Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja używam padów firmy BOLL - dostępne w każdym sklepie z lakierami samochodowymi , drogie nie są, dobrze wyważone i starczają na dłużej niż farecla.

 

To prawda też używałem padów farecli ale dużo szybciej się niszczyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek1985, wstaw ten wosk do lodówki i zobacz czy to nie pomoże.

z tego co się orientuję to tak średnio pomaga, po wyjęciu z lodówki będzie z powrotem to samo, wosk należy roztopił w garnku z wodą i ponownie powoli wystudzić,

przy topieniu ciecz musi być klarowna, na początku będzie mętna i jak wtedy odstawisz to będzie taki jak wcześniej, temp to bodajże 85 stopni, gdzieś tutaj był opis łukasza jak to się robi

podczas topienia należy cały czas mieszać, po odstawieniu mieszamy jeszcze raz i w spokoju kilka godzin powoli ma się schładzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

slavoPL, zasadniczo to żadnego wosku nie musisz trzymać w lodówce, grunt to nienasłonecznione,suche miejsce. Ja trzymam w lodówce bo zapobiega to osadzaniu się olejków na opakowaniu, i generalnie takim woskiem lepiej mi sie pracuje.

 

pLaYmAn, ZTCW tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wiek auta ma tutaj małe znaczenie, i na tak zadane pytanie jak to powyżej nie da się odpowiedzieć "użyj pasty X i pada Y". Nowe lakiery potrafią być w takim stanie że zielony korek idzie w ruch, bez zdjęcia czy obejrzenia na żywo nie ma co rzucać propozycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jaki czas używać cleanera np SRP? Czy używa się go w celu całkowitego sciągnięcia poprzedniej warstwy wosku? I np co 3 woskowanie czy tylko po gruntownej zabawie z lakierem np po zimie i wtedy przed pierwsza warstwą wosku dajemy SRP a potem już tylko wosk ?

Drugie pytanie o SRP czy środek ten 'wpracowywuje sie' w lakier na mokro czy zostawia się jak wosk a dopiero potem pracuje ?

 

Dotatkowo szukam jakiegos ciekawego wosku w płynie do stosowania na mokro, który używalbym przy kazdorazowym osuszaniu karoserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące talerza mocującego pod wodny papier ścierny, czy taki pod gąbki polerskie będzie ok?? (jeżeli tak to jakiej grubości powinien być) jeżeli nie to jakiego talerza szukać i gdzie?? Chodzi o polerke lamp w 12-letniej Hondzie Accord.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.