vw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Również testowałem EP800 którą otrzymałem od kolegi tmw. Pierwsze spostrzeżenia. Lekka, stosunkowo cichy silnik, głośna przekładnia, niewygodny włącznik i regulacja obrotów , słaby softstart i dobra stabilizacja. Za tą cenę godna polecenia!

 

Dziś odebrałem model EP801. Inna bajka! Choć to brat bliźniak 8-setki to zupełnie inna liga. Cichutka, bardzo ergonomiczna, włącznik i reg obrotów tam gdzie powinien być. Softstart i stabilizacja ok. Zobaczymy jak temp podczas pracy.

W skład zestawu wchodzą: polerka,uchwyt boczny,klucz,zapasowe szczotki, schemat budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Twardo przymierzam się do zakupu swojej pierwszej polerki, więc czytam po kolei wszystko w tym dziale.

Zaciekawiła mnie ta EP801, zerknąłem w sieć i noo... całkiem, całkiem mi się podoba to co widzę (ale ja kompletny lajkonik jestem w temacie, więc nie ma się co sugerować ;)).

 

http://translate.google.pl/translate?hl ... 168-1.html

 

http://www.facebook.com/pages/Shinemate ... 02?sk=info

http://www.facebook.com/pages/Shinemate ... 8340428702

 

http://www.alibaba.com/product-gs/31143 ... isher.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak wcześniej pisałem miałem okazję bawić się EP800 i PE801.

Dla siebie wybrałem EP801 (SIM180 sprzedałem) i moim zdaniem było to dobre posunięcie.

Polerka cichsza,lżejsza,mniejsza przez co dużo wygodniejsza w pracy.

Ma dużo lepszą stabilizację obrotów no i ta cena....

Polecam EP801 z czystym sumieniem co potwierdzić mogą koledzy z forum którym dałem się pobawić moją zabawką.

801 nie grzeje się tak jak 800!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kiedy można się spodziewać EP801 w Polsce , czytając opinie i nowy ergonomiczny sposób "prowadzenia" zapowiada się przyzwoicie i ta waga :)

 

 

z tego co słyszałem, ma być dosępna na przełomie lipca/sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.