Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Mam pytanie dotyczące piany aktywnej Effectal. Robię ją z ciepłą wodą 1:5, 1:10, 1:15 i piana ciągle ma taką samą konsystencję (takie mleko co po 30 sekundach spływa z karoserii). Używam jako pianownicy przerobionego Marolexa.

Czy ta piana jest taka daremna, bo już sam nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace vp neutral snow foam, a gloria FM10.

A mianowicie gdy rozciencze 1:25 to z glorii leci bita smietana, nie rozprowadza sie dobrze bo leci 1 strumieniem,a w dodatku slabo to leci.. Co poradzicie panowie? Z gory dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace vp neutral snow foam, a gloria FM10.

A mianowicie gdy rozciencze 1:25 to z glorii leci bita smietana, nie rozprowadza sie dobrze bo leci 1 strumieniem,a w dodatku slabo to leci.. Co poradzicie panowie? Z gory dziekuje za odp.

Wyjmij 2 filce ;) i pompuj,żeby było ciśnienie ;)

Ogólnie kombinuj stężenie/filce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem mocny z matematyki dlatego wolałem się zapytać :P a w takim razie kiedyś jeszcze nie czytałem forum i z APC Nielsen zrobiłem takie roźcieńczenie 1litr nielsena i 4litry wody czyli co zrobiłem

1:4000 ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka- jaki dressing położyć na klasyczne opony do auta z epoki PRL- Endurance, czy T1? Nie chodzi mi o look (ten i tak się szybko wyrówna w przypadku Megs'a), tylko jak najlepsze zabezpieczenie. Opony są fabrycznie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2 pytania.

1. Ostatnio nawoskowałem samochód i n drugi dzień padał deszcz, wosk pięknie kropelkował ale na kolejny dzień kropelki wyschły i zostały brudne kropki na całym lakierze. Teraz pytanie czy takie nawoskowane auto leciutko zabrudzone muszę myć na dwa wiadra czy mogę tylko spłukać na myjni bezdotykowej i wytrzeć flaffym do sucha?czy może nie wycierać ale jak zostawię kropelki to na 2-gi dzień znowu będą brudne plamki.

 

2. Jakbym chciał nałożyć kolejną warstwę wosku to wystarczy tylko umyć wysuszyć i i nałożyć kolejną warstwę :o czy źle myślę?

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko spłukać na myjni bezdotykowej i wytrzeć flaffym do sucha?

Zapomnij :P

 

czy może nie wycierać ale jak zostawię kropelki to na 2-gi dzień znowu będą brudne plamki.

możesz zastosować tzw osuszanie za 500, ale i tak kropki będą tam, gdzie zostanie woda, na której osadzi się pył. Czyli tył w kropkach...

 

2. Jakbym chciał nałożyć kolejną warstwę wosku to wystarczy tylko umyć wysuszyć i i nałożyć kolejną warstwę :o czy źle myślę?

 

Jeśli to jakiś mocniejszy sealant, to możesz po myciu przetrzeć roztworem IPA coś koło 1:5 - 1:10, jak wosk to pomiń IPA, ale też nie używaj qd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje mi mycie na dwa wiadra.

osuszanie za 500? :o masz na myśli gaz do dechy i wiatr zdmuchnie? :D

 

Przed nałożeniem wosku był cleaner DJ LP następnie PB BH potem PB Nattys Paste Wax czyli rozumiem że mogę po umyciu i wysuszeniu kłaść wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkowałem całe auto - jestem w trakcie wstawiania relacji 8-) .

 

[ Dodano: 2 Październik 2012, 19:37 ]

Proszę o pomoc - jak wstawiam zdjęcia to pokazuje mi je w miniaturkach jak zrobić aby były w pełnych rozmiarach żeby nie trzeba było klikać na każde zdjęcie.

Zdjęcia pomniejszyłem do 100kb i rozdzielczości 800x600 a pomimo to wstawia mi miniaturki :/

Zdjęcia wstawiam przez imageshack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko spłukać na myjni bezdotykowej i wytrzeć flaffym do sucha?

Zapomnij :P

 

czy może nie wycierać ale jak zostawię kropelki to na 2-gi dzień znowu będą brudne plamki.

możesz zastosować tzw osuszanie za 500, ale i tak kropki będą tam, gdzie zostanie woda, na której osadzi się pył. Czyli tył w kropkach...

 

W taki sposób będzie mył auto co dwa dni.. chyba że wstawi do garażu i będzie podziwiał swoją robotę w świetle żarówki.

Bez przesady, jest nawoskowane. Wystarczy ostatnim programem przelecieć i wysuszyć za 500.

Ja często po demineralizowanej używam QD i flufego, co jest niezgodne ze sztuką panującą na tym forum, ale to moje auto i nie widżę żeby coś mu zaszkodziło w takim działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat, Rozumiem, że mówisz o aucie z avataru? 8-)

 

Jak już to bym jeszcze dał wcześniej proszek i zostawił duużo złotówek na tej myjni, a później oblał auto QD od góry do dołu ;)

 

Mimo wszystko przy czarnym aucie z lakierem w raczej niezłym stanie- nawet nie zamierzam próbować, wolę mieć nie domyć niż porysować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat, Rozumiem, że mówisz o aucie z avataru? 8-)

 

Jak już to bym jeszcze dał wcześniej proszek i zostawił duużo złotówek na tej myjni, a później oblał auto QD od góry do dołu ;)

 

Mimo wszystko przy czarnym aucie z lakierem w raczej niezłym stanie- nawet nie zamierzam próbować, wolę mieć nie domyć niż porysować :roll:

 

Nie, mam dwa i we dwóch tak samo postępuję :)

drugie to:

 

Mazda-0016.jpg

 

 

Ale w tym przypadku to błogosławie że 6 jest srebrna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.