Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poleruje klosz lampy po użyciu papierów 1000->1200->1500->2000->2500.

 

Robie całość RĘCZNIE z użyciem tri-color i UC megsa. Po 3 godzinach na lampe (3 godziny samego polerowania) klosz nadal posiada mikro ryski. Mimo że dla niektórych są one niewidoczne, chciałbym się ich pozbyć.

 

Czy jest sens stosowania SRP czy musze komuś oddać na maszynowe dokończenie? Mógłbym jeszcze pomachać ze 2 godziny na lampe, ale niebardzo to coś już zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleruje klosz lampy po użyciu papierów 1000->1200->1500->2000->2500.

 

Robie całość RĘCZNIE z użyciem tri-color i UC megsa. Po 3 godzinach na lampe (3 godziny samego polerowania) klosz nadal posiada mikro ryski. Mimo że dla niektórych są one niewidoczne, chciałbym się ich pozbyć.

 

Czy jest sens stosowania SRP czy musze komuś oddać na maszynowe dokończenie? Mógłbym jeszcze pomachać ze 2 godziny na lampe, ale niebardzo to coś już zmienia.

 

 

Po papierkach ciężko ręcznie osiągnąć "perfekt" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź z papierem do 3000
A taki papier jest do dostania w ogóle? Bo w dobrym sklepie, jakim się zaopatrzam, kończą się papiery na 2500.
łap się za maszynę.
Chciałbym być w takowej posiadaniu :P
Po papierkach ciężko ręcznie osiągnąć "perfekt"
Słyszałem to już na forum, jak się pytałem o wyprowadzanie po 2500... Na prawde osiągnąłem już efekt jakiego się nie spodziewałem, więc myślałem że może się uda jeszcze dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyga, Są i 4000 ;)

Musze zmienić sklep! ;)

No to świetnie... 6 godzin polerowania i poniekąd musze zaczynać od nowa. Teraz tylko znaleźć taki papier :!:

 

Swoją drogą to czy to nie jest tak, że jak mam niektóre ryski wciąż widoczne bez słońca (ale trzeba się troche przyjrzeć) to są one GŁĘBSZE od tych co się udało wyprowadzić? A skoro tak, to czy jestem w stanie to poprawić papierami >2500 jadąc po całym kloszu?

 

EDIT: Cholera, jednak mają w tym sklepie papiery p3000 i p4000 (ten drugi to 14zł za sztuke!!!!). Nie zwróciłem na nie uwagi, bo są tylko jako krążki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając scenariusz taki, że nie musze mieć 100% korekty na lampach, ale za to 100% wyglądu, czy pokrycie ich SRP a potem fk hi-temp przykryje niedoskonałości po ręcznej korekcie tak żeby nie były widoczne na lampach?

Mało informacji na sieci o stosowaniu tej dwójki z lampami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

tasek, na 99% krzywdy nie zrobisz ale zawsze radzę przeprowadzić test w mało widocznym miejscu.

cyga, Wszystko zależy od stanu lamp. Ciężko jest przetestować? Stwierdzisz wtedy czy poziom maskowania jest zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie korzystałem nigdy z bilt hd dlatego pytam, dzis pierwszy raz nim myłem i naprawde robi wrażenie. 1:10 zmywał brud praktycznie poprzez sam natrysk. zaschniety smar po pędzelku znikał momentalnie. zrobie 1:20 i jutro rura z resztą. Ps moge go użyc jako prespray do ekstrakcji? w takim przypadku jakie stężenie polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.