Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze,

 

Zbliża się zima wielkimi krokami, w związku z tym chcę zabezpieczyć lakier. Co możecie mi polecić?

 

Na początek przedstawię Wam moją propozycję.

 

Chcę zastosować następujące kosmetyki (w takiej kolejności jak wypisane):

1. Szampon samochodowy - Sonax Nabłyszczający - mycie gąbką,

2. Usuniecie owadów z przedniej części samochodu preparatem NUTA ANTI-INSECT,

3. Glinkowanie całego auta wraz z lampami VALETpro YELLOW CLAY BAR

4. Polerka całego auta Meguiars ultimate compound gąbką do ręcznego polerowania SONAX P-Ball

5. Zabezpieczenie plastyków na zewnątrz poorboys trim restorer lub valet pro dionysus trim glitz

6. Na koniec położenie wosku Collinite 476.

 

Co o tym myślicie? Dodam, że auta nie garażuję. W chwili obecnej czeka mnie wizyta u lakiernika w celu wyeliminowania ognisk rdzy. Oczywiście wszystkie wyżej wymienione czynności zastosuję dopiero po wizycie u lakiernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kkobus1, zdecydowanie IPA po UC, wtedy cleaner nie musi iść koniecznie.

Po co szampon nabłyszczający, skoro te nabłyszczenie bedziesz Compoundem wycierał?

IPA to nie cleaner... :thumbdown:

zamiast tego aplikatora sonaxa weź sobie CG tri-color, jak auto ma sporo drogowych zabrudzeń itp może warto pomyśleć nad czymś po kroju prickbort'a, a i jeszcze zamieniłbym 5 i 6 miejscami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bob55, powiedz to jaki jest sens kładzenia powłoki skoro chcesz później kłaść wosk ?

można tylko po co ?

czy raczej na taka powłokę poza reloadem już nic ?

reload ... to zależy jaka powłoka jakiego producenta ... reload to w Cquartz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się wam, żeby oklapł wam Colli po pianowaniu Magifoam? Pianowałem z 5 tygodni po smarwaniu i z 2 000 km po nim. No i się zastanawiam, czy Magi mogła nadgryźć Colliego, czy po prostu "naturlanie" się kończył przez przebieg i upływ czasu.

Tzn, niedawno umyłem VP Poseidon i przetarłem FK 425 i znowy jest nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bob55, powiedz to jaki jest sens kładzenia powłoki skoro chcesz później kłaść wosk ?

można tylko po co ?

czy raczej na taka powłokę poza reloadem już nic ?

reload ... to zależy jaka powłoka jakiego producenta ... reload to w Cquartz...

 

 

myślę jako zabezpieczenie na zimę . ale właśnie myslę nad ta powłoką albo nad jakimś woskiem trwalszym np COLLINITE 845 INSULATOR WAX / ew Z Titanium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nad jakimś woskiem trwalszym np COLLINITE 845 INSULATOR WAX / ew Z Titanium

tani i dobry Colli 476 :)

nie powiem tez złego słowa na RejeX :)

 

Thomas napisał/a:

uwydatni tylko wszelkie niezgodności lakieru ....

 

 

sprawdzone? :o

 

sprawdzone ... w jedym miejscu nie usunąłem śladu na bezbarwnym takiego zagłębienia ( nie zauważyłem takie miejsce było ) , jak nałożyłem C1 to stało się to bardziej widoczne, na szczęscie miejsce które nie rzuca się w oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.