Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tak :thumbdown: Może w przyszłości pomyślę o jakiejś maszynce. Chciałbym się zamknąć w cenie 200 zł, wosk + cleaner. Nie wiem czy istnieją cleanery, które łatwiej wypracowują się ręcznie, to byłoby na pewno duże ułatwienie pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin89,

Achilles Drep od valet pro ładnie wypełnia i dobrze sie mi z nim pracuje, tak samo sprawa się ma z Autoglym SRP. Clearkote Vanilla Hand Glaze tez oczyszcza i wypełnia tak jak Cie interesuje ;) żeby efekt był jeszcze lepszy można jeszcze po cleanerze nałożyc glaze do podbicia looku a potem kłaśc wosk :) Kup sobie tester na początek z Dodo albo ciekawy jest wosk Lusso Oro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jestem przed zakupem rotacji(Lare EPL-11) i chciałem się dowiedzieć czy jeśli do maszyny kupie talerze: 125mm talerz mocujący FlexEdge i talerz mocujący o średnicy 75mm do gąbek 80mm - to czy do tego 125mm mam kupić gąbki o średnicy 135mm czy 150mm czy może na takim talerzu mogę używać obydwu wymiarów :o .

A i jeszcze jedno odnośnie futra polerskiego czy kupić z wyższym włosiem i o jakiej średnicy 130mm czy wystarczy mi 80mm?

Dziękuje bardzo za podpowiedzi bardziej doświadczonych. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem rotacji(Lare EPL-11) i chciałem się dowiedzieć czy jeśli do maszyny kupie talerze: 125mm talerz mocujący FlexEdge

W zestawie z LARE EPL-11 jest już talerz FlexEdge 125mm

 

czy do tego 125mm mam kupić gąbki o średnicy 135mm czy 150mm czy może na takim talerzu mogę używać obydwu wymiarów :o .

Obydwa rozmiary pasują do talerza 125mm

 

A i jeszcze jedno odnośnie futra polerskiego czy kupić z wyższym włosiem i o jakiej średnicy 130mm czy wystarczy mi 80mm?

 

futro 130mm do talerza 125mm, a futro 80mm do talerza 75mm :)

Jeśli pytasz się o futra FlexiPads Merino(wyższe) i zwykłe (krótsze), to to drugie mocniej tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu5asz, a dlaczego od góry??

Tyle razy było już na forum "wałkowane", że spłukując od góry zmywasz pianę z dołu która powinna też dostać ciśnienia ;)

 

Więc lejemy od dołu, walimy ciśnieniem po brudzie, a potem przechodzimy wyżej i dalej walimy ciśnieniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka na tłoku,

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... -fm10.html

 

A co mogło się stać?

1. Stała nabita jakimś środkiem przez dłuższy czas

2. Zbyt gorąca woda

3. Brak smarowania- od czasu do czasu należy przesmarować tą uszczelkę smarem silikonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Warszawy, podjedź w piątek na spot to na pewno ktoś coś doradzi i może od razu kupisz na miejscu
.

 

Kamil bardzo chetnie bym się wybrał, z pewnością poszerzyłbym swoją wiedzę :-] , która jest jeszcze znikoma :oops: Niestety już mam plany. Mam nadzieję, że jeszcze się zorganizujecie i będę mógł dołączyć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie od strony technicznej

 

zawsze przed woskowaniem lakieru robiłem tak: mycie-->glinka-->mycie-->odtłuszczanie-->wosk

 

teraz wyposażyłem sie dodatkowo w POORBOY’S WORLD White Diamond Show Glaze

 

i moje pytanie czy po nałożeniu tej politury należy/nie należy odtłuścić lakier? czyli

 

mycie-->glinka-->mycie-->odtłuszczanie--> PW--> odtłuszczanie -->wosk??

 

dodam że do odtłuszczania lakieru używam zmywacza silikonowego

 

 

thx za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.