Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Ile wam wytrzymują pady?? ja zrobiłem prawie całe auto manzerna fg 500 i pomarańczowy flexipad po zewnętrznej stronie trochę się podarł (postrzępił się delikatnie ale da się polerować) Nie wiem czy to jest normalne?? Jeśli nie to co robię źle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak najbardziej wplywa negatywanie, jest na bazie alkoholu i czymś przecież musi "myc", czasami zacieki po plynie usuwa dopiero cleaner lub finiszowa pasta.

 

hm... to w takim razie czego używać żeby nie wpływało negatywnie na wosk? Bo moje spryskiwacze pryskają na dach trochę zwłaszcza przy większych prędkościach, i zauważyłem że po niecałym miesiącu mój FK 1000p na dachu wyraźnie osłabł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ble, użyj quick detailera :evil: a tak naprawdę, to moim zdaniem przy dobrej 'niewidzialnej wycieraczce' użycie spryskiwacza ogranicza się naprawdę do absolutnego minimum. Przynajmniej w moim przypadku, a mam dodatkowy ból, bo spryskiwacze lamp potrafią czasem całą maskę zapaskudzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, do wosku FK Pink Paste jaki QD zakupić ? Myślałem o CG Pro Detailer, ale może sensowniej byłoby nabyć coś z tej samej stajni czyli FK Extra Slick . :idea: I jeszcze jedno, jako cleanera używam AIO Cherry Glaze od Auto Brita, używać po nim IPA przed nałożeniem wosku ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy temperatura ma wpływ na polerowanie lakieru z użyciem past menzerna i 3m? Jest tak jak w przypadku wosku, że musi być odpowiednia temperatura żeby ścierniwo się odpowiednio rozbiło czy nie ma znaczenia? 16 C jest okej do polerki? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy temperatura ma wpływ na polerowanie lakieru z użyciem past menzerna i 3m? Jest tak jak w przypadku wosku, że musi być odpowiednia temperatura żeby ścierniwo się odpowiednio rozbiło czy nie ma znaczenia? 16 C jest okej do polerki? :o

i tak panel sie nagrzeje, nawet bym powiedział że lepiej jest jak jest zimniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem polerować lakier, na próbę wziąłem mały element drzwi na dole, idzie kombinacja menzerna 500 z białym padem flexipads, polerka silverline silverstorm, przy polerlowaniu strasznie szybko nagrzewa się lakier, czy to normalne? :cry: Generalnie ma ktoś jakieś rady przy tym zestawie? Lakier LC9Z czarny metalic. Powinno sie rozprowadzić paste na 600 obr na dwóch przejściach, tyle że tu obroty zaczynają się od 900, mógłby ktos napisać schemat polerowania przy tej kombinacji? Bo robiłem metodą zenitu i pasta nie została rozprowadzona, wytarłem mikrofibrą bo bałem się o ten nagrzewający lakier.. Dziś chyba odpuszcze, postudiuje jeszcze a jutro spróbuje :ad:

Może być PW, dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toka, wiadomo że lakier nagrzewa się przy polerowaniu, robi się nawet gorący, wystaw auto na słońce i sprawdź jaką lakier potrafi osiągnąć temperaturę i nic mi nie jest.

No dobra, ale słońce lakieru nie przypali :)

Czyli nie martwić się że jest ciepły? Przejazdy robie bardzo szybkie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.