Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Co najlepiej opłaca się wziąć do usuwania smoły, asfaltu itp zanieczyszczeń pod względem skuteczności i ceny?

- Nielsen Chemicals Tar&Glue Remover 1L

- ValetPRO Citrus Tar & Glue Remover 500ml

- Decabit

- Reno Flash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co najlepiej opłaca się wziąć do usuwania smoły, asfaltu itp zanieczyszczeń pod względem skuteczności i ceny?

- Nielsen Chemicals Tar&Glue Remover 1L

- ValetPRO Citrus Tar & Glue Remover 500ml

- Decabit

- Reno Flash

 

enoflash skuteczność na poziomie decabitu,jednak o wiele wyższa wydajność.

 

Dokładnie - polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiszę się pod dzinkins, bo sam dopiero kończę pracę nad samochodem i do oczyszczania ze smoły z powodzeniem stosowałem Renoflash, z tym że trochę zdziwiło mnie zbyt szybkie jego zużywanie, ale to może dla tego, że nie opryskiwałem, ale bezpośrednio na mikrofibrę brałem.

 

Poza tym mam pewien problem.

Robiłem korektę systemem menzerna (500, 2500, 4000) z padami ABW i jak doszedłem do sf4000, założyłem czarny waflowy ABW, nie potrafiłem na dachu zlikwidować "mgiełki" z lakieru. Mówiąc szczerze, po przejeździe lakier wyglądał gorzej niż przed.

Czym to może być spowodowane? Taka kombinacja nie może być po prostu czy może źle pastę wypracowywałem?

Dodam jeszcze, że jak wrzuciłem pomarańczowy pad i sf4000, wszystko zaczęło iść normalnie, ale nie chciałbym działać na przyszłość w takiej kombinacji. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do oklejania auta przed polerką koniecznie potrzebna jest ta niebieska taśma czy wystarczy zwykła malarska ? ;)

 

Malarska z castoramy się nie nada. Odkleja się i będziesz miał tylko kłopot. Biała tzn. żółta jak najbardziej ale lakiernicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepiej opłaca się wziąć do usuwania smoły, asfaltu itp zanieczyszczeń pod względem skuteczności i ceny?

- Nielsen Chemicals Tar&Glue Remover 1L

- ValetPRO Citrus Tar & Glue Remover 500ml

- Decabit

- Reno Flash

 

a AUTOSMART TARDIS :?: jak się sprawdzi :?: dostałem kiedyś próbkę od SCS, ale gdzieś przepadła :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiszę się pod dzinkins, bo sam dopiero kończę pracę nad samochodem i do oczyszczania ze smoły z powodzeniem stosowałem Renoflash, z tym że trochę zdziwiło mnie zbyt szybkie jego zużywanie, ale to może dla tego, że nie opryskiwałem, ale bezpośrednio na mikrofibrę brałem.

Ja do tego używam aplikatora bawełnianego,potem jest tak nasączony już,że polewać nie trzeba ;)

Decabit to u mnie było max 2auta,a Reno ogarnąłem już 2auta i nie zużyłem 1/3 butelki 250. :good:

Miałem też coś Autoglym-a i efekty praktycznie to samo,to też stwierdziłem,że nie ma co przepłacać na Tar Removerze,bo najwyżej trzeba będzie przejść 2razy i lepiej dziengi przeznaczyć na IronXa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie opinie. A czy Prickbort ma równie dobrą wydajność jak Reno flash? Bo cenowo wypada nieźle i przy tym jest bardzo polecany. Drugie pytanie to czy też poradzi sobie z zanieczyszczeniami typu klej itp?

Ogólnie chce kupić jakiś środek do dobrego oczyszczenia lakieru przed glinkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem zwiększenia wydajności Prickborta polecam założyć inny atomizer, np. ten szary sprzedawany przez partnerów forum. Oryginalny dozuje więcej produktu. Z klejem Prickbort sobie radzi. Niedawno usuwałem pozostałości po naklejkach i wyszło elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny

Wszystkie firmy mają te same kolory padów?

Pad Finishing/finessing do DJ LPL. UC nigdy nie używałem więc się nie wypowiadam.

Faktycznie skrót myślowy, Pad finishing, najczęściej czarny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.