Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Małe, proste pytanko do użytkowników DA, konkretnie Kestlera DAS-6,

kupiłem dziś taką zabawkę, wcześniej używałem tylko rotacji:

Czy to normalne że maszynka dość sporo wibruje: aż się ręce trzęsą? :-]:mrgreen:

 

Przepraszam, za głupie pytanie, ale chcę się upewnić, że każdy tak ma, nim dostanę jakiegoś nawyku trzęsących się rąk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Krótkie pytanie:

Z tego co się dowiedziałem UC megsa jest silnym środkiem (wczesniej używałem go do ręcznej korekty, ale przyszedł czas na maszynę), a chciałem do niego dokupić coś, aby mieć pełen przekrój przez "moc" past polerskich. W związku z tym, jak oceniacie siłę menzerny,3M lub PB SSR w stosunku do UC (czy da się je porównać, bo wiem, że w grę wchodzi jeszcze technologia ale w tym temacie jestem jeszcze zielony)? Oczywiście uc+inne środki będą już nanoszone maszynką (lare albo graphite, w zależności od funduszy, ale narazie wszystko wskazuje na tą drugą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

Z tego co się dowiedziałem UC megsa jest silnym środkiem (wczesniej używałem go do ręcznej korekty, ale przyszedł czas na maszynę), a chciałem do niego dokupić coś, aby mieć pełen przekrój przez "moc" past polerskich. W związku z tym, jak oceniacie siłę menzerny,3M lub PB SSR w stosunku do UC (czy da się je porównać, bo wiem, że w grę wchodzi jeszcze technologia ale w tym temacie jestem jeszcze zielony)? Oczywiście uc+inne środki będą już nanoszone maszynką (lare albo graphite, w zależności od funduszy, ale narazie wszystko wskazuje na tą drugą).

 

Używałem UC megsa na rotacji i wykańczałem powierzchnię Menzerną SF4000. Efekt bardzo satysfakcjonujący, ale na dosyć miękkim lakierze. FG500 Menzerny "ciął" dużo bardziej niż UC. Jeżeli masz miękki lakier możesz spróbować powalczyć UC i na koniec wykończyć jakąś finishową pastą. Natomiast na twardym lakierze proponuję coś bardziej tnącego, np. wspomnianą menzernę FG500. Po niej możesz przejechać jeszcze UC i wykończyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem UC megsa na rotacji i wykańczałem powierzchnię Menzerną SF4000. Efekt bardzo satysfakcjonujący, ale na dosyć miękkim lakierze. FG500 Menzerny "ciął" dużo bardziej niż UC. Jeżeli masz miękki lakier możesz spróbować powalczyć UC i na koniec wykończyć jakąś finishową pastą. Natomiast na twardym lakierze proponuję coś bardziej tnącego, np. wspomnianą menzernę FG500. Po niej możesz przejechać jeszcze UC i wykończyć.

Dzięki za odpowiedź. No ja mam srebrną skode superb (oznaczenia lakieru nie znam), ale po doświadczeniach z UC+tricolor lakier do miękkich nie należy. Po ręcznej robocie efekty nie były powalające.

Mógłbyś jeszcze powiedzieć na jakich padach pracowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za odpowiedź. No ja mam srebrną skode superb (oznaczenia lakieru nie znam), ale po doświadczeniach z UC+tricolor lakier do miękkich nie należy. Po ręcznej robocie efekty nie były powalające.

Mógłbyś jeszcze powiedzieć na jakich padach pracowałeś?

Pracowałem na padach flexipads: pomarańczowy i żółty. Natomiast u mnie żółty PAD okazał się trochę twardy (bardzo miękki lakier) i dlatego później przejechałem jeszcze czarnym 3M. U Ciebie jednak może okazać się wystarczający, jeżeli lakier nie jest super miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam małe pytanko - mam w domu dosyć świeże auto (rok produkcji 2011 jeśli ma to jakieś znaczenie) i któregoś razu jak auto było brudne ktoś otarł się o nie to na tylnym błotniku, koło klamek, itd. i pod słońce widać brzydkie rysy/swirle... Meguiars Ultimate Compound czy Swirl X? Na klapie niestety też jest kilka brzydkich śladów przez nieumiejętne zamykanie - dotykanie ręką po brudnej klapie. :( Jak się tego pozbyć? Prace będę wykonywać ręcznie.

Po przerobieniu całej butelki SX,na dość świeżych autach poleciałbym UC ;)

 

 

Nie będzie zbyt agresywny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.