Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie mam takie pytanie czy cleaner przed woskiem ma duże znaczenie w sprawie jakości powłoki wosku i jej trwałości.

Im lepiej/dokładniej przygotowana powierzchnia tym dłużej wosk poleży. Nie bój się, że colli zejdzie po tygodniu... tak źle nie będzie. Poza tym... niedługo i tak pewnie będziesz pucował auto i będzie możliwość użycia cleanera. Dla mnie wosk może sobie leżeć nawet poniżej miesiąca, bo częściej lubię się woskiem bawić ;)

 

. Mówię że potrzebój jeszcze ze 3 godziny a ona oczywiście w ciągu następnych 30 minut była w garażu z 10 razy oczywiście ze wsparciem mamy. I tak dzięki nim zapomniałem przed colim dać cleanera. I z tąd moje pytanie.

Stąd.

 

I zaraz mnie szlak trafi bo tak mnie poganiała, a teraz już godzinę na nią czekam i postanowiłem zapytać Was czyli doświadczonych detalierów. :)

Szlag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanko czy zabezpieczacie folią głośniki podczas mycia progów myjką, bo trochę się o nie boję. Niby jeden przeleciałem na szybko i trochę poleciało na głośnik, na razie nic się nie stało :idea:

Drugą sprawę mam odnośnie mycia deski rozdzielczej. Czy APC psikać bezpośrednio na plastiki, szorować i potem wytrzeć MF? I czy na radio jakiejś folii nie dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy prosi mnie o zakup piany i wosku do motoru ;) piana ma zmywać dosyć dobrze zabrudzenia drogowe...może zmywać wosk(wpadł na pomysł, że będzie często woskował). Co do zabezpieczenia myślałem o czymś z sealantów :-] problemy to, wysoko temperatura i obcieranie się, szczególnie o bak. moje typy:

 

1. piana ValetPRO Orange Pre-Wash/ValetPRO Snow Foam Combo?

2. FK1000/WOLFGANG DEEP GLOSS 3.0/Duragloss #105?

 

jeżeli ktoś ma doświadczenie z motorami albo wie co dobrze sobie poradzi, będę wdzięczny za rady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. piana ValetPRO Orange Pre-Wash/ValetPRO Snow Foam Combo?

2. FK1000/WOLFGANG DEEP GLOSS 3.0/Duragloss #105?

1. piana ValetPRO Orange Pre-Wash/ValetPRO Snow Foam Combo?

2. FK1000/WOLFGANG DEEP GLOSS 3.0/Duragloss #105?

co do piany jeśli ma być mocna to dimer i temu podobne preparaty do mycia tirów,

a wosk jeśli będzie urzywany często i bez cleanera wybrał bym na przykład taki ALL-IN-1 POLISH + SHINE & SEALANT lub inny cleaner wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kłopot z felgami, przyjechały trochę brudne i zaklejone taśmą więc najpierw je umyłem apc 1:4, vp tar and glue remover usunąłem resztki taśmy od wewnętrznej strony felgi i na całość nałożyłem nie rozcieńczony blue gel, ładnie sie domyło ale, od strony zewnętrznej zostały czarny nalot (pewnie z hamulców). Mam attack od autolandu, ale nie liczę, że on da radę skoro blue gel nie dał. Czy ironx załatwi sprawę i idealnie doczyści felgi? Większe kropki poszły po vp tar and glue ale "maczek został"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mycia wstępnego przed korektą używam Tenzi Truck. Motor to podobna Yamaha MT 01 z dużą ilością chromy i czegoś na styl carbonu(wydechy itp.) boję się, żeby piana o ph14 nie załatwiła tego wszystkiego.

malkolm co polecasz z AIO? może CHERRY GLAZE i na to np. FK1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam w tej chwili iron-x, jutro zakupię i dam znać jak poszło. Chciałbym do ideału je doprowadzić więc nie odpuszczę tego nalotu, czuć go pod palcami jak piasek no i wygląda też średnio. Skoro większe zmyło tar and glue remover to mniejsze pewnie nie są pod lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mycia wstępnego przed korektą używam Tenzi Truck. Motor to podobna Yamaha MT 01 z dużą ilością chromy i czegoś na styl carbonu(wydechy itp.) boję się, żeby piana o ph14 nie załatwiła tego wszystkiego.

tu może być problem, do chromu to raczej coś o neutralnym ph.

co polecasz z AIO? może CHERRY GLAZE i na to np. FK1000?

nie znam tego produktu więc nie odpowiem, ale myślę że każdy AIO z polimerem będzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.