Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem na etapie kompletowania sprzętu do korekcji lakieru, i lekko głupieję. Jaki efekt dają pady waflowe? Czy wystarczą mi same płaskie. Nadmienię że lakier to czarne BMW z 2006 r. perła. Myślę o flexipads (bo część padów już mam) ale jestem otwarty na sugestie. Ponadto waham się pomiędzy LARE 11 a 21. Pytam tutaj bo liczę na szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lare 11 to polerka rotacyjna, 21 to orbitalna, pady waflowe mają taką zaletę że lepiej odprowadzają ciepło przez mniej się grzeje lakier.

LARE 21 też jest rotacyjna, jest mniejsza i lżejsza od 11, a 41 jest orbitalna. Co do padów to się zgadza, łatwiej też na finiszu takim wykończyć lakier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 21 i 11 jest głównie w wadze, 21 jest lżejsza

 

Za to EPL 11 jest bardziej ergonomiczna.

 

[ Dodano: 12 Wrzesień 2012, 14:33 ]

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Jak dobrze rozumiem do nakładania SRP maszynowo najbardziej miękki pad finishowy + najniższe obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a w kwestii uchwytu LARE 21, pasuje mi jej mała waga bo myśłę że wpływa to na precyzję prowadzenia ale nie ma ona nie wiem jak to sprecyzować tej ergonomicznej końcowej rękojeści, czy ktoś z was użytkował ww. polerkę, czy ten brak wpływa na użytkowanie? Czy najprościej mówiąc jest poręczna. Co do wafli to rozumiem że powinienem nabyć tylko finiszujące. Do cięcia i lizania wystarczą płaskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko odnośnie woskowania świeżego lakieru, a mianowicie kolega odbiera auto od lakiernika i coś mu tam wspomniał o wosku a on na to że na świeży lakier nie kładzie się wosków przez 1 rok ponieważ lakier jeszcze twardnieje i oddycha jakoś a warstwą wosky go przydusimy. Jak to z tym naprawdę jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękł mi wąż od karchera, kupiłem nowy, ale nie mogę odkręcić starego od urządzenia. Macie jakiś sprawdzony sposób? Końcówka jest z plastiku i nie da się jej złapać francuzem :/ Tylko mi nie mówcie, że potrzebuję kogoś silniejszego :P

 

http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=en& ... s:18,i:145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.