Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc ws. aplikacji ZYmol Vinyl. Coś robię źle, bo po aplikacji, odczekaniu ok. 20 minut i przetarciu mikrofibrą, KLEI SIE LEKKO w DOTYKU.

Wcześniej umyłem plastiki ciepłą wodą z szamponem, i jeszcze przeczyściłem ZYMOL VINYL Cleaner.

- Czy moż po Cleaner VINYL, a przed położeniem vinyla trzeba jeszcze umyć plastiki wodą?

- Czy może za dużo środka użyłem?

Dodam tylko, że efekt wizualny jest wspaniały. Tylko ta wyczuwalna lepkość :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Art, Mam Galanta i tylna klapa umiera jako pierwsza. Kropelki sprawdzałeś zaraz po aplikacji? Już po kilku kilometrowej jeździe zbiera się tam pełno syfu (taka aerodynamika chyba) i trzeba umyć po bożemu żeby znów zaczęło kropelkować.

 

przejazd 20 km po asfaltowej drodze i potem próba, klapa tylna dno, reszta auta ok. Jak kumpel wróci z pracy to umyjemy i jeszcze jedna próba.

 

dzięki za info.

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, mam na autku srebrno szary lakier, zawsze myty recznie szczotka, wiec do slonca mozna dostrzec mikroryski, chcialbym je zlikwidowac polerka, jakas pasta do tego? czy trzeba najpierw umyc auto, czy cos?

narazie kupilem sciereczki z mikrofibry i COLLINITE 845 Insulator Wax 473ml.

chcialbym dobrze oczyscic lakier bo sa np kropki smoly, a nastepnie polozyc coli, skupmy sie na karoserii, doradzcie co zrobic i co kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, mam na autku srebrno szary lakier, zawsze myty recznie szczotka, wiec do slonca mozna dostrzec mikroryski, chcialbym je zlikwidowac polerka, jakas pasta do tego? czy trzeba najpierw umyc auto, czy cos?

narazie kupilem sciereczki z mikrofibry i COLLINITE 845 Insulator Wax 473ml.

chcialbym dobrze oczyscic lakier bo sa np kropki smoly, a nastepnie polozyc coli, skupmy sie na karoserii, doradzcie co zrobic i co kupic

 

Na początek poczytaj forum. i poczytaj faq

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=843 .

nikt nie będzie pisał jeszcze raz to co powinieneś przeczytać regulaminie który otrzymałeś i zaakceptowałeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Oddaje auto do lakiernika. Niby dobry warsztat, dobry fachowiec, komora, te sprawy... zobaczymy.

 

Pytanie: czy coś mogę mu zasugerować w sprawie lakieru? Chodzi mi głównie o jego twardość, czy czegoś powinien dać więcej, czegoś mniej, jakiegoś utwardzacza, może jakiejś konkretnej marki powinien nawet użyć? Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Nie chcę, aby lakier był tam polerowany po malowaniu, chcę to zrobić na własną rękę u kogoś, kto się tylko tym zajmuje.

 

Pytanie 2: po jakim czasie można zrobić bezpiecznie korektę/zabazpieczenie nowego lakieru?

 

Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko polerowac po usunieciu smoly i po glince?

 

[ Komentarz dodany przez: rychu: 18 Czerwiec 2012, 16:50 ]

Skończ zadawać takie banalne pytania! Bo zaraz stracisz możliwość pisania i będziesz miał czas na czytanie forum - wszystko jest opisane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem kupić nowe APC, do tej pory używałem Megsowego ( to stare ) i Cyclon'a. Czy Surfex HD jest dużo mocniejszy od tych, które mam?

 

generalnie chciałem coś mocniejszego, żeby fajnie się pieniło pod pędzlem i z Marolex'a ( z Megsowego mam świetną pianę ), żeby zmywało dresing z opon/plastików ( te moje rozrobione ~1/8 kiepsko domywają, dopiero za którymś razem jest ok ) no i żebym mógł używać wewnątrz też :)

 

brać Surfex HD czy jest jeszcze coś innego ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co radzicie na kupe na dachu...

Popsikac obficie po niej niech namoknie a potem delikatnie mf przetrzec czy najlepiej umyc cale auto tylko ze jest w jednym malym miejscu a tak myc cale jak sie dopiero co myslo... Jak radzicie?

Dzieki :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie 2: po jakim czasie można zrobić bezpiecznie korektę/zabazpieczenie nowego lakieru?

Zdania są podzielone - jedni twierdzą, że po tygodniu inni po miesiącu.

Ja proponuję po miesiącu. :good:

To chyba gdy lakier nie jest utwardzany lampami UV? Bo jak jest, to można praktycznie od razu - bardziej utwardzony już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, doczytalem sie tez ze po skonczonym zabiegu jakim jest woskowanie zaleca sie pozostawienie auta na sloncu na 3 godziny aby wosk sie rozgrzal i polaczyl lepiej z lakierem a nastepnie na noc wprowadza sie auto do garazu a rano delikatnie poleruje, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba gdy lakier nie jest utwardzany lampami UV? Bo jak jest, to można praktycznie od razu - bardziej utwardzony już nie będzie.

Nie wszyscy lakiernicy wygrzewają lakier lampami UV, jeżeli nawet czy robią to solidnie?

Bezpiecznie jest odczekać przynajmniej tydzień. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy lakiernicy wygrzewają lakier lampami UV, jeżeli nawet czy robią to solidnie?

Dlatego to było pytanie, ale w sumie bardziej należy zadać je lakiernikowi.

 

Bezpiecznie jest odczekać przynajmniej tydzień. :)

Albo 2, albo 4 - nigdy nie masz tej pewności :) Ale np. na moim aucie była korekta po robocie S-plusa na tylnym zderzaku po 2 dniach i wszystko szło elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.