Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj nakładałem PB BH aplikatorem bawełnianym i PB NB aplikatorem gąbkowym.

Jak czyścimy aplikatory??? Tak samo jak fibry, biały jeleń i jechane ????

wprawdzie muszę dokończyć jutro nimi resztę auta ale jak skończę to będzie trzeba je jakoś wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sie pytalem bo lalem nafte na mieka szmatke i wycieralem ta sama szmatka i byla dalej biala ,ze kolor czarny to nie widzialem tej smoly ale na forum przekonyali ze musi byc, sprobuje w innym miejscu. Glinkowanie bedzie tylko balem sie jej dobic juz na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak czyścimy aplikatory??? Tak samo jak fibry, biały jeleń i jechane ????

wprawdzie muszę dokończyć jutro nimi resztę auta ale jak skończę to będzie trzeba je jakoś wyczyścić

 

Ja piorę ręcznie wszystkie MF czy też aplikatory gąbkowe , z MF cz bawełniane w ciepłej wodzie z dodatkiem szarego mydła BHP ew. "Biały Jeleń" ... oczywiście nie piorę razem np. "ręcznika" do osuszania z aplikatorem którym nakładałem wosk itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) przed woskowaniem zamiast cleanera moge uzyc politury na maszynie 3M jasny niebieski korek? czy jakis inny cleaner? bo ta politura jest cleanerem tez tak?

 

 

i drugie pyt.) czym sie rozni jasno niebieski 3m od granatowego? obydwie to politury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam mocne przebarwienia niewiadomego pochodzenia na desce rozdzielczej i plastikach, czym mogę to zniwelować? może są jakieś specyfiki które odnowią mi deske i plastiki?

 

wyczytałem że black wow do plastików a-la do szyn siedzenia czy listwy progowe.

plastik Zymol Vinyl Conditioner, ale czy to da radę?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uaz555, Można

 

można, ale IPA usuwa olejki z past polerskich po korekcie, cleaner przygotuj, odswieży i nada blask przed woskiem dlatego według mnie IPA jest tylko {opcjonalnym} etapem przed cleanerem. Poprostu wosk na przygotowanej powierzchni przez cleaner będzie dużej leżał niż na IPA i teoria mówi że po cleanerze będzie lepiej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przy zakladaniu boczkow drzwi, gdzie mam ta materialowa tapicerke znajomy pobrudzil mi smarem badz olejem silnikowym co mial na rekach ow tapicerke. Mam pytanie czy mozna o wypedzelkowac APC Nielesena powiedzmy 1:2 czy wpierw jakims rozpuszczalnikiem przeleciec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedur Najlepiej TERSUS SR201 MegaGel, z własnego doświadczenia wiem że smary schodzą odrazu po tym środku jak równierz i inne paskudztwa, pare razy nawet odkurzałem ten żel zwykłym odkurzaczem jak piorącego nie było w pobliżu i nic z nim sie nie stało . Troche kosztuje ale jest bardzo wydajny i co najważniejsze bezpieczny dla tapicerek.

 

 

MyszaKr Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić to w praktyce:) W najbliższym czasie zrobie maske 50/50 z jednej strony ipa-> Dodo Juice Lime Prime -> Collinite no. 476 a z drugiej to samo tylko bez cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. wałkuję forum ponad rok i nie wiem, gdzie popełniam błąd podczas pracy.

Zwięźle pisząc, zachowuję następującą kolejność:

- mycie > tar remover > glinka > mycie > SRP maszynowo > Ultra Deep Shine od AG > Meguiars Tech Wax 2.0 -

Problem w tym, że auto postoi 4h na deszczu i z kropelkowania kompletne zero. Będę wdzięczny za wskazówkę, który to etap (może brak cleanera?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.