Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

lz, z tego co kojarzę, to Muc-Off robi fajne szczotki. A ta akurat jest właśnie do nadkoli :)

A te nie sprawdzą się lepiej w tej roli:

http://www.pielegnowacauto.pl/szczotka- ... brush.html

http://www.pielegnowacauto.pl/szczotka- ... brush.html

?

 

Przypominam, że wcześniej była omawiana ta:

http://www.pielegnowacauto.pl/szczotka- ... brush.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

orientujecie się czym można skleić gąbkę w fotelu. pacjent fiat punto, zapadnięta prawa strona fotela kierowcy. prawdopodobnie gąbka sie przecięła na stelażu i wypchnęło ją na tył fotela. rozbiore fotel i teraz pytanie czym ją przykleić? są jakieś specjalne kleje do gąbek czy może być putapren? jak będę miał rozebrany fotel to może lepiej tapicerkę do pralki rzucić na delikatne pranie? prałem ekstrakcyjne w zeszłym roku to auto ale jest tak zapuszczone że nie mogłem osiagnać 100% zadowolenia a uzywałem APC, ValetPro Heavy Duty, tersusa, proszku rm760 i nawet vanischa.

 

[ Dodano: 24 Czerwiec 2012, 14:37 ]

czym sie różni Meguiar's APC Plus (pomarańczowy kolor) od Meguiar's All Purpose Cleaner (tego zielonego) mam bilt hamber hd ale chciałem sprawic sobie coś delikatniejszego do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

orientujecie się czym można skleić gąbkę w fotelu. pacjent fiat punto, zapadnięta prawa strona fotela kierowcy. prawdopodobnie gąbka sie przecięła na stelażu i wypchnęło ją na tył fotela. rozbiore fotel i teraz pytanie czym ją przykleić? są jakieś specjalne kleje do gąbek czy może być putapren? jak będę miał rozebrany fotel to może lepiej tapicerkę do pralki rzucić na delikatne pranie? prałem ekstrakcyjne w zeszłym roku to auto ale jest tak zapuszczone że nie mogłem osiagnać 100% zadowolenia a uzywałem APC, ValetPro Heavy Duty, tersusa, proszku rm760 i nawet vanischa.

 

[ Dodano: 24 Czerwiec 2012, 14:37 ]

czym sie różni Meguiar's APC Plus (pomarańczowy kolor) od Meguiar's All Purpose Cleaner (tego zielonego) mam bilt hamber hd ale chciałem sprawic sobie coś delikatniejszego do środka

 

Butapren to klej kontaktowy wiec sklei gąbeczkę. Posmaruj najpierw 2 połowy do całkowitego wyschnięcia i kolejna warstwa już klejąca. Pomarańczowy MEGS to koncentrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... mój problem dotyczy APC. Szczerze mówiąc to jestem zawiedziony produktem od Shiny Garage. Jest to moje pierwsze APC i może moje oczekiwanie były zbyt duże?

 

1) Rozcieńczyłem 1:10 - domywanie na poziomie wody... a plastiki wysuszyło (na szczęście dressing to przykrył; trochę udało się tej chemii zmyć wodą).

2) Rozcieńczenie 1:4 - próbowałem na zawiasy, pryskałem dość obficie i czekałem, żeby zadziałało - czynność powtórzyłem ze 3x... efekt? myślę, że niewielki.

 

Wszyscy polecali APC, a dla mnie działanie marne. Albo ja nie potrafię "tego obsługiwać", albo ten produkt to lipa. Jasny plastik - po wytarciu MF było widać, że brudny - użyłem po raz 3 APC i bez zmian (1:15, żeby mi nie wysuszyło jak poprzednio).

 

W ogóle czy może to poleżeć chociaż chwilkę na kokpicie? Ja od razu wycieram, żeby nie pozostały plamy jak za pierwszym razem.

 

@ediit

 

Może spróbować jeszcze wnęki w rozcieńczeniu 1:1? Jeśli zostanie "biały nalot" to bez problemu go usunę wodą? Teraz pomyślałem, że na taki syf 1:4 mogło być zbyt słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnętrzu tylko MF. Zawiasy pędzelkowałem i to dość długo. Jak wrócę w piątek do domu to spróbuję 1:1 - bo to moje początki i robiłem to pierwszy raz,więc syf ogromny.

 

We wnętrzu mogę pryskać bezpośrednio na kokpit i pędzelkować jakiś czas? Boję się, że mi plastik wysuszy, chyba, że zmniejszę stężenie do 1:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zależy mi na usunięciu rys w okolicy klamek? czego lepiej użyć? scratch x2.0 czy ultimate compound. Czytałem, że do miejscowego użycia lepszy będzie scratch x2.0 ale czy nie będzie on za słaby?

 

Jeden i drugi na pewno pomoże kwestia włożonego czasu w tą prace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posmarowanie jednej i drugiej gąbki butaprenem, wyschnięcie kleju jeszcze raz posmarować i złożyć obie częśći? jesli bym posmarował jedna i druga i od razu złozył to będzie słabiej trzymało? ile musi schnąć taki klej żeby można było składać fotel?

 

[ Dodano: 24 Czerwiec 2012, 19:35 ]

sebek0720

kup sobie bilt hamber hd nie bedziesz zawiedziony 1:10 wyczyści wszystko, jak by gdzieś przystawił naprawdę zaschniety smar to benzyna ekstrakcyjna, pędzelek i błysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zależy mi na usunięciu rys w okolicy klamek? czego lepiej użyć? scratch x2.0 czy ultimate compound. Czytałem, że do miejscowego użycia lepszy będzie scratch x2.0 ale czy nie będzie on za słaby?

 

Jeden i drugi na pewno pomoże kwestia włożonego czasu w tą prace ;)

 

No i czy aplikator będzie twardy czy miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posmarowanie jednej i drugiej gąbki butaprenem, wyschnięcie kleju jeszcze raz posmarować i złożyć obie częśći? jesli bym posmarował jedna i druga i od razu złozył to będzie słabiej trzymało? ile musi schnąć taki klej żeby można było składać fotel?

 

Mój dziadek jest szewcem i pracuje z tym klejem dłużej niż ja jestem na tym parszywym świecie. tłumaczył mi że jak ma być dobrze/mocno sklejone to sposób na 4 warstwy jest idealnym rozwiązaniem. Smarując gąbeczkę 1 warstwą na stronę i sklejając część kleju w nią wchłonie i osłabi spojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielek., ja bym to raczej odwrotnie zrobił. Najpierw DJ, a FK1000p, żeby podtrzymać efekt DJ :-]

 

Ecimo Z tego co mi wiadomo to kolejność jest Cleaner-> sealant->wosk. A nie odwrotnie. Ja już poruszałem ten temat w tym poście http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.