Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich , mam pytanie co polecacie do pierwszego uzycia- wyłącznie ręcznie

http://mrcleaner.pl/meguiars-clear-coat ... p1350.html

czy moze

http://mrcleaner.pl/meguiars-clear-coat ... p1349.html

lub

http://mrcleaner.pl/meguiars-ultimate-c ... p1179.html

 

Chciałbym lekko odswierzyc zniszczony lakier.

 

 

Polecam ostatnią pozycję Meguiars Ultimate Compound 450ml (dużo było o tym na forum)tych dwóch pierwszych nie miałem. W zeszłym tygodniu robiłem 13letniego New Beetlea i ładnie wyszło. :good: POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy raz mam do czynienia z gąbkami polerskimi. Dzisiaj dotarła do mnie paczka z której wyciągnąłem odkształconą/zgniecioną gąbke - przez co nie jest zachowany jej okrągły kształt (patrząc od góry).

 

Czy takich odkształceń można się pozbyć? np moczenie w wodzie/odwirowywanie etc? Nie piszcie, żebym spróbował sam, bo dopóki nic z nią nie zrobie, mógłbym ew ubiegać się o wymiane.

 

Odwołuje pytanie - zamoczenie i odwirowanie załatwiło sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym w niedługim czasie zacząć przygodę z detalingiem. I teraz moje pierwsze pytanie. Niestety przez własną głupotę załatwiłem sobie lakier z tyłu samochodu oraz na masce. Wklejam zdjęcia i moje pytanie czy coś spoleruje te rysy. Myślałem o meguiars ultimate compound lub słabszy ScratchX 2.0. W grę wchodzi na razie polerka ręczna. Zdjęcie w dużym zbliżeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć że "2 przejazdy" FG500 oznaczają dwukrotne (pomiędzy nimi IPA) przejście całej procedury wskakiwania po kolei na obroty i w dół?

Ile powinno trwać mniej więcej takie jednokrotne wypracowanie (przejście) FG500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć że "2 przejazdy" FG500 oznaczają dwukrotne (pomiędzy nimi IPA) przejście całej procedury wskakiwania po kolei na obroty i w dół?

 

Tak, jeden przejazd to cały cykl.

 

Jak wiadomo, że potrzeba jest kilka przejazdów, to schodzenie z obrotów w każdym nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo, że potrzeba jest kilka przejazdów, to schodzenie z obrotów w każdym nie ma sensu.

 

Czyli kończymy jeden przejazd na max 2000 obrotów, potem IPA (czy niekoniecznie?) i znów od 600-900 lecimy w góre na nowej dawce, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym wyczyścić piankowy aplikator słoneczko po wosku fk1000p? czym to ustrojstwo rozpuścić?

 

Mam podobny problem z wymywaniem sealanta Wolfganga z czarnego finisha Megsa. Woda z szarym mydłem to dla tego sealanta łaskotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kończymy jeden przejazd na max 2000 obrotów, potem IPA (czy niekoniecznie?) i znów od 600-900 lecimy w góre na nowej dawce, tak?

 

możesz profilaktycznie ostatnie przejścia na ok 1200 obrotów zrobić. Jeśli walczysz z głębokimi rysami i widać, że nie zeszły, to olej IPA.

Jeśli chcesz mocnego cięcia, to rozprowadź pastę i od razu wejdź na wysokie obroty. testuj i zobacz jak to działa na Twoim lakierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.