Skocz do zawartości

Grit Guard - prototyp.


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Witam serdecznie!!!

 

 

Postanowiłem zrobić sobie GG do popularnego u nas wiadra z Leroy Merlin.

 

Kratkę wyciął mi kolega z zaprzyjaźnionej firmy na CNC.

 

Muszę jeszcze skleić ze sobą wszystkie elementy i będzie ok.

 

Czekam na komentarze i pomysły co ulepszyć, co zmienić.

 

Oto zdjęcia mojego "Grit Guard'a"

 

 

dsc00273.jpg

 

 

 

dsc00274bc.jpg

 

 

 

dsc00275xs.jpg

 

 

 

dsc00276kr.jpg

 

 

 

dsc00277fu.jpg

 

 

 

dsc00282y.jpg

 

 

 

dsc00281m.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłowości a koledze/Tobie projektu, bardzo ładnie masz to wycięte :good:

 

Wydaje mi się jednak, że powierzchnia płytki jest zdecydowanie za duża w stosunku do powierzchni "otworów". Ogrom zanieczyszczeń pozostanie na powierzchni płytki pomiędzy otworami, przegródki oryginalnego grit guarda są zdecydowanie cieńsze od pól które pozostawiłeś między otworami.

 

gritguard.jpg

 

Poza tym, zapomniałeś o otworkach na palce, wyciąganie bardzo dopasowanego grit guarda może być problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle :) jak sięga dna to chyba nie ma co zmieniać :) Tyle, że w zwykłym powierzchnia nie jest idealnie gładka dzięki czemu można trochę powycierać rękawice o te "kratki", mój jest kilka cm nad dnem ale nie zauważyłem żeby to przeszkadzało w separacji brudu.

 

PS. Tak jak pisze Adam, rzeczywiście trochę wąskie te kratki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że powierzchnia płytki jest zdecydowanie za duża w stosunku do powierzchni "otworów".

 

 

to samo przyszło mi do głowy, fajnie wygląda, ale na tej poziomej powierzchni zostanie sporo zanieczyszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak wiem ,że za wąskie otwory. Pierwszy zrobiliśmy z wąskimi ramionami ale było to tak wiotkie ,że tylko "patrz i nie dotykaj".

Rozglądam się za innym materiałem i będziemy działać!

Krzyżak dotyka dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Panowie utwierdziliście mnie tylko w tym co pierwsze pomyślałem jak odebrałem wyciętą kratkę. Poszukamy grubszego tworzywa i spróbujemy jeszcze raz tymczasem chyba takie coś lepsze niż nic , prawda?

Jak wysmyczę coś nowego pokażę Wam jak wyszło.

Jak projekt będzie przez szacownych forumowiczów zaakceptowany postaram się zrobić więcej szt. Niestety nie mam pojęcia jakie byłyby to koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wczoraj zrobiłem pierwszą próbę.

Uśmiałem się jak diabli jak okazało się ,że mój krzyżak jest niezatapialny :lol:

Dziś wytnę nowy z takiego samego tworzywa co kratka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem podobna, tyle, że na dno dałem kratkę malarską (taką do wyciskania wałka malarskiego).

Dodatkowo, druga kratka stoi w wiadrze i o nią wycieram rękawicę.

Wiadro mam 20 ltr- owalne.

Też myślałem o wykorzystaniu tej kratki. A jak zrobiłeś krzyżak? Bo nie mam żadnych elementów do wykorzystania o tym kształcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem pierwszą próbę.

Uśmiałem się jak diabli jak okazało się ,że mój krzyżak jest niezatapialny :lol:

Dziś wytnę nowy z takiego samego tworzywa co kratka.

 

 

zastosuj ołowiane ciężarki wędkarskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem pisać bo mi było wstyd-mój też jest niezatapialny! :lol:

Położyłem na kratkę młotek, ale póżniej obciążę ołowiem lub dam ciężkie, nierdzewne śruby.

Na krzyżak wykorzystałem starą, plastikową skrzynkę, którą ktoś wyrzucił pod mój płot.

Pociąłem ją gumówką-reszta poszła do kosza.

Dostałem za free pasek pleksi od gośca co robi reklamy-jest piękny, ale stwierdziłem, że trochę za wąski.

Reszta sprawdza się znakomicie-szczególnie kratka do czyszczenia rękawicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem kilka prototypów GG, ale większość pływała i mnie irytowała W końcu sobie kupiłem zwykłego, bo już mi się nie chciało:)

Otwory faktycznie za małe, i warto zauważyć, że w GG ważna jest wysokość tych kratek, bo ona powoduje, że brud się na niej zatrzymuje.

Fajnego GG można by stworzyć z takich kratownic co się w nich trawę sadzi (plastikowe kratki z kwadracikami 10x10cm). Są wysokie, wyciąć z tego kółko, i jeśli to nie pływa to mamy ideał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie jestem w trakcie robienia grit guarda własnej produkcji (z mikrofali ) Czy krzyżak jest ważną częścią, czy tylko podstawką? Bo mój projekt zakłada podstawkę, bez przedziałów.

Ważny jest zarówno krzyżak jak i wysokość ścianek tej kratownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej płukać rękawicę wodą ? i nie potrzebny żaden GG. :|

 

EKOLOGIA !

z resztą samą wodą raczej nie wypłuczesz, bo mikrofibra zatrzymuje brud, trzeba by mechanicznie. Chyba, że druga osob abędzie Ci pryskac w rękę z Karchera ; o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój troszeczkę inny sposób :

Bierzemy dwa wiaderka 20L po farbie , nie muszą być oczywiście dokładnie takie ale te mają szeroki rant górny co daje kilka centymetrów przestrzeni między ich spodami po złożeniu ze sobą , w jednym wycinamy otwory w dnie lub obcinamy spód zastępując go kratką po czym wsadzamy jedno w drugie . Podczas mycia cały syf spada przez dno górnego wiaderka a woda nie podnosi go do góry bo ścianki po których mógł by się podnieść są całe zasłonięte górnym wiadrem , oczywiście można przyczepić sobie dodatkowo krzyżak ale mi zawsze wydawał się zbyteczny przy takim układzie , koszta wiaderek praktycznie żadne :-] Górne wiaderko można też w każdej chwili wyjąc i jeśli coś nie opadło na dół przez otwory to opłukać i wsadzić z powrotem nie tracąc wody z szamponem .

Może nie napisałem przejrzyście o co mi chodzi ale taka godzina :D

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.