Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dotknąć tak, ale nie trzymać dłużej.

Dlaczego pytasz, masz jakieś problemy?

Takie mam wrażenie że się trochę grzeje, ale chyba jestem przeczulony. Główka jest gorąca da się dotknąć ale niezbyt długo. Poza tym nic się nie dzieje więc chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zatyczki do uszu kupić. Używana makita mi hałasowała więc kupiłem nowe hitachi i prawie to samo :mrgreen: one tak mają i już. Z tym grzechotaniem to jest normalne nawet w serwisie byłem osobiście żeby to sprawdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla znawców tematu pewnie błahy problem... Otóż mam myjkę ciśnieniową z dyszą pianującą. Aktywna piana z marketu rozrabiana wg zaleceń producenta. Zwykle ok 1/10. Problem polega na tym że przeglądając fotki z forum widzę, że użytkownicy pianują w taki sposób, że ciężko jest rozpoznać kolor auta. Auto jest białe od piany. Natomiast u mnie piana jest jakby "rzadka" i jest jej dużo mniej na aucie niż u was. Gdzie jest błąd? Lipna piana czy lipna myjka z dyszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, ważne że pracuje jak szalona, vs Lare czuć różnicę, nie mówię tylko o wadze.

 

[ Dodano: 19 Sierpień 2012, 23:35 ]

Ta dysza/pianownica która jest dołączona z myjką to ... lipa.

Są specjalne pianownice PA podłączane w gniazdo, zamiast dyszy Vario np.

I to właśnie one robią robotę.

Dodam że piana marketowa nie pomaga w uzyskaniu efektów pokrycia auta.

Magifoam itp - czytaj działy dotyczące aktywnych pian i pianownic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram dziś felgi po kompletnej renowacji (piaskowanie, prostowanie, uzupełnianie braków i malowanie). Zastanawiam się czy mogę je od razu po odbiorze wysmarować SV CF + Autobahn czy jednak poczekać kilka dni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Miał być inny zestaw, ale dzisiaj auto wróciło z Chorwacji, przyjrzałem się w słońcu i nie ma dużo rys, więc nie będę ich usuwał, zresztą DC1 coś tam da, ale za to stało pod drzewem i jest trochę żywicy, oraz zacieków... Muszę użyć glinki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafo1, od DC1 nie oczekuj, że usunie praktycznie cokolwiek z rys. Jest to b. dobry, nieścierny cleaner, który dobrze oczyszcza chemicznie i dobrze przygotuje pod dalsze etapy. Jesli chodzi o polączenie DC2 + NXT2.0, to na ciemnym lakierze było super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem DC1 to przede wszystkim chemiczne oczyszczenie powierzchni lakieru, tak aby była podatna na kolejne działania. Nie scierność i kilowanie rysek. Zrób może najpierw test na jednym całym lub części panelu i zobacz czy efekt Ci odpowiada, czy trzeba użyć czegoś mocniejszego.

Jeśli chodzi o trwałość, to wiesz jak jest - każdemu wychodzi inaczej, co jest w sumie oczywiste. Mi NXT2.0 w pascie chodzi dość spokojnie do 6-8 tygodni. Jak konserwujesz Ultimate Quik Detailerem lub Ultimate Quik Waxem pomiedzy myciami to oczywiscie dłużej. DC2 ponoć wpływa na długośc trwania ochrony, ale w przypadku połaczenia z NXT2.0 (bo tylko takie połączenie w praktyce miałem sposobność zastosować) to skrócenie nie było wyraźnie widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ostatnio czytałem sporo o mikrofibrach i się nieźle pogubiłem.

 

1. Mikrofibra typu Cobra

2. Mikrofibra typu Eurow Shag

3. Wet Wet Look Daimos

4. Wet Wet Look Alladin

 

Które z w/w produktów nadają się do polerowania wosków, pracy z QD?

Dodam, że LSP do jakich będę używał do FK 1000, Cooli 476s, Natty's Red. Dwie pierwsze są atrakcyjne cenowo, ale nie wiem czy nie będą mazać wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ostatnio czytałem sporo o mikrofibrach i się nieźle pogubiłem.

 

1. Mikrofibra typu Cobra

2. Mikrofibra typu Eurow Shag

3. Wet Wet Look Daimos

4. Wet Wet Look Alladin

 

Które z w/w produktów nadają się do polerowania wosków, pracy z QD?

Dodam, że LSP do jakich będę używał do FK 1000, Cooli 476s, Natty's Red. Dwie pierwsze są atrakcyjne cenowo, ale nie wiem czy nie będą mazać wosku.

 

Mnie się bardzo dobrze QD dociera :

Microfiber Madness Yellow Fellow Ultra Soft Polishing Towel

i jeszcze tanimi FLEXIPADS Ręcznik z Mikrofibry Wonder Towel Zielony

 

Jakoś te mega puchate fibry mi nie podeszły do QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.