Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego są takie kłopoty z orientacyjną choć informacją o grubości lakierów w nowych autach? Firmy uczyniły z tego tajemnicę? mam rocznego Mitsubishi Colta,kolor bezowy i nigdzie nie mogę znaleźć choć przyblizonej grubości lakieru. W ASO mówili o wszystkim tylko nie o konkretach. A w Internecie jedni mówią,że potrafi mieć nawet ok 40 mikronów :shock: w niektórych miejscach,średnia grubośc to od 70 do 90. Cieniutko. :x

Może ktoś z Państwa ma dostęp do tabeli grubości powłok lakierniczych samochodów różnych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

że potrafi mieć nawet ok 40 mikronów :shock:

 

Ta co jeszcze :mrgreen:

 

A możesz podac grubości lakieru Colta VII ? takie rzeczy opowiadaja na forum Mitsubishi. Ta grubość jest podobno na lakierze wewnątrz samochodu, z zewnatrz jest miejscami w zakresie 70-80.

jeśli znasz to będę wdzięczny za podanie .Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyundai i30 ma fabrycznie 150mikronów jak go mierzyłem. więc kia powinna mieć podobnie

 

Auto już u mnie , pierwszy ogląd .... w sumie nie będzie śle :) jutro od 7.00 działam, i pomiar

 

pierdyknę dla potomnych, gdyż auto salonowe nie ruszane jeszcze :)

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyundai i30 ma fabrycznie 150mikronów jak go mierzyłem. więc kia powinna mieć podobnie

Oglądałeś samochód z drugą warstwą klaru albo cały zapylany :D

Jestem na bieżąco z Seat Ibiza, Leon, Hyundai i30 oraz Kia Cee'd.

 

Oryginalna warstwa lakieru na i30 to 70-80um.

Seat w zależności od lakieru 120-140um.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem wkładkę zamka do naprawy, czym najlepiej to zalać, żeby usunąć stary bród i smary a nie uszkodzić niczego? Benzyna ekstrakcyjna, nitro, APC, WD40?

Ja zawsze traktowałem takie rzeczy WD40 ale później smarowałem co trzeba za pomocą produktu Wurth-a - nazywy nie pamiętam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canta8, Tak

 

To fajnie ,bo masz dobre opinie "na mieście" a po obejrzeniu Twoich relacji uważam,że w pełni uzasadnione. Domysliłem sie oglądając zdjęcia z jednej relacji . Te charakterystyczne,sliczne obiekty na przeciwko twej firmy. :D Skorzystam z zaproszenia,serdecznie pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie które combo będzie lepsze: glinka>dj lpl>srp>red czy glinka>srp>red? :dontknow: ogarniam sobie auto na działce i nie wiem które wybrać. auto bez korekty, po prostu oczyszczam sam lakier z większego syfu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4 dzięki za odpowiedz

a mógłbyś mi napisać swoje stężenia APC i przykłady ich użytkowania ?

bo jakiś czas temu zadałem takie tu pytanie i poradzili złotą radą żeby przeszukać forum no i szukam szukam i jedynie znalazłem

1:10 - owady oraz kokpit w środku auta

1:4 - mocne zabrudzenia oraz felgi

i to na tyle ;)

piszę dlatego żeby nie zaszkodzić sobie APC tylko pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyundai i30 ma fabrycznie 150mikronów jak go mierzyłem. więc kia powinna mieć podobnie

Oglądałeś samochód z drugą warstwą klaru albo cały zapylany :D

Jestem na bieżąco z Seat Ibiza, Leon, Hyundai i30 oraz Kia Cee'd.

 

Oryginalna warstwa lakieru na i30 to 70-80um.

Seat w zależności od lakieru 120-140um.

oglądałem swój samochód, który kupiłem w salonie :D

seat leon 2010 również kupiony w salonie 180-220 miał

sporo też zależy od czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.