Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Czym zmyć zacieki po środku niewiadomego pochodzenia z przedniej szyby od wewnątrz? Wydaje mi się, że to zaschnięte APC albo jakiś stary dressing ale nie wiem, próbowałem to ruszyć APC 1:10 ale zacieki dalej są... Glass Cleaner od Shiny Garage też tego nie ruszył oO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czym zmyć zacieki po środku niewiadomego pochodzenia z przedniej szyby od wewnątrz? Wydaje mi się, że to zaschnięte APC albo jakiś stary dressing ale nie wiem, próbowałem to ruszyć APC 1:10 ale zacieki dalej są... Glass Cleaner od Shiny Garage też tego nie ruszył oO.

 

Cleaner ścierny/UC/itp., ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sprawdzają się do usuwania pasty i IPA eurow http://shiningcar.pl/pl/p/Eurow-mikrofibra/346 :good:

Takich akurat nie mam... próbowałem też MF z Showcarshine, ale nic to nie daje :/

 

Umieszczam zdjęcie problemu:

img0089tk.jpg

Jak się pozbyć białych śladów po paście? :cry:

Co próbowałem:

- przetarcie IPA (kilkukrotne),

- pędzelkowanie na IPA/APC,

- umycie szamponem,

- ...tarcie mikrofibrą

 

Delikatnie paznokciem jeżdząc po rysach powoli pozbywam się resztek... ale zajęło by to wieki, a to nie jedyne takie miejsce na samochodzie (choć największe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A IPĄ próbujesz czystą, czy rozcieńczoną? Jeśli 1:1 to może spróbuj stuprocentową, jak masz. Ostatnio jeden z partnerów mi tak podpowiedział, że warto zrobić "gęstszą" IPĘ, bo nie zawsze stężeniem 1:1 się wszystko z rys wymywa...

No chyba, że jaiś cleaner może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A IPĄ próbujesz czystą, czy rozcieńczoną? Jeśli 1:1 to może spróbuj stuprocentową, jak masz. Ostatnio jeden z partnerów mi tak podpowiedział, że warto zrobić "gęstszą" IPĘ, bo nie zawsze stężeniem 1:1 się wszystko z rys wymywa...

No chyba, że jaiś cleaner może?

Używałem 1:1 z destylowaną, mam jeszcze 100ml 100% IPA - lece spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze denat albo benzyna ekstrakcyjna ?

Obu brak na składzie niestety... Zaraz lece to 100% IPA sprawdzić.

 

W międzyczasie mi powiedzcie, bo mam aplikator żółty megsa i germana tri-color. Które z nich użyć do SRP na pierwszą i drugą warstwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten ręcznik do osuszania.

Zaraz po zakupie po pierwszym przetarciu był niewiarygodnie dobry, przetarłem całego Leona za jednym zamachem bez wykręcania.

Następnie wykręciłem go i wysuszyłem, następnym razem już nie było tak różowo od samego początku pozostawiał smugi. Mam wrażenie jakbym wycierał samochód normalnym ręcznikiem do ciała....

Nie pomogło nawet pranie ręcznika.

Co robię z nim źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, miałem identyczne rysy na zderzaku a po papierku zapomniałem, ze w ogóle tam były ;) dopiero z bliska coś widać ;)

Nie mam niestety miernika grubości lakieru w garażu, więc nie moge sobie pozwolić na walczenie "za wszelką cene"... Zdaje sobie sprawę, że takie rysy można usunąć, ale jakim kosztem?

 

Ostatecznie udało mi się usunąć troche pasty - kombinacja IPA 100%, VP Tar n Glue remover, AG SRP. Coś zeszło, coś zostało - olałem, bo już zbyt dużo czasu poświęciłem na auto w ostatnich dniach/tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie jako zamiennik do megsowego Ulitmate Compound i swirlx'a?

Bo oba mam na wykończeniu i myśle nad tym co teraz kupic...

Jest cos wg. was lepszego, godnego zakupu? Czy pozostac czy tym zestawie :) ?

Pracuje z nimi ręcznie jak coś ;)

Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.