Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

jarek_135, daj jakieś zdjęcia w słońcu :)

 

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Smarowanie samochodu sprawia Ci przyjemność, lubisz przy aplikacji niuchnąć sobie z puchy, starcie wosku jednym ruchem fibry sprawia, ze czujesz sie like a boss i nie lubisz warstwy kurzu- wtedy bierzesz coś spod znaku Z,SV, PA, moze AF. Jeśli Smarowanie chcesz mieć jak najszybciej za sobą i nie robić tego jak najdłużej- wtedy colli. Jeśli do tego drugiego dorzucisz niechęć do lekkiej korekty śladów po myciu itd przed każdym woskowaniem i małe brudzenie- bierzesz powlokę typu kwarc.

 

Jeśli chodzi o Quick detailery- must have. Jakieś zacieki po myciu, odświeżenie wosku, podbicie głębi itd. Masz o tym cały temat, poczytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jarek_135,

...wtedy bierzesz coś spod znaku Z,SV, PA, moze AF. ...

Z, SV to jestem pewien o co Ci chodzi.

PA ni cholery nie mam pojęcia i leksykon mi nie pomógł.

AF w leksykonie też nie znalazłem ale google podpowiada że to Auto Finesse, chodź też pewien nie jestem.

 

Coś tam zacząłem czytać :

Coś z wyższej półki

Ale 118 stron na tą chwilę to grubszy temat do czytania.

A za wosk więcej jak 300 nie dam, ogólnie bym bardziej czegoś do 200 szukał, chyba, że jakaś super różnica to niech będzie 300, jakbym miał się zakochać na nowo, to może 350.

 

Ale tak jak mówiłem, czas i km odcisnęły już swoje piętno na tej BM'ce, mega cudo bez korekty to to nie będzie, a z drugiej strony na obecną chwilę, zbyt dobrze jeszcze wygląda na korektę IMO.

 

Odczucia mam jak większość pewnie, przyjemne jest to uczucie z wykonanej pracy i efekty, powąchałem colli, ale niczego ciekawego nie wyczułem, z wszystkiego co mam, szampon Meg'sa najładniej pachnie, ale mega zboczeńcem w tym temacie nie zostanę.

 

Efekt po glince przyjemny, SRP też "podczyścił" drobne naleciałości i ta jego politura dała już troszkę blasku, jednak po nałożeniu colli chyba czułem niedosyt, oczekiwałem większego efektu, ale i tak byłem zadowolony z pracy i colli, bo najwięcej po nim oczekuję w funkcji czasu i z tego co wiem, nie zawiodę się.

 

QD jakiegoś sobie sprawię.

 

A fotek niestety nie mam jeszcze w słońcu, raz po zabawie zabiorę się za jakąś sesję i pochwalę się na forum na pewno, ale jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś polerował stół drewniany pokryty lakierem ? postępujemy dokładnie jak przy aucie czy trzeba na coś zwrócić uwagę ?

To jest trochę inna twardość powłoki,więc nie wiem czy to tak wyjdzie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

kubik, nie masz racji. Twardość powłoki może ale nie musi być taka sama. Zależy od zastosowanych lakierów. Bardziej musisz zwrócić uwagę na temperaturę panelu. Drewno inaczej odprowadza ciepło niż metal. Rób tak jak lakier samochodowy ale bardzie kontroluj temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 300zl mozesz kupic Zymol Carbon i HDC, dobry zestaw :)

 

+1 polecam :)

ale napisz co chcesz uzyskac? Na czym Ci zależy?

Hmmm, tak czytałem topic, który wcześniej napisałem, to też doszedłem do tego, że koledzy polecają Zymol Carbon, koniecznie wraz z Zymol HDC. Jednak na szybko sprawdziłem cenę, to nawet blisko tych 300 nie wychodzi za te dwa kosmetyki. W Carspa sam wosk kosztuje 285 i do tego jest niedostępny. A HDC tani nie jest. Ale tak czy owak, zestaw ma wiele pozytywnych recenzji.

 

A co ja bym chciał:

Dużo większą głębię, większy efekt lustra/wet look i lepsze odprowadzanie wody.

 

Bo może jeszcze być taki problem że coś źle zrobiłem, albo E91 jest takie dość "płaskie" ( płaski dach i maska ), bo woda ładnie w duże krople się zbiera i część oczywiście spada, ale bardzo dużo zostaje. Nadwozie bardzo gładkie i przyjemne w dotyku.

 

AG SRP cudo to nie jest, ale jakiś to tam cleaner jest. AIO i tyle.

Mówicie, że np. po Dodo LP + colli i lakier wyglądałby lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, czy ja wiem, Lare grzeje się bardziej. Makitę za łepek nie trzymałem nigdy (uchwyt najlepszy), nawet jak się zgrzeje to chłodzi się szybko.

Oczwiście wszystko jest zależnością pad/pasta/lakier/docisk.

Katowałem ostatnio Makitę, grzała się normalnie, że tak powiem, nie zauważyłem zbytniego wzrostu temperatury. Temperatura dochodzi do pewnego poziomu i nie wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.