Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem PrickBort drzwi nadkola i zderzaki, IronX popsikałem na drzwi i nadkola(gdzieś do połowy wysokości) - Ale słabe krwawienie na lakierze było.

 

Natomiast mam pytanie:

 

Po PrickBort wyszedł mi matowy lakier, szczególnie w dolnych partiach drzwi, czy to znaczy, że dobrze oczyściłem samochód ze wszelkich starych wosków? :idea:

 

Jutro jeszcze glinkowanie no i DG :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Horas91, prickbort usuwa smołe, a nie wosk ;) chyba źle spłukałeś

 

Karcherem, z dużym ciśnieniem... potem nałozyłem IronX spłukałem... ale matowy lakier pozostał... przetrzeć go czymś na próbę?

Co masz na mysli pisząc "matowy" ?

Po dobrym spłukaniu powinien być czysty, nie matowy (ewentualnie grubsze kropki smoły mogą zostać)

 

Umyj i daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horas91, prickbort usuwa smołe, a nie wosk ;) chyba źle spłukałeś

 

Karcherem, z dużym ciśnieniem... potem nałozyłem IronX spłukałem... ale matowy lakier pozostał... przetrzeć go czymś na próbę?

Co masz na mysli pisząc "matowy" ?

Po dobrym spłukaniu powinien być czysty, nie matowy (ewentualnie grubsze kropki smoły mogą zostać)

 

Umyj i daj znać ;)

 

Przemyte wodą + szampon autolandu :mrgreen:

 

Tak wygłądało w trakcie

 

dsc0027l.jpg

 

A tak już po przemyciu szamponem.

 

dsc0030sy.jpg

 

No i zbliżenie(aparat w telefonie) - czy widzicie rysy które lecą po skosie?

 

beztytuugyw.jpg

 

Wcześniej nie były one widoczne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horas91, prickbort usuwa smołe, a nie wosk ;) chyba źle spłukałeś

 

Karcherem, z dużym ciśnieniem... potem nałozyłem IronX spłukałem... ale matowy lakier pozostał... przetrzeć go czymś na próbę?

Co masz na mysli pisząc "matowy" ?

Po dobrym spłukaniu powinien być czysty, nie matowy (ewentualnie grubsze kropki smoły mogą zostać)

 

Umyj i daj znać ;)

 

Przemyte wodą + szampon autolandu :mrgreen:

 

Tak wygłądało w trakcie

 

Obrazek

 

A tak już po przemyciu szamponem.

 

Obrazek

 

No i zbliżenie(aparat w telefonie) - czy widzicie rysy które lecą po skosie?

 

Obrazek

 

Wcześniej nie były one widoczne :/

 

Wyglądają mi na rysy po myjkach automatycznych.

 

Albo zmyłeś resztki wosku które były na aucie albo hmm... narobiłes rys myjąc brudne auto (czyt. po nieodpowiednim prewaschu)

 

Jeżeli nie przecierałeś lakieru mf tylko płukałeś po Prickbort, Ironx, to nie powinny one powstać....

 

 

 

Czy można dolać do środka od smoły Reno Flash trochę benzyny ekstrakcyjnej ? Mam go ze 2 kieliszki a jutro chce robić pełen etap na aucie więc zeby oblecieć do okoła auto na dole Reno Flashem może mi go zabraknąć.

 

Zrób najpierw RF a potem ewentualnie przetrzyj mf to co zostanie BE. Albo samą BE bo RF może Ci braknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horas91, a auto było wczesniej lakierowane? Prickbort bardzo szybko zjada np. zaprawki robione sprayem. Miałem też przypadek z innym odsmalaczem - Decabitem, po którym lakierowane niedawno zderzaki zrobiły się lekko matowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horas91, a auto było wczesniej lakierowane? Prickbort bardzo szybko zjada np. zaprawki robione sprayem. Miałem też przypadek z innym odsmalaczem - Decabitem, po którym lakierowane niedawno zderzaki zrobiły się lekko matowe

 

Jedynym lakierowanym elementem jest przednie nadkole(rdza w bardzo nietypowym miejscu)

 

Poprzedni właściciel woskował go na szczotkach, ja coś tam woskowałem ręcznie, więc w sumie duże prawdopodobieństwo, że po prostu odkryłem prawdziwy stan lakieru.

 

Brakuje mi już $$ na polerke :( a wyjdzie na to, że go nie odratuje w stopniu w jakim bym chciał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się działo z tą B6 skoro rdza na nadkolu była?

 

Hmm no cóż, rdza wyszła w nietypowym miejscu bo na łączeniu, po prostu piasek dostawał się pod listwę oslaniającą i wytarł lakier.

 

Znalazłem jeszcze kilka innych drobnych miejsc(wewnatrz drzwi itd itd) :cry:

Samochód z Polski, 1 wł, ksiązka serwisowa, serwisowany do konca w ASO 69 tyś miał jak go kupowałem -> napewno nie był bity :wallbash:

 

żeby nie robic offtopu: Dzisiaj glinkowanie zółtą VP, tylko pogoda brzydka

 

Przejchałem pół maski i glinka czysta, domyślam się, że robie cos źle... słonca brak tem na zewnatrz 18 stopni, lubrykanty czysta woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam wyglinkować auto, następnie umyć, wysuszyć (wcześniej oczywiście pre wash i na 2 wiadra) następnie ręczna korekta UC Megs'a potem przelecieć auto cleanerem położyć politure PB Black Hole oraz wosk PB Natty's Paste Blue Wax i tu moje pytanie:

którego cleanera mam użyć DJ Lime Prime czy DJ Lime Prime lite ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap mam w arsenale:QD+,P40,SilkeDetailera,Dodo RedMista i Basic of Blinksa,FinishKare i wlasnie Reloada-wg mnie jest najlepszy z nich wszystkich,i w łatwości aplikacji i wygladzie auta po-mam czarne auto,i wrazenie ze Reload nadaje mu takiego jakby tłusto-mokrego połysku,rewelka jak dla mnie.

Poza tym jest jako tester-nie "zagra" to nieduża strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.