Skocz do zawartości

Końcówki wydechu - jak oczyścić?


Rekomendowane odpowiedzi

yukon, wszystko pięknie, ale Ty zrobiłeś po prostu polerke nierdzewnej rury, mogłeś ciachać papierem bez strach,u a u kolegi jest to samo z czym ja miałem problem czyli rura czymś pokryta więc nie można trzeć tego bez umiaru.

Forest, znalazłem sposób na to(poczytaj wczęsniejsze moje posty to zobaczysz że próbowałem wszystkim) a jest nim zmywak kuchenny tego typu http://www.takczysto.pl/scierki_zmywaki ... lowy_3_szt

wiem ze na pierwszy rzut oka brzmi to jak herezja, ale on wbrew pozorom jest całkiem delikatny i z materiału o twardości nie większej niż sama rura więc najwyzej minimalnie zmatowi(co później bez problemu wyprowadzisz na lustro pasta polerska). Szorujesz tym jedynie sam brzeg i ew. wnętrze rury, nie szoruj całej bo na zewnątrz poradzisz sobie samą chemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu chromowanemu wydechowi dała radę i sam się zdziwiłem jak ładnie wyszło. Jeśli chodzi natomiast o wydech ze stali nierdzewnej to też próbowałem użyć tej samej pasy - nie zdziałała nic.

 

EDIT:

Zdjęcia "przed i po" zastosowaniu w/w przeze mnie pasty Sonax (żebym nie był gołosłowny).

wydech.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czterech przypadkach jest pokazany ten sam wydech w tym samym samochodzie.

2 górne zdjęcia pokazują sytuację przed zabiegiem. 2 dolne po.

Jakość kiepska ale nie mam fotografii stricte samego wydechu więc wycinałem je z tych pokazujących sylwetkę samochodu. Wg mnie różnice widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, pacjent to Mercedes W124 E280 z końcówkami wydechu AMG. Efekt po przetarciu mikrofibrą i Turtle Ice Silver Wax:

 

p5260013.jpg

 

p5260012g.jpg

 

Efekt bardzo krótkotrwały i niezbyt zadawalający :( Myślicie, że np. Autosol osiągnie lepszy efekt :?: Nie wiem z czego są te końcówki i boję się, żeby nie zedrzeć tej powłoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w ogóle chcesz osiągnąć? Bo na zdjęciu to ładnie wyglądają te końcówki

 

Lewa ma takie na górze jakby delikatne zarysowania/wżery, nie wiem jak to nazwać, ale nie dało się spolerować :dontknow:

 

autosol służy do polerowania, nie zabezpieczy końcówek przed ponownym zabrudzeniem.

 

Zdaję sobie, że czynność trzeba regularnie powtarzać, najlepiej po każdym myciu, ale czy nada lepszy błysk nież wspomniany Turtle Ice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.